Pomysły, jak urządzić pokój kąpielowy

Czasy nijakich łazienek ze ścianami wyłożonymi jednokolorowymi kafelkami od podłogi do sufitu dawno minęły.
Pomysły, jak urządzić pokój kąpielowy
Fot. mat. prasowe
17.03.2023

Dziś łazienkom poświęca się nie mniej uwagi niż pozostałym częściom domu. Dzięki spójnemu pomysłowi i niebanalnym dodatkom łazienka będzie nie tylko pełnić funkcję użytkową, ale stanie się oazą relaksu w przyjemnym dla oka otoczeniu. Realizację najbardziej fantazyjnych łazienkowych projektów ułatwią dedykowane do wilgotnych pomieszczeń farby.

Zobacz także: Fenomenalne pomysły na aranżację przedpokoju. Zainspiruj się!

Jak pomalować łazienkę?

Mając do dyspozycji duże pomieszczenie z dostępem do światła dziennego, warto pomyśleć o pokoju kąpielowym z prawdziwego zdarzenia. Wolnostojąca wanna o łagodnym kształcie wyznaczy styl całej łazienki, który dodatkowo podkreślą dekoracje w podobnym charakterze.

malowanie łazienkiFot. mat. prasowe

Sprawdzą się w tej roli donice z białej ceramiki, a zieleń dużych liściastych roślin będzie soczystym akcentem kolorystycznym, wpisującym się w naturalny styl wnętrza wykreowany przez drewniane meble i plecione lampy. Lekkość wystroju zapewnią ściany pomalowane ciepłym beżem Kamienista plaża z palety farby Dekoral Łazienka i Kuchnia. Daje ona długotrwałą ochronę przed rozwojem grzybów i jest hydrofobowa, czyli odpycha płynne zabrudzenia. Przy tym jest łatwa do zmywania, a jednocześnie odporna na szorowanie.

Decydując się na łazienkę bez glazury warto pamiętać, że w takim wnętrzu szczególnie liczą się detale.

malowanie łazienkiFot. mat. prasowe

Na tle ściany pomalowanej w całości farbą Dekoral Łazienka i Kuchnia w kolorze Miętowa pokusa wdzięcznie zaprezentuje się lekko wyglądająca etażerka z białą nablatową umywalką. Kolonialny styl takiemu kącikowi nadadzą drewniane dekoracje – wysokie krzesło i parawan.

Ciekawym połączeniem dekoracyjnym jest też położenie glazury tylko na części ściany. Zestawienie chłodnego odcienia o nazwie Na szarym końcu z pasem białych kafelków w kształcie cegieł oraz wyeksponowanie na ich tle eleganckiej wanny w stylu retro i utrzymanej w tej konwencji ozdobnej umywalki stworzy klimat szyku datowanego na początek XX wieku.

malowanie łazienkiFot. mat. prasowe

Całości dopełnią czarno-białe fotografie oraz lustro z oświetleniem godnym teatralnej garderoby Marleny Dietrich.

Zobacz także: Rzeczy, które przynoszą szczęście i przyciągają bogactwo

Więcej informacji na temat farb Dekoral Łazienka i Kuchnia można znaleźć na stronie https://www.dekoral.pl/produkt/lazienka-kuchnia

Mat. prasowe

Polecane wideo

Fenomenalne pomysły na aranżację przedpokoju. Zainspiruj się!
Fenomenalne pomysły na aranżację przedpokoju. Zainspiruj się! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie