5 powodów, dla których warto wybrać okna drewniano-aluminiowe!

Wielu inwestorów staje przed poważnym dylematem, przy wyborze stolarki okiennej dla swojego domu, mieszkania czy firmy.
5 powodów, dla których warto wybrać okna drewniano-aluminiowe!
fot. freepik.com
08.03.2023

Na rynku znajdziemy bowiem sporo ciekawych i naprawdę dobrych rozwiązań, jeśli jednak chcemy od okien czegoś więcej, to warto rozważyć wybór okien drewniano-aluminiowych. Na czym polega wyjątkowość tego typu systemów okiennych? 

5 powodów, dla których warto postawić na nowoczesne okna drewniano-aluminiowe!

#1 Bardzo wysoka estetyka

Okna drewniano-aluminiowe to niezwykle eleganckie i stylowe rozwiązanie, które dodaje uroku zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym budynkom. Drewniane elementy wprowadzają ciepło i naturalny wygląd, a aluminiowe profile zewnętrzne nadają elewacji nowoczesności i minimalistycznego charakteru. Takie połączenie pozwala na stworzenie harmonijnej i spójnej aranżacji okien. Co ważne, okna drewniano-aluminiowe to także świetny sposób na podniesienie wartości nieruchomości, ponieważ tego typu systemy zaliczane są do najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych, jakie są obecnie dostępne na rynku.

#2 Możliwość tworzenia dużych przeszkleń o niestandardowych kształtach

Jedną z największych zalet systemów drewniano-aluminiowych jest możliwość tworzenia wszelkiego rodzaju przeszkleń, zarówno tych panoramicznych, jak i tych o niestandardowych kształtach. Trzeba bowiem zaznaczyć, że zarówno drewno, jak i aluminium należą do materiałów bardzo plastycznych, które z łatwością można adaptować do bardziej fantazyjnych kształtów. Z tego też powodu jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku budynków o ciekawej i oryginalnej architekturze, w których stolarce otworowej daleko jest do standardowych rozwiązań.

#3 Okna drewniano – aluminiowe i oszczędność energii

Dzięki doskonałej izolacji termicznej okna drewniano-aluminiowe pozwalają na oszczędność energii i znaczne ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Dobrej jakości okna są w stanie ograniczyć straty ciepła w pomieszczeniach nawet o połowę, co przekłada się na niższe rachunki za energię. W przypadku okien drewniano-aluminiowych izolacja termiczna jest dodatkowo wspomagana przez naturalne właściwości drewna, co jeszcze bardziej poprawia parametry energetyczne okien.

#4 Trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne

Co prawda drewno jest materiałem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jednak zewnętrzne profile aluminiowe skutecznie chronią okna przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, co znacznie zmniejsza konieczność konserwacji stolarki. Aluminiowe profile nie wymagają malowania czy renowacji, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Natomiast drewno wystarczy okresowo konserwować specjalnymi olejami lub lakierami, co nie jest skomplikowane ani czasochłonne.

#5 Postaw na ekologię!

Okna drewniano-aluminiowe to bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ wykorzystują naturalny materiał, jakim jest drewno oraz nietoksyczne dla człowieka i środowiska aluminium. Drewno jest materiałem odnawialnym, a proces jego uzyskania wymaga znacznie mniejszej ilości energii niż w przypadku produkcji tworzyw sztucznych. Co więcej, jak już wspomniano przy okazji energooszczędności okien drewniano-aluminiowych, są one w stanie utrzymać ciepło w pomieszczeniach, co przekłada się na mniejsze zużycie energii i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Zalety systemu okien drewniano – aluminiowych

Zalet okien drewniano-aluminiowych jest naprawdę sporo i jasno wskazują, że jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla inwestorów poszukujących niezwykle estetycznych, trwałych i ekologicznych okien, które zapewnią odpowiednią izolację termiczną i akustyczną oraz pozwolą tworzyć przeszklenia o najbardziej niestandardowych kształtach – oczywiście z powodzeniem sprawdzą się również w przypadku stolarki o standardowych rozmiarach. Przy czym postawienie na tego typu okna to inwestycja na długie lata, która przyniesie wiele korzyści w postaci podniesienia wartości nieruchomości i nadania jej swoistej ekskluzywności i nowoczesności.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie