Rzeczy, które przynoszą szczęście i przyciągają bogactwo

Warto mieć je w swoim domu.
Rzeczy, które przynoszą szczęście i przyciągają bogactwo
Fot. Unsplash (Ashley Byrd)
06.03.2023

Ludzie od niepamiętnych czasów wierzyli w to, że istnieją tajemnicze amulety, które są w stanie odsunąć od nich złą energię, zapewniając im jednocześnie spokój, doskonałe zdrowie, szczęście w miłości, a także dobrobyt. Oto przedmioty, które od setek lat są uznawane za gwarantujące życiową pomyślność. Warto mieć je w swoim otoczeniu.  

Zobacz także: Kobiety o tej cyfrze numerologicznej mają magnetyczne zagadkowe osobowości. Cechuje je nieprzeciętna inteligencja

Przedmioty, które gwarantują szczęście i dobrobyt

Kwiaty

Świeżo ścięte, okazałe i wspaniale pachnące kwiaty od zawsze kojarzyły się ludziom nadzwyczaj pozytywnie. Zdobiące dom piękne bukiety były też znakiem, że jego właścicielom świetnie się powodzi, a w rodzinie panuje harmonia. Aby jej nie zaburzać i przypadkiem nie narazić się złym psotnym duchom, które mogły zacząć niepokoić domowników, burząc domowe szczęście, zawsze starano się dbać o nowe kwiatowe dostawy. W wielu orientalnych krajach ustawia się kwiaty nie tylko we wnętrzach, ale i tuż przy drzwiach wejściowych - podobno jeszcze lepiej przyciąga to szczęście. 

Podkowa

Kolejnym przedmiotem, który zapewnia życiowy fart i pomnażanie majątku, jest podkowa.  Aby faktycznie zaczęła działać jak należy, chroniąc przed złymi urokami i wspomagając szczęście, musi być umieszczona przy drzwiach wejściowych otwartymi końcami do góry. Warto wiedzieć, że podkowa może uchronić nas też przed wizytami nieproszonych irytujących gości lub osób, które mają wobec nas niezbyt dobre zamiary. 

Trzy wytrychy

Szczęście zapewnią nam także wytrychy, czyli narzędzia służące do otwierania bądź zamykania zamków. Koniecznie powinnyśmy mieć pod ręką trzy podobne przedmioty. Kiedyś wierzono, że jeśli ma się je w posiadaniu, do głowy bardzo szybko przychodzą doskonałe pomysły. Dzięki nim można było zażegnywać najtrudniejsze spory i zarabiać krocie. 

Dzwoneczki

Dzwoneczki zawieszone przy oknie lub przed wejściem do domu, które może poruszać wiatr, miały zwabiać pozytywną energię i zapewniać pomyślne zbiegi okoliczności. Doskonale odpędzały nieprzychylne niematerialne byty i zawistnych, skłonnych do manipulacji ludzi. Gwarantowały też harmonię, spokój ducha i życie w dobrobycie. 

Zobacz także: Mykonos blue, makowa czerwień, beż. 10 kolorów ubrań, które warto mieć w tym roku w swojej garderobie

Polecane wideo

Olśniewające makijaże w stylu Hailey Bieber. Dodają spojrzeniu niezwykłego magnetyzmu
Olśniewające makijaże w stylu Hailey Bieber. Dodają spojrzeniu niezwykłego magnetyzmu - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
Eselcia (Ocena: 5) dzisiaj 21:11
Kotex jesteś chłopakiem czy dziewczyną?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) dzisiaj 10:08
Ghdggfhfhghdhbcfdjfgh
odpowiedz
gość (Ocena: 5) dzisiaj 10:08
Vhfjgjghfhfhf
odpowiedz
Seba (Ocena: 5) 24.03.2023 18:55
Jesssstem
odpowiedz
Kotex 😿😿😿💔💔💔 (Ocena: 5) 13.03.2023 09:40
Jestem bardzo miła,Seba Jestem kociarą, Pracownik Stegny,x,Pracowniczka Stegny Zosix. Gość JESTEŚCIE TUTAJ!!!!!😭😭😭😭😭😭
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie