Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie? Oto niezawodne triki

Efekt jest fenomenalny!
Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie? Oto niezawodne triki
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/interioreccentric/)
18.03.2023

Urządzanie niewielkiego mieszkania to często niełatwy orzech do zgryzienia nawet dla architektów wnętrz. W końcu chcemy mieszkać bardzo stylowo, ale i wygodnie. W swoich koncepcjach nie możemy pozwalać sobie na puszczanie wodzy fantazji, ale liczyć się z każdym niezwykle cennym metrem kwadratowym. Oto strategie dekoratorskie i projektowe, dzięki którym nasz dom będzie wyglądał na znacznie większy. 

Zobacz także: „Kiedy przyszła tak ubrana na randkę, miałem ochotę wyjść...”. Oto stroje, za którymi nie przepadają mężczyźni

W jaki sposób optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Królestwo luster

Jeżeli zależy nam na efekcie powiększenia mieszkania, koniecznie zaopatrzmy się w dużą ilość luster rozmaitej wielkości. Zawieszenie ich w różnych częściach przestrzeni sprawi, że metraż ulegnie znacznemu optycznemu rozciągnięciu. Ponadto tafle luster fantastycznie urozmaicają przestrzeń, dodając jej lekkości i elegancji. To trik, który uwielbiają stosować w swoich mieszkaniach Francuzi.

Jasne tony

W niewielkich mieszkaniach lepiej unikać stosowania ciemnych przytłaczających barw, ale także i tych bardzo intensywnych. Zapomnijmy więc o granacie, czerni, butelkowej zieleni, graficie, fiolecie, czy oranżu. Postawmy za to na biel i bardzo modne we wnętrzach relaksujące pastele, na przykład pudrowy róż, ton niebieskiego znany jako baby blue, cytrynowy, morelowy, lawendowy, czy pistacjowy. W połączeniu ze świetlistą bielą świetnie powiększą wizualnie przestrzeń. 

Akcja porządki

Małe metraże bardzo szybko można zabałaganić. Nagromadzenie niepotrzebnych nam w danym momencie przedmiotów od razu sprawia, że mieszkanie w nieprzyjemny sposób zaczyna optycznie się kurczyć. Urządzając je, bardzo dobrze przemyślmy, w których miejscach będziemy przechowywać ubrania i inne gadżety. Im więcej szafek i szafeczek, tym lepiej. Warto jednak je zawiesić, a nie tradycyjnie umieszczać na podłodze. Możemy zyskać w ten sposób mnóstwo miejsca. 

Żegnamy się z drzwiami

Chcąc powiększyć optycznie dom, zrezygnujmy z większości drzwi. Pozbądźmy się na przykład tych dzielących kuchnię i salon, czy salon i sypialnię. Otwarte przestrzenie w przypadku małego metrażu będą prezentowały się o wiele lepiej. 

Zobacz także: Włosi to pionierzy oryginalnego wystroju wnętrz. Zamarzysz, żeby urządzić tak swój dom!

Polecane wideo

Te zdjęcia zagwarantują Ci świetny humor. Czas przenieść się na chwilę do śródziemnomorskiego raju!
Te zdjęcia zagwarantują Ci świetny humor. Czas przenieść się na chwilę do śródziemnomorskiego raju! - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.09.2023 20:08
To jest to jestem. Żona Wiśniewskiego michala
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2023 15:26
Jej 😍😴😴🦛🐕‍🦺🐕‍🦺🐩🦉🦈🦉🐜🦦🦉🦉🦉😆
odpowiedz
To jest to że to nie jest to (Ocena: 5) 09.08.2023 18:56
A zgadnijcie jakie to bajki 1. 🐈🐈🔵🐟🟠🐰🐰🔴Tylko zamiast czerwonego róż 2. 🧝🧝🏽‍♀️🧙🏽‍♂️ 3.🐖🐖🐖🐖4.🐎👱ok to wszystko
zobacz odpowiedzi (1)
Zosix (Ocena: 5) 06.07.2023 23:30
Hejka spróbujcie zgadnąć książki po emocjach: 1.⚡🧒 2. 👩‍🦰🟢🗻 3.🐯🏕️⚔️ 4.🧔🏹🎯 5.👪💰 I ostatnie6. 1️⃣1️⃣📄❤️ Piszcie w odpowiedziach ciekawe ile zgadniecie
zobacz odpowiedzi (2)
Enira (Ocena: 5) 12.06.2023 20:42
Hej co tam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie