Jak wybrać najlepszy kabel typu C do ładowania telefonu?

Ładowanie urządzeń stało się czynnością wręcz rutynową.
Jak wybrać najlepszy kabel typu C do ładowania telefonu?
15.02.2023

Codziennie podłączamy do prądu swoje telefony, tablety i zegarki – nie zawsze zwracając przy tym uwagę na subtelne różnice i ewentualne zagrożenia. Z pewnością zdarza się nam zakładać, że "kabel to kabel"... ale czy na pewno tak właśnie jest? Przenalizujmy przykład najpopularniejszego obecnie standardu portu ładowania, czyli USB-C.

Kabel USB-C – bezpieczeństwo i praktyczność

Aby w pełni cieszyć się użytkowaniem przewodu, kluczowym kryterium jego oceny powinno być bezpieczeństwo. Tanie przewody często wykonane są w sposób niedokładny, co przekłada się w ostatecznym rachunku na stratę pieniędzy. Wielu producentów nie przestrzega w sposób właściwy standardów USB, wprowadzając użytkowników w błąd, dlatego tak ważna jest ostrożność w tym względzie. Jeżeli chcesz cieszyć się spokojem w użytkowaniu efektywnego kabla, zainwestuj w ten o wyższej jakości, przystosowany do ewentualnych zagrożeń. Musi on posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed uszkodzeniami, jednocześnie będąc odpornym na nagłe skoki napięcia.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, przemyśl też preferowaną długość kabla, w zależności od jego przeznaczenia. Pamiętaj, że rynek jest dostosowany do różnorodnych potrzeb klientów – nie musisz więc ograniczać się do krótkich przewodów (działa to również w drugą stronę). W opisach przewodów typu C, zawsze znajdziesz wartość liczbową oferowanej długości. Kable o różnorodnych wymiarach znajdziesz na stronie https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/typ_usb-usb-typ-c

Przewód typu C dostosowany do rodzaju użytkowania

Przy zakupie kabla pamiętaj, że nie bez znaczenia pozostaje to, w jakim celu będzie on stosowany. Może być to nie tylko ładowanie, ale na przykład łączenie urządzeń. Zadbaj o to, by kabel był kompatybilny z każdym z nich. To kolejny powód, dla którego warto celować w kable lepszej jakości, które pozwalają uniknąć narażenia sprzętu na zniszczenia. Dla zwiększenia satysfakcji z użycia warto zainwestować też w przewody z rozwidleniami, tak by poszerzyć zakres możliwych połączeń. Podobnie jest w przypadku ładowarek samochodowych, gdzie znaczenie dla konsumenta ma możliwie jak największa liczba zasilanych urządzeń. Takie ładowarki mogą zasilać jednocześnie 2, 3 lub nawet 4 rodzaje sprzętów. Warto porównać różne rozwiązania: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/ladowarki-samochodowe.

Standard USB-C a szybkość ładowania

Chcemy, by nasze urządzenia ładowane były bezpiecznie, ale przede wszystkim – szybko. Parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest więc także moc [W]. Sprawdź, jaką moc ma ładowarka sieciowa, do której zamierzasz podłączać swój smarfton lub tablet. Ważne, aby moc zasilania była zgodna z maksymalną dopuszczalną mocą zasilania Twojego urządzenia. Pamiętaj, aby do swojego kabla USB-C dokupić ładowarkę sieciową spełniającą te wymagania. Przykładowe ładowarki wraz z podaną liczbową wartością mocy znajdziesz na stronie https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/ladowarki-sieciowe/kabel-w-zestawie_usb-typ-c. Dzięki uwzględnieniu tego parametru, w łatwy sposób usprawnisz działanie zasilania i skrócisz czas dzielący Cię od użycia naładowanego sprzętu.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ligonia (Ocena: 5) 16.02.2023 20:07
Jak chcemy korzystać z szybkich ładowarek, gdzie mamy duże prądy, to kabel musi być po prostu grubszy. nie te najtańsze. No i fajnie, jak ma też dobry oplot, by nie łamał się, nie niszczył podczas użytkowania. Fajne ma Hama, ze wzmocnieniem z kevlaru, te kable extreme czy jakos tak. Wytrzymają wszystko :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie