Jura S8 – wszystko, co musisz wiedzieć o tym modelu ekspresu JURA

Poszukujesz funkcjonalnego ekspresu do kawy, który jest prosty w obsłudze i potrafi przygotować wiele różnych kaw o wyśmienitym smaku?
Jura S8 – wszystko, co musisz wiedzieć o tym modelu ekspresu JURA
09.02.2023

Sprawdź, co potrafi innowacyjny model Jura S8! To jeden z największych bestsellerów szwajcarskiej marki, uważanej za lidera w branży automatycznych ekspresów do kawy.  Jakie technologie oferuje to wyjątkowe urządzenie i czym przewyższa inne modele? Dowiedz się! 

Ekspres do kawy Jura S8 – dlaczego warto wybrać ten model?

Ekspres do kawy Jura S8 to jeden z flagowych modeli szwajcarskiej marki, który przygotuje dla Ciebie aż 15 specjałów kawowych. Wśród dostępnych opcji znajdziesz niemal wszystkie popularne napoje znane z kawiarni – m.in. intensywne Espresso, klasyczną kawę czarną, trzywarstwowe Latte Macchiato oraz Cappuccino z efektowną pianką mleczną. Każdy napój zachwyca zniewalającym aromatem i doskonałymi proporcjami – posiadacze tego modelu mogą każdego dnia delektować się kawą, która smakuje jak w dobrej kawiarni! A to dopiero początek zalet! Oto lista powodów, dla których warto postawić właśnie na ten model:

 • Posiada duży ekran dotykowy – wyświetlacz w ekspresie Jura S8 ma przekątną 4,3”, dzięki czemu nawigacja po wszystkich dostępnych opcjach jest bardzo wygodna. Wszystkie kawy są prezentowane za pomocą grafik, dzięki czemu znalezienie ulubionego napoju trwa dosłownie moment. 
 • Umożliwia zapisywanie indywidualnych preferencji – dopasuj moc kawy i ilość wody do swoich oczekiwań, a następnie zapisz wybrany specjał pod nową nazwą, która ułatwi jego znalezienie. Możesz także zastępować domyślne specjały na ekranie startowym swoimi ulubionymi napojami, by przygotować je jeszcze szybciej!
 • Nadajnik Jura Smart Connect w zestawie – umożliwia sterowanie ekspresem Jura S8 zdalnie, za pomocą smartfonu! Nadajnik wykorzystuje łączność Bluetooth, aby połączyć się z aplikacją mobilną Jura Operating Experience, która zapewnia jeszcze większe możliwości personalizacji kaw. 
 • Technologia gładkiej pianki – ekspres do kawy Jura S8 posiada profesjonalną dyszę mleczną, która możesz ustawić w dwóch pozycjach, aby przygotować piankę mleczną lub uzyskać podgrzane mleko. Każda kawa mleczna zachwyci idealnie spienioną pianką o gładkiej konsystencji i teksturze pozbawionej pęcherzyków powietrza.
 • Młynek Professional Aroma Grinder i aktywny monitoring ziaren – wyciągnie z ziaren aż o 12,2% więcej aromatu niż tradycyjne młynki. Ponadto, dzięki funkcji aktywnego monitoringu nigdy nie rozpocznie pracy, gdy ilość ziaren w zbiorniku jest niewystarczająca dla przygotowania wybranej pracy, dzięki czemu jest odporny na awarie. 

Ponadto, nie zabrakło opatentowanych technologii, z których słynie marka Jura. Za doskonały efekt parzenia krótkich specjałów odpowiada Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, a o jakość wody dba Inteligentny System Wody

Ekspres Jura E8 vs S8

Ekspres do kawy Jura S8 często jest porównywany do modelu E8, który również zyskał ogromną popularność wśród miłośników kawy. Oba modele są wyposażone w młynek Professional Aroma Grinder, Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, Inteligentny System Wody oraz technologię gładkiej pianki. Ponadto, posiadają zbiorniki o takiej samej pojemności – zmieści się w nich 280 gramów kawy, 1,9 l wody oraz około 16 porcji fusów. 

Czym więc różnią się te dwa urządzenia? Oto kilka istotnych różnic:

 • Sposób sterowania – nowoczesny ekspres Jura S8 posiada duży, dotykowy ekran, natomiast w modelu E8 użytkownik wydaje polecenia za pomocą przycisków. 
 • Rozmiar wyświetlacza – wyświetlacz w ekspresie Jura E8 jest mniejszy – jego przekątna to 2,8”.
 • Brak modułu Smart Connect – oba ekspresy są kompatybilne z aplikacją Jura Operating Experience, ale tylko wyższy model Jura S8 posiada w zestawie nadajnik umożliwiający nawiązanie łączności.  
 • Zakres regulacji wylewki – oba modele posiadają dwie wylewki, ale zakres regulacji jest nieco inny. W ekspresie Jura S8 możesz regulować wylewkę do kaw czarnych w zakresie 72-118 mm i wylewkę do Cappucino w zakresie 111-157 mm. W modelu E8 zakresy regulacji to: 65-111 mm oraz 107-153 mm.
 • Liczba specjałów – ekspres do kawy Jura S8 przygotuje 15 specjałów, natomiast E8 aż 17. Oba modele mają zaprogramowane najpopularniejsze kawy, ale w ekspresie Jura E8 znajdziesz Cortado i Lungo Barista, których nie ma w S8. 

Jura S8 – cena

Ekspres do kawy Jura S8 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie model, który idealnie pasuje do wystroju kuchni. Oto dostępne warianty:

 • Jura S8 Moongliht Silver – obudowa w kolorze srebrnym o wykończeniu matowym z czarnymi elementami 
 • Jura S8 Piano Black – obudowa w całości pokryta czarnym kolorem
 • Jura S8 Chrome – podobnie jak Jura S8 Moonlight Silver obudowa ma kolor srebrny, ale wykończenie w tym wariancie ma połysk. Czarnych elementów jest nieco mniej. 

Cena w przypadku wszystkich wersji kolorystycznych jest dokładnie taka sama, wynosi 7699 zł.

Jura S8 – opinie

Jakie są opinie użytkowników o ekspresie Jura S8? Zwracają oni uwagę na wysoką jakość wykonania i mnogość opcji konfiguracyjnych. Doceniają także dużą ilość kaw do wyboru oraz  komfort obsługi, który zapewnia duży ekran dotykowy. Ponadto podkreślają, że dużym atutem modelu Jura S8 jest świetny wygląd. 

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 2 / 5
Roni B (Ocena: 2) 08.03.2023 15:48
Cóż, nie rozumiem sensu takich urządzeń. Byle spieniacz z Lidla spieni mleko lepiej niż S8 czy E8 i w przeciwieństwie do ekspresów da się go łatwiej wyczyścić. Wystarczy E4 z nowym modułem zaparzania i zewnętrzny spieniacz. 4 tysie zostają w kieszeni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie