Jeśli urządzisz w ten sposób sypialnię, zrelaksujesz się w niej jak nigdy dotąd

Zasady feng shui pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń do wypoczynku.
Jeśli urządzisz w ten sposób sypialnię, zrelaksujesz się w niej jak nigdy dotąd
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/scandinavianhomes_inspo/)
12.02.2023

Sypialnie to jedne z najważniejszych miejsc w każdym domu. Śmiało można ją uznać za świątynie relaksu. To przecież właśnie tam oczyszczamy się z negatywnej energii, ładujemy akumulatory i regenerujemy ciała, jak i umysły. Urządzając je, warto skorzystać z intrygujących porad antycznej praktyki planowania przestrzeni zwanej feng shui

Wyrażenie feng shui wywodzi się z języka chińskiego. W dosłownym tłumaczeniu oznacza natomiast wiatr i wodę. Bardzo wiele mówi to o istocie tej prastarej koncepcji. Dokładne planowanie przestrzeni ma w niej bowiem drugie dno. Otóż efektem scalenia owego niewidzialnego, czyli wiatru wraz z nieuchwytnym, czyli wodą, ma być doskonałe duchowe spełnienie, emocjonalna harmonia, zdrowie, szczęście i pomyślność. Przez wiele wieków w Chinach korzystano z feng shui nie tylko urządzając wnętrza, ale także budując miasta i wsie. 

Zobacz także: Najmodniejsze łazienki tego roku to... salony kąpielowe. Co sądzisz o tym trendzie?

Sypialnia zgodna z zasadami feng shui: jasne tony, minimalizm i naturalne materiały

Jeżeli chcemy urządzić swoją sypialnię zgodnie z koncepcją feng shui, powinnyśmy pamiętać o tym, aby brać pod uwagę jedynie jasne kojące kolory. Wybierajmy stonowaną paletę, dzięki której łatwo się zrelaksować i zebrać myśli. Nie wprowadzamy do wnętrza intensywnych barw, które działają pobudzająco, takich jak czerwony, żółty, czy pomarańczowy, a także tych mrocznych, jak granat i czerń. Stawiamy na przykład na rozbielone szarości, biel, czy beż.

Nigdy nie zagracamy sypialnianej przestrzeni. Nie może znajdować się w niej za dużo ozdób, czy mebli. Wnętrze zgodne z filozofią feng shui musi cechować minimalizm. Usuwamy więc z widoku wszystkie rzeczy, z jakich często nie korzystamy. Kolejnym ważną rzeczą jest zadbane o komfort korzystania z poszczególnych przedmiotów. Łóżko musi być ustawione tak, aby mieć do niego dostęp z dwóch stron. Koniecznie należy ustawić je przy ścianie. Co więcej, eksperci od feng shui doradzają, aby wybrać duży nierozkładany mebel, a nie kojarzącą się z tymczasowością sofę. 

Dobieramy elementy wnętrza, korzystając z zasady parowania. Na parapecie ustawiamy nie jedną, ale dwie rośliny. Wieszamy nie jedną, ale dwie półki i tak dalej. Unikamy też wrażenia sztuczności. Przedmioty w sypialni muszą być wykonane z naturalnych materiałów - drewna, lnu, wikliny, czy rattanu. Nie mogą się w niej znaleźć rzeczy o kłujących powierzchniach. Swoją kolekcję kaktusów trzeba więc wyeksponować w innym miejscu. 

Planując aranżację sypialni, zadbajmy też o odpowiednie oświetlenie. Nie może być za jasne. Najlepiej odpręży nas to punktowe i rozproszone.  

Zobacz także: Dekoracja, dzięki której Twój salon zacznie zachwycać. Jest stylowa i bardzo na topie

Polecane wideo

Znudziły Ci się puchówki? Oto stylowe alternatywny, dzięki którym szybko odmienisz swój zimowy look
Znudziły Ci się puchówki? Oto stylowe alternatywny, dzięki którym szybko odmienisz swój zimowy look - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 3) 27.02.2023 18:30
Najważniejszy w sypialni jest materac, a reszta ma drugorzędne znaczenie. Dobre można znaleźć na https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe sama korzystałam z tej strony i jestem zadowolona.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie