Prosty trik, by Twój dom zawsze pachniał niesamowicie

Jego robienie i używanie można uznać za prawdziwą frajdę.
Prosty trik, by Twój dom zawsze pachniał niesamowicie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/interioreccentric/)/iStock
29.01.2023

Zapach roztaczający się w naszym domu to niezwykle ważna rzecz. Jeżeli nie można uznać go za piękną woń, która każdego dnia pomaga nam ukoić zmysły i wejść w stan przyjemnego odprężenia, czym prędzej powinnyśmy to zmienić. Tak więc, jeżeli domowa przestrzeń nie pachnie tak, jakbyśmy sobie tego życzyły, koniecznie zacznijmy samodzielnie przygotowywać odświeżacz powietrza. Jego robienie i używanie można uznać za prawdziwą frajdę. 

Zobacz także: Afrykańscy szamani wierzą, że ta niezwykła roślina otwiera świat duchów. Pomaga też w medytacji

Domowy odświeżacz powietrza o zachwycającym egzotycznym zapachu

Sklepowe półki kuszą bardzo bogatą ofertą odświeżaczy powietrza. Niestety trzeba mieć na uwadze, że jedynie ich niewielka cześć została wyprodukowana z naturalnych składników, które nie powodują szeregu alergii i nie działają migrenogennie. Tym bardziej warto pokusić się o przygotowanie odświeżacza domowej roboty. 

Aby go zrobić, potrzebujemy zaledwie kilku produktów. Powinnyśmy mieć pod ręką sodę oczyszczoną, wodę, a także trzy naturalne olejki eteryczne. Ujmującą i kojarzącą się egzotycznie kompozycję zapachową uzyskamy dzięki olejkowi z drzewa sandałowego, z wanilii oraz z pomarańczy. Oprócz tego musimy znaleźć też niedużą buteleczkę z atomizerem. 

Umieszczamy w miseczce połowę szklanki wody, 2 łyżki sody oczyszczonej, 10 kropli olejku z drzewa sandałowego, 7 kropli olejku z wanilii i 7 kropli olejku z pomarańczy. Dokładnie mieszamy.

Przelewamy powstałą wspaniale pachnącą miksturę do buteleczki. Możemy rozpylać odświeżacz nie tylko w powietrzu, ale także i na meblach, firanach, obrusach, czy zasłonach bez obawy o uszkodzenie materiałów. 

Jeżeli zależy nam na posiadaniu modnego domowego odświeżacza z dekoracyjnymi patyczkami, do wspomnianych olejków eterycznych powinnyśmy dodać około pięćdziesiąt gram płynnego oleju kokosowego oraz dwie łyżki spirytusu. Po bardzo dokładnym wymieszaniu przelewamy miksturę do buteleczki, w jakiej umieszczamy kilka drewnianych patyczków. 

Zobacz także: Ta numerologiczna cyfra to uosobienie dobroci. Dzięki swym mocom błyskawicznie zjednuje sobie ludzi

Polecane wideo

Internauci zachwycają się pięknym domem tej dziewczyny. Tak wyglądają wnętrza idealne!
Internauci zachwycają się pięknym domem tej dziewczyny. Tak wyglądają wnętrza idealne! - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Jola (Ocena: 5) 31.01.2023 15:45
Mój dom zawsze pachnie, bo go wietrzę, codziennie włączam irobota i używam specjalnych zapachów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2023 00:52
Poza wnętrzem ważne by budynek był także remontowany regularnie, aby wartość nieruchomości nie spadła, grunt to współpraca z dobrym zarządzającym, polecam przedsiębiorstwo Polzen z Gdańska
odpowiedz
Klaun (Ocena: 5) 29.01.2023 12:25
Opowiem wam bajkę z morałem
odpowiedz
Klaun (Ocena: 5) 29.01.2023 12:25
Ok to zaczynam: była sobie pewna pani która była blądynką ,poszła do sklepu i mówi poproszę szampon! A jaki? Spytał sprzedawca najlepszy i zarazem najtańszyjaki macie! Odparła niestety jedno wyklucza drugie - odpowiedział sorzedawca- jak to?! Rozpłakała się blondynka jaki morał nie wiem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2023 12:22
Koniec
odpowiedz

Polecane dla Ciebie