Jak urządzić domowe biuro, gdy nie masz na nie osobnego pokoju? Inspiracje

Oto kilka pomysłów, jak kreatywnie wpasować domowe biuro, lub chociaż biurko, w przestrzeń wykorzystywaną do codziennego życia.
Jak urządzić domowe biuro, gdy nie masz na nie osobnego pokoju? Inspiracje
Fot. Tikkurila / mat. prasowe
23.01.2023

Oddzielny pokój do pracy w domu to idealne rozwiązanie stwarzające najlepsze warunki do skupienia się na zawodowych obowiązkach. Co jednak, gdy realia metrażowe nie pozwalają na takie luksusy? Jak kreatywnie wpasować domowe biuro, lub chociaż biurko, w przestrzeń wykorzystywaną do codziennego życia?

Zobacz także: Tak będziemy urządzać mieszkania w 2023 roku: miękkie umeblowanie, hygge i japandi

Jak urządzić pokój na domowe biuro?

Jeśli mamy do dyspozycji pokój, który może służyć wyłącznie za gabinet do pracy i nie musi spełniać żadnych innych funkcji, warto to podkreślić za pomocą sposobu aranżacji.

domowe biuroFot. mat. prasowe

Ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu ciepłego brązu Kestrel L478 zapewnią efekt wyciszenia, sprzyjający koncentracji. Aby pokój nie wydał się zbyt ciemny, przeciwwagę zapewni jasny dywan i lekka designerska lampa. Artystyczną finezję dekoracyjną wprowadzą rzeźby oraz malarskie pędzle i płótna ustawione na niskim stoliku.

Jak wydzielić przestrzeń na domowe biuro?

Jeśli domowa przestrzeń nie pozwala na wydzielenie całego pokoju wyłącznie do pracy, dobrze jest przyjrzeć się innym nieoczywistym miejscom – np. kątom i wnękom, w które zamiast szafy można wpasować blat oraz półki.

domowe biuroFot. mat. prasowe

Warto wówczas postawić na jasne kolory – ścian i wyposażenia, by optycznie powiększyć i nieco rozjaśnić kącik bez okna. Doskonale dokonana tego wdzięczny beż X459 Dream farby Tikkurila Optiva Nature Matt 5, który stworzy pełną harmonię z naturalnym drewnem i plecionkami.

Zobacz także: W 2023 wszyscy będą chcieli urządzić sypialnię w stylu japandi. Ta aranżacja jest boska ♥

Dobrym rozwiązaniem na wygospodarowanie miejsca do codziennej pracy przy ograniczonym metrażu będzie też ustawienie biurka przy jednej ze ścian, np. w sypialni czy nawet w pokoju dziennym.

domowe biuroFot. mat. prasowe

Skupienie ułatwi odwrócenie krzesła tyłem do centrum pokoju oraz wyciszający kolor ścian. Użycie oryginalnych mebli – biurka z delikatnym blatem na metalowych nóżkach oraz designerskiego krzesła w zestawieniu z odcieniem Ivory ekologicznej farby Tikkurila Natura White spowoduje, że kącik zyska niebanalną estetykę i będzie dodatkową ozdobą także eleganckiego salonu.

Więcej pomysłów na zaaranżowanie domowego biura można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/pomysly/inspiracje-i-aranzacje-miejsca-do-pracy

Mat. prasowe

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Polecane wideo

Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece
Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Ola (Ocena: 5) 30.01.2023 00:58
Inwestuję w nieruchomości, znam ten rynek. Poza wnętrzem ważne, by budynek był także remontowany regularnie, aby wartość nieruchomości nie spadła, grunt to współpraca z dobrym zarządzającym, polecam przedsiębiorstwo Polzen z Gdańska
odpowiedz
jagoda (Ocena: 5) 28.01.2023 09:32
Mam biurko w swoim pokoju i to mi wystarcza. Nie potrzebuje wielkiej przestrzeni. Lubię pracowac w domu bo mam więcej czasu, z rana mam czas na zjedzenie śniadania, włącznie roomby, nastawienie pralni itd. A jak mąż z pracy przyjeżdża to obiad jest juz na stole. Jak normalnie pracowałam to przyjeźdzałam do domu dopiero po mężu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie