Ten styl aranżacji wnętrz sprawi, że na dobre zapomnisz o minimalizmie. Oto energetyczny i fantazyjny Memphis!

Te wnętrza błyskawicznie poprawiają nastrój.
Ten styl aranżacji wnętrz sprawi, że na dobre zapomnisz o minimalizmie. Oto energetyczny i fantazyjny Memphis!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/interioreccentric/)
14.11.2022

We wnętrzarskich trendach maksymalizm, jak i minimalizm od pewnego czasu idą ramię w ramię. Obie stylistyki mają swoje niezaprzeczalne zalety, więc w trakcie urządzania mieszkania bardzo często ciężko dokonać nam wnętrzarskiego wyboru. Aby łatwiej było postawić na konkretny styl, postarajmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego najbardziej brakuje nam w życiu. Czy nieustannie marzymy o częstszym błogim relaksie i całkowitym oderwaniu się od codziennych obowiązków i dylematów? A może wciąż odczuwamy spadki życiowej witalności? W pierwszym wypadku nasze oczekiwania z pewnością spełni minimalizm, w drugim natomiast trend maksymalistyczny. Jeśli mamy ochotę na niezapomnianą przygodę z szalenie energetyczną maksymalistyczną estetyką, koniecznie zwróćmy uwagę na topowy styl Memphis

Zobacz także: Perfekcyjna sypialnia w stylu skandynawskim. Te wnętrza nie mają wad

Nieszablonowe mieszkanie w wysmakowanym stylu Memphis

Tak zwany styl Memphis od pewnego czasu jest jedną z najbardziej topowych wnętrzarskich estetyk. To styl, jakiego nie da się pomylić z żadnym innym. Urządzone w nim wnętrza mają w sobie gigantyczną dawkę optymizmu. Czarują nasyconymi tonami, które nierzadko łączy się w nieszablonowy, intrygujący sposób. Purpurę z brawurą umiejscawia się tuż obok oranżu. Tropikalna zieleń jest łączona z indygo oraz pełnym słodyczy pudrowym różem. Tak, to wnętrza dla ludzi, którzy nie boją się koloru. Poza intensywnością magnetycznych tonów Memphis wyróżniają też przykuwające wzrok formy. Wiele w nim akcentów geometrycznych, jak i obłości. Krawędzie luster, mebli, czy przedmiotów dekoracyjnych zdają się niekiedy falować. 

Warto mieć na uwadze, że Memphis to wcale nie wynalazek współczesnej doby, lecz styl aranżacji wnętrz, jaki powstał już w latach osiemdziesiątych. Jego pomysłodawcą był Ettore Sottsass, słynny włoski architekt, projektant mebli, biżuterii, ceramiki i oświetlenia. To właśnie jemu obok Piera Fornasetti przypisuje się zrewolucjonizowanie włoskiego designu i wypromowanie go na arenie międzynarodowej.

Memphis po latach niełaski znów jest na topie. Warto czerpać z niego pełnymi garściami. W naszej galerii znajdziecie ciekawe aranżacje w tym stylu. 

Polecane wideo

Moda na maksymalizm w mieszkaniach. Pora zapomnieć o szarych i białych ścianach
Moda na maksymalizm w mieszkaniach. Pora zapomnieć o szarych i białych ścianach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie