Wybieramy oświetlenie solarne do ogrodu. Pomysły i inspiracje

Poszukujesz odpowiedniego oświetlenia solarnego do swojego ogrodu lub na taras?
Wybieramy oświetlenie solarne do ogrodu. Pomysły i inspiracje
26.10.2022

Chcesz stworzy wyjątkowy klimat wokół domu, ale także podnieść poczucie bezpieczeństwa swoje i swoich bliskich?
Tu znajdziesz kilka cennych porad jak wypełnić ogród światłem, aby stał się miejscem wyjątkowym, idealnym do błogiego i beztroskiego wypoczynku nie tylko za dnia, ale także wtedy, kiedy słońce już dawno zajdzie za horyzont.

Klimatyczny ogród nocą to ogród oświetlony

Ogród za dnia jest piękną zieloną oazą spokoju, jednak w nocy staje się ciemną otchłanią, zupełnie nieatrakcyjną i nieeksploatowaną. Dzieje się tak ponieważ na etapie budowania domu, zupełnie wypadł Ci z głowy całkiem istotny szczegół, jakim było zaplanowanie oświetlenia zewnętrznego. Ten element powoduje, że po zmroku na terenie posesji robi się ponuro i niebezpiecznie. Jeśli już zaprojektowałeś swój ogród, urządziłeś go, a teraz przyszedł czas, aby wprowadzić do niego element światła, który dopełni istniejącą infrastrukturę i wydobędzie wyjątkowy charakter Twojej zielonej oazy, ale martwisz się, że będziesz musiał przekopywać rabaty pod przewody elektryczne czy kuć elewację, uspokajamy. Lampy solarne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, elektrycznych lamp. Zainwestuj w oświetlenie solarne, a Twój ogród rozświetlony nocą, ukaże przed Tobą całkiem nowe, zaskakujące oblicze. Wydobędzie z mroku urokliwe zakątki, podkreśli detale, oczarowuje oraz da Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Oświetlenie solarne to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Przede wszystkim lampy te korzystają z odnawialnego źródła energii jakim jest energia słoneczna. A zatem ich światło nic Cię nie kosztuje – są samowystarczalne i bezobsługowe. Co to oznacza? Że same się zasilają, same generują światło, same się włączają i wyłączają. Ponadto są energooszczędne (LED), ekologiczne, banalnie proste w montażu i jakby jeszcze tego był mało, zachwycające w swych formach.
Ogromny popyt na ten rodzaj oświetlenia sprawił, że producenci prześcigają się w propozycjach niebanalnych form, zaskakujących kształtów i nowoczesnego designu. W gąszczu propozycji przyda Ci się krótki przewodnik, jakie oświetlenie solarne będzie idealne właśnie do Twojego ogrodu.
Sklepy mają dla Ciebie wiele propozycji najwyższej jakości. W szerokiej famie produktów znajdziesz między innymi:

  • słupki solarne,
  • kinkiety elewacyjne,
  • oprawy gruntowe montowane w podłożu,
  • przenośne lampiony i latarnie solarne.

Poszczególne rodzaje oświetlenia, maja do spełnienia różne funkcje. Na przykład kinkiety solarne montowane na elewacji budynku są bardzo praktyczne i pełnią funkcję głównie użytkową. Najczęściej umieszcza się je nad wjazdem do garażu lub nad drzwiami wejściowymi do domu, dają nam duże poczucie komfortu i niezbędne poczucie bezpieczeństwa. Duży wybór kinkietów solarnych pozwoli dobrać takie oprawy, które będą współgrały ze stylem i koncepcją budynku. Jeśli cenisz sobie minimalizm i najlepiej czujesz się w nowoczesnych aranżacjach, wybierz kinkiety solarne w prostym, modernistycznym stylu.

Chcesz poczuć jeszcze większą swobodę w poruszaniu się wieczorową porą po posesji, pomyśl o doświetleniu ścieżek i chodników. W tym celu najlepiej sprawdzą się oprawy gruntowe, montowane punktowo w podłożu. Można je umieścić bezpośrednio w chodniku czy ścieżce ogrodowej, a dodatkowo lub zamiast nich, wykorzystać w tym celu słupki solarne LED. Słupki można umieścić po bokach chodnika, tworząc świetlna aleję. Słupki solarne dają przyjemne rozproszone światło, a jego strumień skierowany jest w dół co daje nam gwarancję, że słupki nie będą nas oślepiać.
Jeśli kochasz przytulne przestrzenie, rustykalny styl, Twoje rabaty wypełnione są barwnymi kwiatami, a w powietrzu unosi się zapach ziół, to wiemy na pewno, że słupki solarne w klasycznym stylu skradną twoje serce. W ich przypadku mniej znaczy więcej. Ich fantastyczne geometryczne kształty geometryczne kształty będą imponującym dopełnieniem ogrodu i nieodzownym elementem dekoracyjnym. Słupki solarne ustaw w miejscu, które chcesz wydobyć z mroku. Ich światło wyeksponuje wybrane przez Ciebie detale, nadając im zupełnie nowe oblicze. Oświetlenie w ogrodzie sprawia, że przestrzeń staje się zupełnie wyjątkowa, przyciąga swoją tajemniczością i zachęca do spędzania w jej zaciszu każdej wolnej chwili. Napawa radością i daje ukojenie. To komfort, na który Cię stać.

Solarne słupki ogrodowe od Nordlux

Genialnym rozwiązaniem na doświetlenie Twoich ulubionych miejsc w ogrodzie lub na tarasie są latarnie i lampiony solarne, które możesz przenosić w dowolne miejsce, w zależności od potrzeby i zaistniałej sytuacji. Ten fantastyczny element dekoracyjny może ozdobić kącik wypoczynkowy, czy przytulne miejsce spotkań ze znajomymi. Lampiony powieszone na tarasie lub ustawione bezpośrednio na ziemi, stworzą wyjątkowy nastrój.

Ofertę oświetlenia solarnego uznanych producentów skandynawskich znajdziesz na Ardant.pl oraz Lumigo.pl

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie