Wnętrza lubią brąz. Ten kolor działa uspokajająco i tworzy przytulny klimat

Brąz wprowadza do wnętrz nieformalną elegancję.
Wnętrza lubią brąz. Ten kolor działa uspokajająco i tworzy przytulny klimat
Fot. pexels
21.10.2022

Jesień, w trakcie której możemy obserwować różne wysycenia odcieni brązu, jak żadna inna pora roku przypomina nam tę ważną prawdę, że wnętrza lubią, a wręcz kochają brąz. Wprowadza on do wnętrz nieformalną elegancję, a jednocześnie ta wywodząca się z natury barwa działa uspokajająco i stanowi niezwykle wdzięczną bazę dla dalszych aranżacji.

Zobacz także: Perfekcyjna sypialnia w stylu skandynawskim. Te wnętrza nie mają wad

brązowe ścianyNiezbyt intensywny, ale wyraźny i chłodny brąz ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Nature w odcieniu L487 będzie świetnym otoczeniem dla aranżacji wykorzystujących zaczerpnięte z przyrody intensywne kolory. Meble w ciepłym odcieniu drewna, zieleń kwiatów doniczkowych czy też sofa asymetrycznie skrojona z brązowego i miodowego materiału będą tworzyć wyrafinowaną, harmonijną kompozycję, akcentującą naturalność wystroju. Jako nietuzinkowa dekoracja w takim wnętrzu doskonale sprawdzi się ścienna mata, zaś mosiężne błyszczące akcenty dekoracyjne w nieinwazyjny sposób dodadzą całości szyku.

brązowe ścianyCiepłe, intensywne brązy na ścianach, jak Kestrel L478 z palety Tikkurila Color Now, mogą stanowić wiodący akcent dekoracyjny we wnętrzu, nadający styl pomieszczeniu. W zestawieniu z jaśniejszymi detalami - naturalnym drewnem czy pomarańczową sofą – odcień ten pozwoli wytworzyć ciepłe, otulające wnętrza, będące oazą błogiego wypoczynku, jak też klimatyczną przestrzenią do pracy.

brązowe ścianyBrązy to także ciekawy punkt wyjścia do stworzenia przytulnej sypialni. Te w rozmytych odcieniach, jak X463 z palety Tikkurila Symphony, będą malowniczo współgrać w pastelową pościelą, zachowując spokojny ton we wnętrzu. A kto poszukuje nieco ekstrawagancji, może pokusić się o pozostawienie widocznych cegieł na jednej ze ścian. Otulenie ich półprzezroczystymi zasłonami wdzięcznie przełamanie surowość industrialnej dekoracji, budując spójny, oryginalny klimat w sypialni. Jeśli ściany zdecydujemy się pomalować farbą oczyszczającą powietrze Tikkurila Optiva Air, będziemy mogli cieszyć się także bonusem w postaci głębszego oddechu, gdyż farba będzie redukować poziom szkodliwych formaldehydów i poprawiać klimat w pomieszczeniu.

Więcej pomysłów na oryginalne wnętrza w brązach można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje

Mat. prasowe

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.
Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.

Polecane wideo

„Ideał kobiety”. 4 cechy wyglądu, które najbardziej kręcą facetów
„Ideał kobiety”. 4 cechy wyglądu, które najbardziej kręcą facetów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie