Wilgoć w łazience. Jak sobie z nią poradzić?

Istnieje na to prosty, domowy sposób.
Wilgoć w łazience. Jak sobie z nią poradzić?
Fot. Unsplash.com (Laurence Katz)
30.08.2022

Lubisz brać gorącą kąpiel, jednak wilgoć, która się potem wytwarza w łazience, nie pozwala ci się tym cieszyć? Niestety, problem nadmiernej wilgoci w tym pomieszczeniu jest powszechny i stwarza idealne warunki dla rozwoju m.in. pleśni. Z pomocą przyjdzie ci składnik, który masz w swojej kuchni. W jaki sposób go użyć? Podpowiadamy.

Zobacz także: Sprawdź 3 dodatki do wnętrza w stylu loftowym!

Domowy sposób na wilgoć w łazience

Regularnie wietrzysz łazienkę, jednak nadal pojawia się w niej wilgoć? Zanim pojedziesz do sklepu po pochłaniacz wilgoci, wypróbuj ten jeden składnik, który z całą pewnością masz w swoim domu. Jak się okazuje, rozwiązaniem problemu wilgoci będzie biały ryż. Jest często wykorzystywany w kuchni, ale mało kto wie, że ryż bardzo dobrze pochłania zarówno nadmiar wilgoci, jak i nieprzyjemne zapachy. Jak go zastosować? Ryż w woreczkach możesz umieścić w różnych miejscach w twojej łazience. Warto położyć go m.in. w szafkach pod umywalką. Działanie ryżu zaskoczy cię efektami.

Wilgoć w łazience – jak jej zapobiegać?

Aby zapobiec powstawaniu wilgoci w łazience, konieczna będzie odpowiednia wentylacja. Pamiętaj, aby po kąpieli zostawiać uchylone drzwi. Zapewni to odpowiedni przepływ powietrza. Jeśli twoja łazienka ma okno, warto je regularnie otwierać. Istotne jest także to, aby nie trzymać mokrych ubrań w pralce przez długi czas. To również negatywnie może powodować wytwarzanie się wilgoci w tym pomieszczeniu.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Zobacz także: Wielka garderoba, własna siłownia, luksusowa kuchnia. Jak mieszka Khloé Kardashian?

 

Polecane wideo

Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje
Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie