Jak czyścić złotą biżuterię? Jest na to domowy sposób

Dzięki niemu twoja biżuteria odzyska swój dawny blask.
Jak czyścić złotą biżuterię? Jest na to domowy sposób
Fot. Unsplash.com (Jasmin Chew)
24.08.2022

Złota biżuteria to ponadczasowy dodatek. Naszyjniki, bransoletki czy kolczyki to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Z czasem tego typu dodatki mogą jednak tracić swój blask. Jak go z powrotem wydobyć z twojej ulubionej biżuterii? Podpowiadamy.

Zobacz także: Kolekcja Exclusive – styl pałacowy wymaga odpowiedniej oprawy

Jak czyścić złotą biżuterię?

Domowe sposoby są zazwyczaj bardzo proste, a przy tym równie skuteczne. Jak się okazuje, aby wyczyścić złotą biżuterię, będzie ci potrzebny jeden składnik, który z pewnością masz w swojej kuchni. Do czyszczenia złotych dodatków wystarczy ci kwasek cytrynowy. Ma on wiele zastosowań, a czyszczenie biżuterii to tylko jeden z nich.

Pamiętaj, że w przypadku czyszczenia złotych dodatków liczy się precyzja, aby ich przy okazji nie zniszczyć. Jak zatem zrobić to poprawnie? Do szklanki wlej 100 ml wody, a następnie dodaj do niej 1,5 łyżeczki kwasku cytrynowego. Dokładnie to wymieszaj. W takiej mieszance wystarczy zamoczyć szmatkę, którą dokładnie wytrzesz złotą biżuterię. Postaraj się zrobić to delikatnie, aby nie zarysować swojego ulubionego wisiorka czy bransoletki.

Miej na uwadze, że złote dodatki będziesz mogła czyścić rzadziej, jeśli będziesz je odpowiednio przechowywać. Złotą biżuterię najlepiej jest trzymać w suchych miejscach najlepiej daleko od źródeł ciepła. Dobrym rozwiązaniem będzie szkatułka na biżuterię z miękkim wykończeniem wewnątrz.

Zobacz także: Pomysł na błyskawiczną metamorfozę kuchni. Potrzebujesz dwóch dni

 

Polecane wideo

Idealne randkowe fryzury. Będziesz wyglądała w nich pięknie i zmysłowo!
Idealne randkowe fryzury. Będziesz wyglądała w nich pięknie i zmysłowo! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie