Idealna zabawka dla Twojego dziecka - przewodnik

Każdy rodzic pragnie podarować dziecku zabawkę, która oprócz wywołania uśmiechu na twarzy, pomoże dziecku się rozwijać.
Idealna zabawka dla Twojego dziecka - przewodnik
24.08.2022

Jakie zabawki zachwycą Twoją pociechę i Ciebie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Czy warto kupować dzieciom zabawki? 

Każde dziecko uwielbia zabawki. Odpowiednio dobrane do wieku mogą one być nie tylko miłą zabawą na kilka minut, ale też wspierać ich rozwój - zarówno ruchowy, jak i intelektualny. W sytuacji kiedy planujesz zakup zabawek dla swoich dzieci lub na prezent, warto zastanowić się nad tym, czego one tak na prawdę potrzebują. Nie powinna być to kolejna maskotka czy lalka wrzucona do kufra po kilku dniach. Pieniądze najlepiej w tym wypadku zainwestować w coś, co przyda się nie tylko na kilka dni, ale faktycznie pomoże dziecku się rozwijać, jednocześnie powodując ogromny uśmiech na ich twarzy.

Zabawki w okresie dzieciństwa można nawet porównać do dostępnych szkole pomocy naukowych, a więc w tej sytuacji to dzięki nim nasze najmłodsze pociechy poznają świat i uczą się nowych rzeczy, na wzór tego co czeka ich w szkole, gdy będą poznawać globus czy układ słoneczny. Dzięki zabawie dzieci poznają świat i coraz lepiej go rozumieją, oswajają się z nim. Wiele naukowców przyznaje również, że zabawki wspierają proces integracji umysłów: wzorku, dotyku i węchu. 

Świetnie pobudzają one wyobraźnię malców. Pomagają im wejść w świat fantazji, rozwijają kreatywność, dzięki nim mogą się poczuć jak ktoś niezwykły, na przykład przepiękna, dzielna królewna czy wysoki i mężny rycerz. 

Jakie są zalety zabawy puzzlami? 

Jedną z kategorii zabawek, które wywołują uśmiech na twarzy najmłodszych, a jednocześnie rozwijają ich koncentrację i pamięć wzrokową - są puzzle

Dzieci uczą się w tym przypadku skupienia, a także mocno rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną, która ma znaczenie w kontekście późniejszych umiejętności szkolnych, na przykład w matematyce. 

Warto również wspomnieć, że układanie puzzli ma charakter mocno odprężający, co pomoże dzieciom wyciszyć się i odpocząć po szalonym dniu, pełnym aktywności fizycznej. Nasze ukochane pociechy uczą się wtedy też samodzielności, a także dążenia do celu. Ogromnym pozytywem jest tutaj możliwość dopasowania trudności puzzli poprzez wielkość i liczba elementów - do wieku i zaawansowania danego dziecka. 

Układanie puzzli wspiera rozwój motoryki małej u dzieci, która jest niezwykle istotna w pierwszych latach w przedszkolu i szkole.

To idealne narzędzie do wspomagania koncentracji, uwagi nawet u naprawdę małych dzieci - w wieku kilkunastu miesięcy. 

Jakie kupić zabawki dla dzieci? 

Najmłodsze pociechy bardzo mocno przywiązują się do postaci z bajek, tym samym świetnym rozwiązaniem mogą się okazać zabawki Myszka Miki czy zabawki Disney. To produkty sygnowane prawdziwymi hitami, które znają wszyscy! Przykładami jest oczywiście Myszka Miki, Księga Dżungli czy Auta. 

Prawdziwym hitem sprzedażowym okazują się również produkty z wizerunkiem postaci z bajki Frozen. To kultowy film, który pokochały miliony dzieci, a każda kilkuletnia dziewczyna chciałaby poczuć się jak Elza czy Ania. Zabawki Kraina Lodu są na wyciągniecie ręki! Znajdziesz zarówno produkty skierowane do najmłodszych, dwu, trzy czy czteroletnich dzieci, takie jak na przykład puzzle, jak i zabawki dla starszych dzieci. Przykładem będą oczywiście hulajnogi, których w Polsce z dnia na dzień widujemy coraz więcej!

Nie zwlekaj, zakup zabawki najwyższej jakości dla swojego dziecka lub podaruj komuś prezent, który zapamięta na długo. Dzięki Tobie na twarzy dziecka pojawi się uśmiech, a Twój podarunek będzie wspierał jego rozwój, zarówno ruchowy jak i intelektualny. 

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Julcia (Ocena: 5) 30.08.2022 10:55
Ostatnio mojej córci kupiłam namiot Tipi z Toyz. Prezent trafiony, bo ciągle w nim przesiaduje i bawi się tam swoimi zabawkami :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie