Zakupy na raty przez Internet laptopa i smartfona - czy to się opłaca?

Potrzebujesz nowego smartfona, a może laptop odmówił posłuszeństwa?
Zakupy na raty przez Internet laptopa i smartfona - czy to się opłaca?
04.08.2022

Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki, żeby kupić nowy sprzęt, rozważ kredyt ratalny. Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z takiego sposobu finansowania i jak wygląda cały proces.

Dlaczego warto zrobić zakupy na raty?

Wybierając zakupy ratalne, rozłożysz wydatek nawet na 20-30 miesięcy. Dzięki temu nie obciążasz nadmiernie domowego budżetu. Banki ograniczają formalności do minimum, dlatego istnieje duża szansa, że zaakceptują wniosek. Co ważne, możesz otrzymać kredyt bez wychodzenia z domu. Jeśli wpadnie Ci jakaś dodatkowa gotówka, możesz ją przeznaczyć na przedterminową spłatę zobowiązania.   

Zakupy ratalne – minimum formalności

W tym przypadku nie musisz spełniać wygórowanych wymagań. Zanim złożysz wniosek, przygotuj dowód osobisty i dane pracodawcy. W niektórych sytuacjach wystarczy zadeklarować wysokość miesięcznych dochodów, podczas gdy w innych potrzebne będą dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane wynagrodzenie.

Co ważne, zakupy na raty nie są przeznaczone tylko dla klientów zatrudnionych na umowie o pracę. Banki akceptują również inne źródła dochodu, takie jak:

  •  umowa o dzieło, 
  • umowa zlecenie,
  • działalność gospodarcza,
  • renta,
  • emerytura.

Należy podkreślić, że kredyt ratalny przyznawany jest osobom, które wykazują stałe źródło dochodów. Ponadto banki weryfikują, czy osiągane dochody pozwalają na terminową spłatę zobowiązania. 

Jak kupić sprzęt na raty w sklepie internetowym?

Zastanawiasz się, gdzie wziąć telefon komórkowy lub laptopa na raty? Możliwości jest naprawdę wiele! Przede wszystkim zwróć uwagę na zakupy ratalne na 0%. Taką formę płatności proponuje m.in. Santander Consumer Bank. W tym przypadku możesz rozłożyć spłatę smartfona nawet na 20 miesięcy. Kupując sprzęt na raty przez Internet, nie ponosisz dodatkowych kosztów. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy, że wybierzesz produkt oznaczony znaczkiem i złożysz zamówienie. Zostaniesz przekierowany na stronę banku, wypełnij wniosek kredytowy, wyślij i czekaj na kontakt konsultanta. 

Niezbędne dokumenty możesz doręczyć przez kuriera, jeśli jednak chcesz skrócić czas oczekiwania, prześlij je elektronicznie w postaci plików PDF. Jeśli bank pozytywnie zweryfikuje wniosek, powiadomi sklep, że może wydać towar. Wystarczy, że zaakceptujesz umowę w aplikacji lub podpiszesz wersję papierową, a pieniądze błyskawicznie trafią na konto sprzedawcy. 

Zakupy na raty - co jest potrzebne?

Z takiej metody płatności możesz również skorzystać w BNP Paribas Bank. Oprócz tego kredytobiorca proponuje odroczenie spłaty raty  o kilka miesięcy. Pamiętaj, że decydując się na zakup smartfona lub laptopa w sklepie internetowym, możesz spokojnie przetestować go w ciągu 30 dni. W ten sposób upewnisz się, że urządzenie spełnia Twoje oczekiwania. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz zamrażać swoich środków. 

Zanim złożysz zamówienie, zapoznaj się z warunkami wnioskowania o kredyt. Sprawdź też, jakie dokumenty będą Ci potrzebne. Cały proces przebiega podobnie jak w Santander Consumer Bank. Zanim wyślesz wniosek, upewnij się, że podałeś prawidłowe dane. Po pozytywnej weryfikacji kredytowej BNP Paribas Bank wyśle Ci umowę. Przeczytaj ją dokładnie, a jeśli wszystko się zgadza, możesz ją zaakceptować, wówczas sklep niezwłocznie wyśle Ci produkt. 

Smartfon na raty bez wychodzenia z domu

Smartfon służy nie tylko do dzwonienia i pisania SMS-ów, dobrze sprawdzi się też jako aparat fotograficzny, mini komputer, czy odtwarzacz muzyki. Coraz częściej wykorzystujemy telefon do robienia zakupów, płatności zbliżeniowych, czy nagrywania filmów. Zakup nowego sprzętu to niemały wydatek, dlatego jeśli nie chcesz pozbywać się wszystkich oszczędności, możesz go kupić na raty.

Zastanawiasz się, dlaczego wybrać zakupy ratalne, zamiast wziąć telefon komórkowy w abonamencie? Przeglądając oferty operatorów, możesz łatwo zauważyć, że brakuje w nich niektórych modeli. W sklepach internetowych znajdziesz smartfony na raty w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu na pewno wypatrzysz odpowiedni telefon. 

Cena flagowca w sklepach internetowych jest często bardziej atrakcyjna niż w abonamencie. Ponadto, biorąc smartfona na raty przez Internet, a później spłacając go w terminie, budujesz pozytywną historię kredytową

Laptop na raty – czy to się opłaca?

Notebook o wyższych parametrach kosztuje przynajmniej 3000-4000 zł, nic więc dziwnego, że dla wielu klientów taka cena stała się zaporowa. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, możesz wybrać inny sposób finansowania. Zobacz, jakie są zalety zakupu laptopa na raty

Jak kupić laptopa na raty?

Wybierając zakupy ratalne, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystkie formalności załatwisz przez Internet. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, wybierz raty “zero procent”. W ten sposób nie płacisz prowizji, ani odsetek. Przypominamy, że taka oferta jest ograniczona czasowo, warto więc zachować czujność. Zanim kupisz laptop na raty online, sprawdź, kiedy bank nie dolicza dodatkowych kosztów. Kredyt ratalny udzielany jest na konkretnych warunkach, dlatego należy się wcześniej z nimi zapoznać. Upewnij się, że nie musisz wykupywać ubezpieczenia, aby skorzystać z oferty. Oczywiście, powinieneś również sprawdzić, jaka jest cena produktu. Dzięki temu nie musisz się martwić, że przepłacisz. 

Możliwość zakupu laptopa na raty nie wymaga uiszczenia opłaty wstępnej, niezależnie od ceny produktu. Banki błyskawicznie sprawdzają historię kredytową, zazwyczaj na decyzję trzeba poczekać 15 minut od wypełnienia wniosku. Nie musisz dojeżdżać do placówki, ani stać w długich kolejkach, aby kupić komputer na raty. Jeśli żyjesz w ciągłym biegu, wybierz kredyt online. Warto skorzystać z takiego sposobu finansowania, gdy nagle zepsuł się nam sprzęt, a nie stać nas na nowy. Kupując laptop na raty, możesz sobie nawet pozwolić na model z wyższej półki.

Sklep AB FOTO proponuje laptopy i smartfony na raty, to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy wydatek. Możesz też liczyć na bardzo korzystną cenę telefonu komórkowego, czy notebooka. Rozkładając zakup na raty, weź pod uwagę swoje rzeczywiste możliwości. W ten sposób unikniesz problemów z płynnością finansową, tym samym staniesz się wiarygodnym kredytobiorcą.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 07.08.2022 06:04
Jeśli nie trzeba płacić to się opłaca.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie