Wymarzony pokój nastolatka: Pomysły, które naprawdę go zachwycą

Farba magnetyczna lub taka, która świeci w ciemności? Oto rozwiązania, które sprawdzą się w młodzieżowych wnętrzach.
Wymarzony pokój nastolatka: Pomysły, które naprawdę go zachwycą
Fot. Unsplash
30.07.2022

Kiedy nastoletnie dziecko domaga się odświeżenia własnego pokoju i kręci nosem na standardowe pomysły dekoracyjne, sprostanie jego oczekiwaniom wydawać się może nieosiągalne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Tikkurila, podpowiadając rozwiązania aranżacyjne, które sprawdzą się w młodzieżowych wnętrzach. Wystarczy wsłuchać się w oczekiwania młodego człowieka i zaproponować rozwiązania, które będą współgrały z jego pasjami i osobowością.

Zobacz także: Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Jak urządzić pokój nastolatka?

Masz w domu miłośnika graffiti? Wygospodaruj mu ścianę, na której będzie mógł puścić wodze fantazji. A jeśli chcesz zasłużyć na dozgonną wdzięczność, zaproponuj mu do wykorzystania w twórczości laserunek Tikkurila Taika Glow. Dzięki temu wybrane grafiki będą świecić w ciemności. Efekt wow i zachwyt nastolatka murowany.

laserunek

Nastolatka, która wyrosła z pluszowych misiów, nierzadko woli postawić na prostotę. Zamiast różu do gustu zapewne przypadnie jej odcień delikatnej szarości 1945 ściennej farby Tikkurila Optiva Matt 5. Nutę koloru w pokoju zapewnią wielobarwne atłasowe poduszki, skontrastowane z naturalną bawełnianą pościelą. Potrzebna będzie jednak wyrazista ozdoba wnętrza, jak oryginalna metalowa lampa, która doda surowości, ale też powoli uderzyc w artystyczny ton, przełamując klasycyzm ściennej lamperii.

szare ściany

Pożądanym rozwiązaniem w młodzieżowym pokoju będzie powierzchnia, do której można swobodnie przyczepiać różnego rodzaju zdjęcia czy notatki za pomocą magnesów. Wystarczy wybrany fragment ściany pomalować farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic, a następnie całą ścianę pokryć farbą z serii Tikkurila Optiva w dowolnym kolorze. Można także iść o krok dalej i powierzchni magnetycznej nadać dodatkową funkcjonalność – jeśli pomalujemy ją farbą tablicową Tikkurila Liitu, można będzie także pisać po niej kredą, jak po prawdziwej tablicy.

farba magnetyczna

Spokojną i ceniącą porządek duszę z pewnością urzeknie przytulna aranżacja bazująca na drewnianych meblach i dodatkach, które utworzą idealny duet z bardzo jasną szarością 1964 z palety Tikkurila Deco Grey. Finezyjny look zapewnią trójkątne mini-półki nad biurkiem, które będą stanowić główną dekorację wnętrza i podkreślać jego nowoczesny charakter.

szare ścianyFot. mat. prasowe

Więcej inspiracji na pokoje dla dzieci dużych i małych znajduje się na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje/pokoje-dzieciece-tikkurila-kids-style

Mat. prasowe

Polecane wideo

Telewizor w łazience, oryginalne meble, wielki basen. Tak wygląda nowy dom Wersow i Friza!
Telewizor w łazience, oryginalne meble, wielki basen. Tak wygląda nowy dom Wersow i Friza! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.08.2022 08:50
Audycja zawiera lokowanie produktu...
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 01.08.2022 15:54
Bardzo oryginalne rozwiązania.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie