Kup tę roślinę i postaw ją w sypialni. Nie uwierzysz, co się stanie

Jakość Twojego życia szybko się odmieni.
Kup tę roślinę i postaw ją w sypialni. Nie uwierzysz, co się stanie
Fot. Unsplash
28.07.2022

Obecnie coraz więcej osób urządza w mieszkaniach domowy ogród. Kwiaty doniczkowe pojawiają się we wszystkich pomieszczeniach, łącznie z łazienką. A którą roślinę zdecydowanie warto postawić w sypialni?

Polecamy także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej

Jakie rośliny doniczkowe do sypialni?

Roślina, o której mowa, to sansewieria, którą możesz kojarzyć także pod nazwą wężownica lub języki teściowej. Jej właściwości zdrowotne są tak wyjątkowe, że kwiat ten docenili nawet badacze z NASA.

Przede wszystkim sansewieria doskonale oczyszcza i nawilża powietrze. – Wężownica pochłania i rozkłada toksyczne związki, takie jak wywołujący bóle głowy, bezsenność i osłabiający odporność formaldehyd, który negatywnie wpływa także na układ oddechowy oraz benzen, toksyczny związek zawarty m.in. w klejach i farbach, który przy wysokim stężeniu powoduje nie tylko obniżenie nastroju, ale może też zaburzać pracę serca. Jest też idealna dla alergików – wyjaśnia o2.pl.

Jak podlewać sansewierię?

Mimo swoich wyjątkowych właściwości, języki teściowej nie wymagają zbyt wiele pracy i uwagi. Można je stawiać zarówno w miejscu dobrze nasłonecznionym, jak i w półcieniu. Sansewieria nie lubi jednak przelania. Z dwojga złego lepiej ją zatem „przesuszyć” niż doprowadzić do zgnicia korzeni.

- Wężownica jest idealną rośliną właśnie do sypialni, ale nie tylko. Sprawdzi się także w mieszkaniach położonych w pobliżu ruchliwych ulic oraz miejscach, w których używa się urządzeń elektrycznych i elektronicznych – dodaje serwis.

Kupicie sansewierię do swojego mieszkania?

Polecamy także: Cudowny aloes. Co może zrobić dla zdrowia i urody?

Polecane wideo

Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
. (Ocena: 5) 29.07.2022 14:42
Kto ma robloxa? Bo ja mam
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 28.07.2022 12:38
Mam ją od zawsze w sypialni.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie