Pomysł na błyskawiczną metamorfozę kuchni. Potrzebujesz dwóch dni

Wakacje to idealny czas na szybki remont.
Pomysł na błyskawiczną metamorfozę kuchni. Potrzebujesz dwóch dni
Fot. Unsplash (Becca Tapert)
16.07.2022

Letni optymizm nierzadko inspiruje do zmian w wystroju kuchni, jednak obawa przed uciążliwością remontu i kosztami często powstrzymuje przed podjęciem działań. Pamiętaj jednak, że nie musisz od razu skuwać wszystkich płytek, czy wymieniać każdą kuchenną szafkę. Czasem wystarczy niewielka zmiana kosmetyczna, by to pomieszczenie nabrało zupełnie nowego charakteru.

Zobacz także: Psychologia wystroju wnętrz: Jak wpływa na nas kolor ścian?

Malowanie płytek w kuchni: Jaką farbę wybrać?

Dzięki nowej farbie Tikkurila Luja Ceramic Tiles, przeznaczonej do malowania płytek ceramicznych, można śmiało puścić wodze fantazji i bez dużych kosztów i większego wysiłku, nawet samodzielnie w ciągu dwóch dni dokonać całkowitej metamorfozy kuchni. A oto przykład, jak kuchnia w klasycznej bieli zyskała szyk i wyrazisty charakter po pomalowaniu glazury kolorem L429 Indigo z palety Tikkurila Feel the Colour.

Kuchnia przed metamorfozą:

kuchnia przed metamorfozą

Kuchnia po metamorfozie:

kuchnia po metamorfozie

Tikkurila Luja Ceramic Tiles to produkt 2w1 o doskonałej przyczepności do podłoża, który nie wymaga stosowania żadnego podkładu. W rezultacie można dokonać efektownej renowacji dotychczasowej glazury, nadając jej wymarzony kolor, w dwóch prostych krokach - wystarczy dokładnie oczyścić powierzchnię z kamienia, tłuszczu oraz wszelakich brudów, a następnie pomalować glazurę Tikkurila Luja Ceramic Tiles za pomocą wałka lub pędzla. Drugą warstwę farby można nałożyć już po 16 godzinach. W efekcie całość remontu bez problemu zamknie się w ciągu 2 dni.

Dokonując remontu kuchni w takim systemie największym wyzwaniem zdaje się być… wybór koloru. Farbę Tikkurila Luja Ceramic Tiles można bowiem barwić na ponad 13 tys. barw, w rezultacie każdy ma szansę spełnić marzenie o pięknej kuchni. Wahający się między różnymi odcieniami i otwarci na różne koncepcje kolorystyczne mogą ‘przymierzyć’ różne tonacje, korzystając z aplikacji Tikkurila Colour Master. Można w niej z łatwością tworzyć własne wizualizacje w technologii rozszerzonej rzeczywistości i szybko sprawdzić, jak wybrane barwy wyglądają w konkretnych wnętrzach. By rozwiać wszelkie wątpliwości, ostatecznego wyboru warto dokonać korzystając z testerów koloru 100 ml, które przy niewielkim koszcie pozwalają sprawdzić, jak dany odcień będzie prezentował się bezpośrednio na ścianie w danym wnętrzu i przy różnego rodzaju oświetleniu.

granatowa kuchniaCo istotne, renowacja kuchni z wykorzystaniem Tikkurila Luja Ceramic Tiles zapewnia nie tylko miłą dla oka przestrzeń, ale także niezwykle praktyczną powierzchnię odporną na wielokrotny kontakt z zimną i gorącą wodą oraz różnego rodzaju plamy, także na przebarwienia środkami chemicznymi.

To także sposób na przeprowadzenie efektowego remontu w duchu „less waste”, bez konieczności wyrzucania płytek i gruzu. Wpisuje się w niego także samo opakowanie farby, które zostało częściowo wykonane z plastiku z recyklingu i może być w 100% poddane ponownemu przetworzeniu.

granatowa kuchnia
Więcej na temat Tikkurila Luja Ceramic Tiles znajduje się na stronie tikkurila.pl.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Jak mieszkają Polacy? IKEA pokazuje wnętrza polskich domów
Jak mieszkają Polacy? IKEA pokazuje wnętrza polskich domów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.07.2022 08:45
"przed" bylo lepiej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie