Jak mieszkają Polacy? IKEA pokazuje wnętrza polskich domów

Dowiedz się, jak mieszkają ludzie z całego świata, w tym Polacy - wszystko dzięki nowej kampanii IKEA.
Jak mieszkają Polacy? IKEA pokazuje wnętrza polskich domów
Fot. IKEA / mat. prasowe
29.06.2022

IKEA od lat pasjonuje się życiem w domu, dlatego chętnie odwiedza ludzi w ich mieszkaniach zlokalizowanych na całym świecie. Marka chce przy tym poznać zwyczaje oraz odmienne potrzeby mieszkańców i jak najlepiej na nie odpowiadać.

W ten sposób powstała seria filmów „Life at Home Stories”, które wykorzystane zostały na festiwalach, m.in. Milan Design Week czy H22 City Expo oraz w komunikacji globalnej. Polskie domy zobaczyć można natomiast w kampanii „Odkryj dom na nowo”.

Zobacz także: Pałacowe mieszkanie Zosi Ślotały

Jak mieszkają Polacy?

W dzisiejszych czasach coraz mocniej doceniamy wartość domu i częściej poszukujemy
w nim wytchnienia. Chwile relaksu i spokoju są niezwykle cenne. Z pomocą IKEA łatwo można przearanżować wnętrza, by w pełni cieszyć się każdą chwilą i odkryć nowy wymiar swoich czterech kątów. W najnowszej kampanii marka inspiruje do tego, żeby zmieniać i inwestować w domową przestrzeń, aby odnaleźć w niej oazę oraz miejsce do realizowania pasji. Swoją historię opisało ponad 60 ludzi z różnych zakątków świata, którzy podzielili się własnymi domowymi rytuałami i zwyczajami.

O swojej podróży po lepsze życie na co dzień opowiadają również bohaterowie z Polski. David mieszka w Warszawie, a w każdą środę urządza wieczór filmowy o konkretnej tematyce i zaprasza przyjaciół, aby wspólnie gotować oraz oglądać film. Ania jest makijażystką w filmie i reklamie, a także DJ-ką, która organizuje imprezy taneczne w swoim mieszkaniu. Alicja i Dawid to kreatywna para, rysująca i tworząca sztukę cyfrową, z której powstają wielkie murale w stolicy. Ola jest zapaloną fanką roślin i muzyki metalowej.

W miejscu, w którym mieszka, nie ma drzew, więc wprowadziła naturę do swojego wnętrza. Z kolei opowieść Dominika to historia o przemianie i wolności, a Ewy o byciu kolekcjonerką i opiekunką uszkodzonych rzeźb oraz zabytkowych zestawów do kawy. Natomiast Jarmiła z ciepłem i gościnnością prowadzi miejsce, w którym potrawy oraz kultury z bliska i daleka stają się doskonałą receptą na radość i przynależność. Zuzanna niedawno wróciła do Polski po wielu latach spędzonych za granicą. Właśnie otrzymała klucze do swojego wymarzonego mieszkania w Warszawie, miejsca, które mogła wreszcie nazwać domem. Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, zamiast tego ofiarowała swoje nowe mieszkanie wielodzietnej rodzinie uciekającej z Ukrainy.

Polskie filmy z tymi bohaterami posłużyły do stworzenia kampanii „Odkryj dom na nowo”. Opowieści o zwykłych i niezwykłych sytuacjach z ich życia przeplatają się z obrazami wnętrz mieszkań:

Uchwycone w kadrach mieszkania dopasowują się do potrzeb tych, którzy je zamieszkują tak, aby pozwolić im na rozwój pasji i zainteresowań. Nagrania wideo z ich niewystylizowanych, prawdziwych wnętrz to wycinek tego, jak mieszkamy i co jest dla nas ważne. Marka IKEA proponuje dla każdej z opisanych sytuacji rozwiązania produktowe tak, aby widzowie, którzy odnajdują swoje pasje w opowieściach bohaterów mogli zainspirować się do wyposażenia swojej własnej przestrzeni.

Mat. prasowe

Polecane wideo

„Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia”. Eldina Jaganjac to najlepsza nauczycielka samoakceptacji
„Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia”. Eldina Jaganjac to najlepsza nauczycielka samoakceptacji - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.06.2022 20:11
. L 9l L L L L L L L L Ol L L L L L L L L L L L L L L L L L L L L Ll L L L Ll L L L L L
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2022 17:27
Jak mieszkają Polacy? BYLE JAK. Trzy kolory na krzyż, wszystko toporne, wszędzie kąty proste, wszędzie te same banalne dodatki, wszystko zachowawcze i byle jakie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2022 12:51
IKEA ma fajne meble i ...bardzo niefajnych klientów. Wszyscy tacy nowocześni i wyznający wartości humanitarne a to jak przeciętny klient traktuje pracownika infolinii IKEA to się prosi o zgłoszenie przemocy psychicznej. Oby się takim bucom szybko rozleciały te sklejki z plastra miodu :P :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2022 10:51
N n. Jkko.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie