6 domowych roślin, które podobno przyciągają pecha

Może dlatego ostatnio spotyka Cię pasmo niepowodzeń?
6 domowych roślin, które podobno przyciągają pecha
Fot. Unsplash (Pure Julia)
10.06.2022

W czasie kwarantanny dla wielu osób domowy ogród stał się przyjemną odskocznią. Wiele gatunków roślin nie potrzebuje wcale zbyt wiele opieki, odwdzięczając się nam pięknym wyglądem, który nadaje klimatu całemu pomieszczeniu, a czasem nawet filtruje domowe powietrze. 

Zobacz również: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej

Pisaliśmy już o tym, które domowe kwiaty przynoszą szczęście, przyciągając do domu zdrowie czy bogactwo. Tym razem podzielimy się plotkami na temat tego, jakie rośliny wręcz przeciwnie - przynoszą nam pecha. Jest jednak na to sposób - wystarczy przestawić je w inne miejsce!

Rośliny, które przynoszą w domu pecha

Kaktus

No cóż, jest uwielbiany głównie za to, że nie wymaga regularnego podlewania, ale ta kłująca roślinka podobno sprowadza do domu cierpienie, miłosny zawód, a stojąc na półce w domu zakochanej pary, powoduje między nimi sporo kłótni

Wrzos

Ten przepiękny, jesienny kwiat nie bez powodu stanowi główną dekorację nagrobków. W krajach skandynawskich wierzy się, że wrzosy przynoszą pecha, nieszczęście, a nawet śmierc i są kojarzone z ubóstwem. 

Hibiskus

Przepiękny kwiatek wróży trudne relacje z bliskimi oraz toksyczne związki. Może lepiej postawić na gorący napar z jego płatków? Choć z powodu swojego piękna jest nazywany chińską różą, to ta roślina hamuje rozkwit miłości jeszcze w początkowym stadium. 

Filodendron

Ten szlachetny kwiat o rozłożystych liściach pięknie rozrasta się w przestrzennych pomieszczeniach. Jednak od strony energetycznej nie cieszy się dobrą sławą. Jego uprawa sprzyja nieporozumieniom, a nawet... rozwodom. W końcu zarówno żywi się negatywną aurą, jak i ją emituje. 

Bluszcz

Nic dziwnego, że przyjęło się nazywać toksycznego partnera "bluszczem". Jego obecność w domu potęguje dominujące tendencje i skutkuje osaczeniem w związku. Zaburza równowagę pomiędzy dawaniem i braniem w relacji. 

Fiołek 

Śliczna roślinka jest prosta w uprawie i kwitnie przez cały rok. Jest jednak jedno, ważne ale. Niewinny kwiatek jest niebezpieczny dla singli, ponieważ utrudnia im znalezienie drugiej połówki

Zobacz również: Jak pozbyć się pecha raz na zawsze? Szeptucha zdradza 5 sposobów

Źródło: kobietamag.pl

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans?
Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.06.2022 12:15
Większych bzdur nie czytałam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie