Folia stretch niezastąpiona w branży e-commerce!

Branża e-commerce przyciąga coraz więcej firm, ponieważ koszt zdobycia klienta wciąż jest tu stosunkowo niski, a dodatkowo można dotrzeć z ofertą do wielu osób i to niezależnie od tego, gdzie mieszkają.
Folia stretch niezastąpiona w branży e-commerce!
30.05.2022

Często jednak osoby decydujące się na uruchomienie własnego sklepu skupiają się wyłącznie na oprogramowaniu, a zapominają o rzeczach, bez których żaden sklep internetowy nie może prawidłowo funkcjonować. Jedną z nich jest niezastąpiona w e-commerce folia stretch, która wbrew pozorom sprawdzi się nie tylko przy pakowaniu przesyłek.

  1. Czy opłaca się uruchamiać sklep online?
  2. Z czego wynika popularność folii stretch?
  3. Nietypowe zastosowania folii do pakowania
  4. Gdzie zamówić folię i inne artykuły e-commerce?

Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać przy prowadzeniu działalności w branży e-commerce oraz gdzie można kupić niezbędne artykuły w atrakcyjnych cenach.

Czy opłaca się uruchamiać sklep online?

Trudno tak naprawdę wskazać branżę, w której możliwość zamawiania produktów w sklepie internetowym nie przyczyniła się do zwiększenia obrotów firmy. W niektórych oczywiście jest większa konkurencja, ale zawsze uda się zdobyć klientów lepszymi działaniami marketingowymi, atrakcyjniejszymi cenami lub profesjonalną obsługą. Trzeba tylko zawczasu zadbać o to, aby towar wychodził do klientów w terminie i był dobrze zapakowany.

Z czego wynika popularność folii stretch?

Proces pakowania paczek wydaje się prosty, jednak niezależnie od tego, jaki asortyment się sprzedaje, trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich jest konieczność starannego zabezpieczenia przedmiotów, aby produkty nie uległy uszkodzeniu w transporcie. W przeciwnym razie klienci będą składali reklamacje i prawdopodobnie w przyszłości wybiorą innego dostawcę. Oprócz starannego zabezpieczania przedmiotów warto pomyśleć o estetyce. Ładnie zapakowana paczka na pewno dostarczy więcej radości niż byle jak owinięte taśmą pudło. Do zabezpieczania pojedynczych paczek lub owijania palet idealnie nadaje się folia stretch. Nie dość, że jest bardzo tania, to dodatkowo folie prezentują się naprawdę dobrze i nie psują estetyki. Dzięki temu, że folia jest bardzo rozciągliwa, można nią zabezpieczyć nawet przesyłki o nietypowych kształtach. Dzięki temu można starannie zapakować praktycznie każdą paczkę lub sam produkt.

Nietypowe zastosowania folii do pakowania

Nawet jeżeli już teraz regularnie wykorzystujesz wspomnianą folię do pakowania, koniecznie poznaj 11 ciekawych zastosowań folii stretch. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, gdzie obecnie takie folie znajdują zastosowanie. Jako przykład można podać między innymi osłanianie przestrzeni (chodzi przede wszystkim o altany ogrodowe) oraz zabezpieczanie nieużywanych w danym momencie przedmiotów sezonowych, które są przechowywane w garażu lub komórce. Chociaż najczęściej można spotkać folię w kolorze bezbarwnym lub czarnym, dostępne są również inne warianty. Folię w różnych kolorach można wykorzystać podczas przeprowadzki, aby później łatwo znaleźć konkretne przedmioty. Jak widać, zabezpieczanie przed uszkodzeniem przydaje się nie tylko w e-commerce, chociaż to właśnie tu najczęściej stosuje się folię. Zabezpiecza ona również przed zabrudzeniem i jest odporna na wilgoć, co także warto wykorzystać podczas transportu.

Dostępny w sklepie internetowym produkt dopasowany jest do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Oznacza to, że folia jest wytrzymała. Tym samym jej zakup jest dużo bardziej opłacalny niż w przypadku tanich odpowiedników oferowanych przez innych sprzedawców, gdzie do owinięcia jednej paczki trzeba wykorzystać dużą ilość folii, bo jedna warstwa kompletnie się nie sprawdzi. Kupując natomiast porządną folię, możesz wykorzystać jedynie cienką warstwę do zabezpieczania kartonów przed wilgocią i uzyskasz dzięki temu świetne efekty. Folia jest niezbędna, aby zabezpieczyć palety, na których poustawiane są różne produkty lub pudełka. Dzięki niej nie ma ryzyka, że w transporcie coś spadnie i się zniszczy, co naraziłoby sprzedawcę na niepotrzebne straty. Dodatkowo warto również wspomnieć o tym, że folią można owinąć nawet przedmioty o bardzo dużych gabarytach, których nie da się zapakować w inny sposób.

Gdzie zamówić folię i inne artykuły e-commerce?

Bez względu na to, czy działasz w e-commerce, czy po prostu chcesz kupić porządną folię na potrzeby prywatne, sprawdź ofertę sklepu https://www.opako.com.pl/folia-stretch-cat-643. Możesz tu kupić między innymi folię transparentną, czarną, czerwoną, zieloną i wiele innych wariantów. Dodatkowo dostępne są folie w standardowych wymiarach, ale o różnych wagach, co przekłada się na większą lub mniejszą ilość folii na rolce. Sklep sprzedaje również mniejsze folie, które ułatwiają pakowanie małych paczek lub przedmiotów. Firmy, w których często używa się dużych ilości folii, mogą kupić różne akcesoria ułatwiające pracę z tym asortymentem. Chodzi między innymi o ucinarkę oraz dyspenser. W ten sposób pracownicy odpowiedzialni za pakowanie paczek będą mogli wykonywać swoje obowiązki w wydajniejszy sposób.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie