Ekspresy do kawy Siemens – kawa jak z kawiarni teraz w Twoim domu!

Marzy Ci się pyszna kawa bez wychodzenia z domu? Do swojej kuchennej kawiarni możesz wejść nawet w piżamie i z aromatycznym cappuccino szybko wrócić do łóżka.
Ekspresy do kawy Siemens – kawa jak z kawiarni teraz w Twoim domu!
04.05.2022

Potrzebujesz jednak do tego odpowiedniego sprzętu, którego wybór może wiązać się z masą wątpliwości. Jaki będzie najlepszy? Jaką powinien mieć moc i czy warto, by był wyposażony w młynek? Poznaj ekspresy do kawy marki Siemens, dzięki którym wypijesz napój niczym spod ręki prawdziwego baristy!

Dlaczego kawa z kawiarni tak dobrze smakuje?

Zastanawiasz się czasem, dlaczego kawa tak cudownie smakuje w kawiarni? To nieziemski zapach, którym delektujesz się już po przekroczeniu progu, estetyczne podanie i przede wszystkim możliwość wyboru. W domu pijesz pewnie małą czarną, ewentualnie, jeśli lubisz, z mlekiem. Może masz nawet spieniacz na baterie, ale mleczna pianka opada, zanim zdążysz się nią nacieszyć. W kawiarni wybierasz taki napój, na który masz aktualnie ochotę. Jest to do zrobienia w warunkach domowych! W jaki sposób? Odpowiedź jest prosta – przy pomocy dobrego ekspresu!

Najlepszy ekspres do kawy – czyli jaki?

W kawiarniach używa się ekspresów profesjonalnych. Są one bardzo drogie i zwykle naprawdę dużych gabarytów. Te do domowego użytku są mniejsze, przystępniejsze pod względem ceny i łatwe w obsłudze. Zakup takiego sprzętu to świetne rozwiązanie, jeśli tkwi w Tobie dusza kawosza. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, by w pełni delektować się smakiem naparu. Co sprawdzić? Przede wszystkim moc urządzenia, jego typ i możliwości. Zapoznaj się również z dodatkowymi funkcjonalnościami, a zakup będzie w pełni satysfakcjonujący.

Ekspres ciśnieniowy czy przelewowy?

Każdy kawosz ma inne wymagania, dlatego ekspresy do kawy są tak różnorodne. Wyróżniamy ekspresy ciśnieniowe i przelewowe. Czym się różnią?

Typ przelewowy wyróżnia nieskomplikowana obsługa, napój bez fusów i wiele filiżanek naraz! Takie urządzenie pozwala jednak na przygotowanie tylko jednego typu kawy, ale może być wykorzystane też do zaparzenia herbaty. W tym przypadku moc wynosząca 1000 W to wartość optymalna. Ten model to rozwiązanie na każdą kieszeń. Neonet oferuje modele w bardzo atrakcyjnych cenach! 

Ekspresy ciśnieniowe można podzielić na automatyczne, kolbowe i kapsułkowe. Najpopularniejszy z nich jest typ automatyczny i to właśnie takich urządzeń Neonet proponuje najwięcej. Dlaczego? Bo to świetny wybór, jeśli zależy Ci na wygodzie użytkowania. W tym przypadku kluczowe jest ciśnienie i moc. Przedział 15-20 barów gwarantuje idealny smak i aromat, a moc wynosząca 1200-1500 W to świetna wartość dla modeli ze średniej półki. To większa inwestycja, jednak zapewnia sporą możliwość wyboru. Dodatkowo sprzęt sam pobiera tyle kawy i wody ile potrzebuje, a Ty tylko czekasz na gotowy napój. I to naprawdę krótko!

Sposób parzenia – jak wpływa na smak?

W ekspresie przelewowym gorąca woda ze zintegrowanego pojemnika przepływa przez zmieloną kawę. Napój sączy się przez filtr (papierowy lub stały) i pojawia się we wbudowanym dzbanku. Napar jest mocny, intensywnie pachnie i wyróżnia się dużą zawartością kofeiny. To opcja idealna dla fanów espresso. 

Automatyczne urządzenie Siemens z serii EQ samodzielnie reguluje temperaturę wody, jak profesjonalny barista. Woda pod ciśnieniem zalewa zmielone ziarna kawy, uzyskując niesamowity aromat i wyborny smak naparu. W tym przypadku możesz mieć pewność, że każdy rodzaj kawy będzie smakował wyśmienicie.

Wygoda tkwi w szczegółach

Przy wyborze ekspresu zwróć uwagę również na dodatki, które znacząco usprawnią proces zaparzania kawy. Automatyczne ekspresy marki Siemens wyróżnia przede wszystkim wbudowany młynek. Opcja pozwala na uzyskanie mocniejszego aromatu. Świeżo zmielone ziarna sprawią, że napój będzie też dobry jakościowo. Najlepsze ekspresy do kawy Siemens z oferty Neonet posiadają m.in.:

  • spieniacz mleka,
  • tryb zapamiętania ulubionej kawy,
  • automatyczne czyszczenie,
  • blokadę kapania,
  • filtr do wody,
  • funkcję odkamieniania.

Serwuj kawę niczym prawdziwy barista!

Jeśli podczas spotkań ze znajomymi chcesz oferować im atrakcyjniejsze propozycje niż tylko „z mlekiem czy bez?”, ekspresy do kawy Siemens są właśnie dla Ciebie! Dzięki nim smak domowych naparów dorównuje tym z kawiarni. Taki sprzęt to zakup na lata, dlatego warto wybrać ten doskonałej jakości. W Neonet swój wymarzony model możesz odebrać w sklepie już w ciągu godziny!

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie