Płyty gazowe - TOP 7 modeli

Płyty gazowe to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym w domu.
Płyty gazowe - TOP 7 modeli
07.04.2022

Od lat przekonują nas tanimi kosztami eksploatacji oraz wygodą użytkowania. Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania do swojego domu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Rodzaje płyt gazowych

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje płyt gazowych – klasyczne oraz bez płomieni. Pierwsza opcja wyposażona jest w tradycyjne palniki gazowe z iskrownikiem, na których umieszony jest ruszt, służący jako podstawa naczyń. Coraz popularniejsze stają się jednak nowoczesne rozwiązania, w których płomień ukryty jest pod szkłem. Minimalistyczna płyta świetnie sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.

Płyty gazowe – zalety

Główną zaletą płyt gazowych jest tani koszt użytkowania oraz obsługa, która jest niezwykle prosta oraz nie wymaga od nas posiadania specjalnych naczyń do gotowania. Palniki pozwalają na szybkie podwyższenie  temperatury lub natychmiastowe odcięcie źródła ciepła. Używanie płyty gazowej nie wymaga od nas także czekania na rozgrzanie się palnika, jak ma to miejsce w przypadku płyt elektrycznych. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często borykają się z problemami ze strony instalacji elektrycznej, ponieważ płyty gazowe nie są uzależnione od działania prądu.  

Top 7 płyt gazowych

  1. Electrolux KGG64365K

Płyta gazowa wyposażona została w ułatwiające gotowanie wskaźniki LED, które umożliwiają precyzyjne ustawienie wielkości płomienia. Dodatkowo palnik dla naczyń typu wok o mocy 3,9 kW gwarantuje niemal błyskawiczne uzyskanie pożądanej temperatury. Innowacyjna opcja Hob2Hood umożliwia sterowanie okapem z poziomu płyty gazowej, co znacząco podnosi komfort przygotowania posiłków.

  1. Bosch PPS9A6B90

5-palnikowa płyta gazowa sprawdzi się w każdym domu, w którym gotowanie to codzienność. Możliwość precyzyjnego ustawienia wielkości płomienia oraz palnik dla naczyń typu wok, sprawią że przyrządzanie potraw stanie się proste, jak nigdy przedtem.

  1. Whirlpool GOFL629NB

Matowe wykończenie i prosty design – tak możemy opisać płytę, która nada naszej kuchni styl i elegancję. Płyta gazowa Whirlpool wyposażona została w duży palnik o mocy 3,5 kW oraz w stabilne żeliwne ruszty, które nie wymagaj od nas użycia dodatkowych akcesoriów.

  1. AMICA PGCD6100AoB

Stabilny ruszt oraz wygodne w użyciu pokrętła sprawiają, że jest doskonały wybór do każdej kuchni pod zabudowę. W projekcie zadbano o komfort użytkowania, pozostawiając dodatkową przestrzeń, która umożliwia gotowanie w kilku większych garnkach jednocześnie.

  1. Beko HIZG64120SB

Odporna na zarysowanie płyta kuchenna, charakteryzuje się trwałością wykonania oraz solidnością użytych materiałów. Innowacyjne palniki pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji o 17% oraz skrócić czas gotowania nawet o 35%.

  1. SAMSUNG NA64 H3010 AK

Płyta gazowa Samsung to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w domu każdego miłośnika gotowania. Sposób rozstawienia 4 pól grzewczych pozwala na jednoczesne gotowanie kilku potraw, przy użyciu garnków dowolnej wielkości. Największy z nich o mocy 3,3 kW pozwala na niemal natychmiastowe uzyskanie potrzebnej do gotowania temperatury.

  1. SOLGAZ Innova Comfort IC 4+1 G20

Płyta gazowa Solgaz odznacza się nowoczesnym designem oraz wygodą użytkowania. Czarna płyta działająca bez płomienia pozwala na dotykowe sterowanie, co znacznie ułatwia codzienne przygotowywanie potraw.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 11.04.2022 10:41
Polecam SAMSUNG NA64 H3010 AK. Mam i jestem zadowolona. : )
odpowiedz

Polecane dla Ciebie