Domowe biuro, które sprzyja skupieniu. Pomysły na aranżację

W domu zdecydowanie więcej rzeczy potrafi rozpraszać, co w efekcie powoduje, że czas poświęcony sprawom zawodowym staje się dłuższy niż w biurze.
Domowe biuro, które sprzyja skupieniu. Pomysły na aranżację
Fot. Unsplash (Lucija Ros)
11.04.2022

Pracując zdalnie trudno czasem skupić się na wykonywanych zadaniach. W domu zdecydowanie więcej rzeczy potrafi rozpraszać, co w efekcie powoduje, że czas poświęcony sprawom zawodowym staje się dłuższy niż w biurze. Co zatem zrobić, by praca z domu była bardziej efektywna? Pomocna może okazać się odpowiednia aranżacja domowego biura, która wpłynie korzystnie na koncentrację.

Mianem szczęściarza może się określić ten, kto ma na tyle przestrzeni w domu, by wygospodarować osobne pomieszczenie do pracy. To ogromny komfort, gdy firmowe sprawy można pozostawić za drzwiami gabinetu i w ten sposób zadbać o odpowiedni balans pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Wpadająca w turkus delikatna szarość Sky Grey z palety Beckers Designer Colour pozwoli skupić się na służbowych obowiązkach, a jednocześnie będzie estetycznym tłem dla biurowego wyposażenia. Zielone rośliny w wersji XXL zgrabnie wkomponują się w wystrój, nie zaburzając naturalnej harmonii we wnętrzu i pozytywnie wpłyną na samopoczucie podczas pracy.

home office beckers

Zaciszny kącik do pracy można urządzić nawet w sypialni. Ten pokój zwykle sprzyja uspokojeniu, pomoże więc skutecznie zebrać rozbiegane myśli. Świetnie sprawdzą się tu stonowane barwy, np. neutralna szarość z palety Beckers Designer Colour, która nie będzie niepotrzebnie odwracać uwagi za dnia, ale też pozwoli odprężyć się przed snem. Pożądanym rozwiązaniem jest ustawienie biurka w pobliżu okna. Promienie słońca odpowiednio doświetlą miejsce pracy, a zieleń drzew na zewnątrz od czasu do czasu pozwoli odpocząć zmęczonym wpatrywaniem się w ekran komputera oczom.

              home office beckers home office beckers

W odpowiednio zaaranżowanym salonie z powodzeniem można wydzielić strefę idealną do pracy. Lekkie w formie biurko ustawione tyłem do pomieszczenia nie zaburzy jego stylu, a jednocześnie da możliwość wyłączenia się z domowego życia i zajęcia się tematami służbowymi. W aranżacji warto wykorzystać jasne kolory, które nie działają dekoncentrująco. Indywidualny charakter nadadzą wnętrzu drewniane meble z białymi detalami, podkreślające delikatność wystroju. Podczas gdy białe nogi biurka pięknie zagrają z kolorem ścian pomalowanych farbą Beckers Designer White, szare oparcie i siedzisko krzesła będą zgrabnie odznaczać się na jasnym tle. Biurowy charakter kącika podkreśli dodatkowo lekki w formie drewniany regał, który pomieści służbowe dokumenty, ale i wszelkie domowe drobiazgi.

Więcej pomysłów na urządzenie domowego biura znajduje się na stronie www.beckers.pl/inspiracje

Mat. prasowe

Polecane wideo

Idealny apartament Lewandowskich. Zobacz, jak mieszkają na co dzień
Idealny apartament Lewandowskich. Zobacz, jak mieszkają na co dzień - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.08.2022 18:14
Jako pierwsi úiioo
odpowiedz
. (Ocena: 5) 22.07.2022 12:52
Gratulacje dla mnie. Spaliłam sobie kanapkę z serem kiedy to czytałam. 🤣 🔥🥪🔥
odpowiedz
Fila (Ocena: 5) 13.04.2022 09:16
W sypialni chyba bym nie chciała... Kłaść się i patrzeć na pracę, trochę słabo :D W salonie juz tak! Decha-biurko przy parapecie, dobrze że podkresliliscie rolę światła słonecznego. Wygodny fotel (mam Metro od Puszmana, niepodobny do klasycznych biurowców no ale to w końcu DOMOWE biuro), podkładka pod kubek, mały regał na segregatory i gotowe. Tylko rodzina ma szlaban na telewizor do 15/16 :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie