Linia zapachów do ciała, domu i samochodu

Zapachy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka – wywierają wpływ na samopoczucie, apetyt, a nawet postrzeganie atrakcyjności drugiej osoby.
Linia zapachów do ciała, domu i samochodu
04.04.2022

Są one także silnie związane z pamięcią, przez co zapachy znane z dawnych lat potrafią natychmiast przywrócić wspomnienia. Choć często trudno jest wybrać jeden ulubiony zapach, każdy ma co najmniej kilka takich, którymi z przyjemnością się otacza. Po co z nich rezygnować? Te same nuty zapachowe mogą znajdować się w kosmetykach do ciała, perfumach, sprayach do odświeżania pomieszczeń, a nawet zapachach samochodowych.

Jeden zapach – wiele kosmetyków

Często radzi się, żeby używać kosmetyków pochodzących z jednej linii. W ten sposób wzmacnia się ich działanie, szczególnie gdy mowa o kosmetykach nawilżających, odżywiających, albo regenerujących. Dodatkowo korzystając z produktów z jednej serii, wzmacnia się także ich zapach. Najlepiej używać żelu do kąpieli, balsamu do ciała, perfum i mgiełki o tych samych nutach zapachowych – wtedy będą one silniej i dłużej utrzymywać się na ciele.

Zapach

A gdyby tak utrzymać jednolity zapach nie tylko wśród kosmetyków do ciała, ale także perfum do wnętrz, a nawet zapachów samochodowych? Marka produkująca popularny i szybko wyprzedawany kalendarz adwentowy z kosmetykami, postanowiła stworzyć luksusową linię zapachów, której nie ogranicza wyłącznie jedno przeznaczenie. Te same nuty zapachowe pojawiają się w żelach pod prysznic, mgiełkach do ciała i włosów, balsamach, wodach perfumowanych, sprayach do wnętrz, a nawet zapachach samochodowych. Po co rozstawać się ze swoim ulubionym zapachem? Zamiast tego lepiej otaczać się nim wszędzie tam, gdzie to możliwe!

Czym kierować się przy wyborze zapachu na co dzień?

Wybór odpowiedniego zapachu podczas osobistej wizyty w perfumerii wydaje się prosty – czując różne nuty zapachowe, z łatwością można wybrać tę, która najlepiej wpasowuje się w indywidualne gusta. Nieco inaczej wygląda wybór zapachu podczas zakupów internetowych, gdzie trzeba polegać na opisach perfum i ich poszczególnych nut zapachowych.

Damskie perfumy posiadają trzy nuty zapachowe, mianowicie: nutę głowy, serca oraz bazową. Nuta głowy jest najmocniejsza i pojawia się jako pierwsza, choć jej zapach jest ulotny i już po chwili ustępuje miejsca nieco bardziej subtelnej i delikatnej nucie serca. Nuta bazowa jest natomiast najbogatsza i najtrwalsza, wyczuwalna na końcu, utrzymuje się na ciele przez co najmniej kilka godzin.

Zapachy

Przed wyborem zapachu przez Internet warto sprawdzić nuty zapachowe swoich ulubionych perfum, a także zastanowić się nad ich charakterem. Czy są to zapachy słodkie, w tym owocowe lub kwiatowe, może orzeźwiające i lekkie, delikatne, albo orientalne?

Wybierając zapach do samochodu, spray zapachowy do mieszkania albo inne nuty odczuwalne na co dzień, dobrze jest przemyśleć ich intensywność. W mieszkaniu czy samochodzie najlepiej sprawdzają się lekkie zapachy, w tym na przykład świeża bergamotka o delikatnie odświeżającym charakterze, spokojne nuty drzewa cedrowego, albo odprężające drzewo sandałowe. Nie poleca się wybierać ciężkich i wieczorowych zapachów na co dzień, ponieważ mogą okazać się zbyt intensywne, a przy ciągłym kontakcie tak

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie