Jakie funkcje może posiadać nowoczesna pralka slim?

Nasze mieszkania mają różne rozmiary. Nie każdy wprowadza się do lokum, którego metraż pozwala wydzielić osobny pokój na pralnię.
Jakie funkcje może posiadać nowoczesna pralka slim?
07.03.2022

Zazwyczaj sprzęt AGD niezbędny nam do odświeżania ubrań ma swoje miejsce w łazience. Czasami jest to również przedpokój bądź kuchnia. Do wybory mamy standardowe urządzenia, ale także pralki slim. Jakie funkcje tego sprzętu mogą zachęcić Cię do jego zakupu? Czy jest to pralka, która sprawdzi się tylko w niewielkich wnętrzach? 

Usytuowanie pralki w niewielkiej łazience 

Niewielkie łazienki nie są czymś, co spotykamy raczej rzadko. Mieszkania w blokach to niewielkie metraże, które trzeba zagospodarować w taki sposób, aby pozostawały ładne, przytulne, a zarazem funkcjonalne. Czasami niemało problemu sprawia nam łazienka, a już zwłaszcza wtedy, gdy chcemy znaleźć w niej kąt na dużą wannę, miejsce do przechowywania, a także pralkę.  

Trzeba się odrobinę nagimnastykować, aby zaplanować taki rozkład w pomieszczeniu, który pozwoli nam w sposób komfortowy korzystać z łazienki. Co będzie w tym przypadku ważne? Jeżeli mamy taką możliwość, warto postawić na urządzenia przeznaczone do niewielkich przestrzeni. Będzie to między innymi pralka slim, ale taka, która ładowana jest od frontu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy rezygnować ze zbyt wielu wygód. Tego rodzaju urządzenie doskonale wpasuje w praktycznie każde pomieszczenie, niekoniecznie łazienkę.  

Pralka slim – co może przekonać Cię do jej zakupu? 

Jeżeli decydujesz się na zakup pralki slim, to najpewniej w Twoim mieszkaniu nie ma zbyt wiele wolnego miejsca. Gdy wybierasz urządzenie ładowanie od frontu, to masz gwarancję, że przestrzeń nad sprzętem może zostać wykorzystana w dowolny sposób. Dlatego też wiele osób umieszcza nad pralką wiszące, zamykane szafki, w których można schować kosmetyki i inne produkty, które powinny być pod ręką. Co więcej, zawsze masz gdzie odstawić kosz z praniem, co może być pomocne podczas wyładowywania zawartości bębna. 

Pralka slim jest nieco węższa od standardowej i można nawet powiedzieć, że jest odrobinę bardziej kompaktowa. Gdy użytkowana łazienka jest wąska, to zapewne martwisz się, czy uchylane drzwi będą przeszkadzały podczas poruszania się po pomieszczeniu. Jeżeli tylko wybierzesz model slim, to będzie to nieco bardziej komfortowe i łatwiejsze. Ale pralki slim wybieramy nie tylko ze względu na ich wygląd zewnętrzny i rozmiary. Tym sprzętom nie brakuje niczego, dlatego podczas zakupu powinniśmy zwrócić też uwagę na najważniejsze funkcje, jakie oferuje nam dany model.  

Jakie funkcje może mieć pralka slim? 

Wybierane przez kupujących pralki (niekoniecznie te slim) mogą mieć różne funkcje, dzięki którym proces prania staje się jeszcze prostszy i nieco bardziej skuteczny. Na przykład w ofercie szwedzkiej marki Electrolux dostępna jest pralka ładowana od frontu PerfectCare 800 UniversalDose EW8F249PSPC, w przypadku której dostępna jest szuflada UniversalDose. Jej zadaniem jest dostosowanie strumienia wody do zmiękczania i rozpuszczania kapsułek, dzięki czemu są aktywowane aż o 60% szybciej w porównaniu z kapsułkami umieszczonymi w bębnie. To ogromna zaleta, na której zależy wielu użytkownikom. Ale czy pralki slim z oferty firmy Electrolux również mogą pochwalić się zastosowaniem tak nowoczesnej technologii? Jak najbardziej! 

Dla przykładu mogą być to między innymi funkcje, które zadbają o Twoje pranie. Polecany jest chociażby system SensiCare, którego głównym zadaniem jest dopasowanie czasu trwania programu do ilości odzieży, która znajduje się w bębnie. W ten sposób możesz zaoszczędzić nie tylko wodę, ale także energię. Zapomnij o zbyt długim praniu i wybieraj urządzenia, które wyposażone są właśnie we wspomniany wyżej system. 

Jeżeli martwisz się, że Twoje ubrania mogą niszczyć się podczas prania, zwróć uwagę na to, czy pralka korzysta z opcji SoftPlus. W tym wariancie sprzęt zapewnia wstępne namoczenie odzieży i równomierne rozłożenie prania w bębnie. Możesz mieć pewność, że detergent dociera do każdego włókna. Jakie są późniejsze efekty? Szybko zauważysz, że rzeczy są bardziej miękkie i dłużej zachowują świeżość. 

Czasami obawiamy się, że nasze pranie nie zostanie odpowiednio odświeżone. W takim przypadki pomocny okazuje się program Antyalergiczny plus para. Doskonale usuwa bakterie z odzieży, łącząc działanie pary wodnej z wysokowydajnym programem prania. Masz pewność, że pozbędziesz się z tkanin przykrego zapachu.  

Dla wielu osób czas prania także ma ogromne znaczenie. Nie lubimy czekać na odświeżenie kilku rzeczy, które tak naprawdę powinno zająć urządzeniu zaledwie chwilę. Właśnie dlatego szwedzka marka Electrolux stworzyła funkcję Eco TimeManager. Dzięki niej masz możliwość dopasowania długości cyklu prania. Jednocześnie oszczędzasz i nie rezygnujesz z oczekiwanych efektów prania. 

Jaka pralka slim sprawdzi się do niewielkiego wnętrza? 

Pralka slim będzie charakteryzowała się niewielką głębokością urządzenia, które pozwoli Ci na jej wygodne usytuowanie nawet w niewielkiej przestrzeni. Właśnie takie sprzęty ma w swojej ofercie firma Electrolux. Warto poznać pralki z linii PerfectCare, które ładowane są od frontu. Jednym z chętniej wybieranych modeli jest pralka ładowana od frontu PerfectCare 600 EW6S327SPI, której głębokość maksymalna wynosi zaledwie 482 mm. Posiada wszystkie wspomniane wyżej funkcje.  

Jeszcze węższym modelem będzie pralka ładowana od frontu PerfectCare 600 EW6S226CPX, której maksymalna głębokość wynosi 411 mm, natomiast pojemność bębna to aż 6 kilogramów. Z takimi pralkami codzienne pranie nie będzie już kojarzyło się z przykrym obowiązkiem.  

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie