Klocki Lego dla dzieci - realistyczny świat czy świat superbohaterów?

Klocki Lego dla dzieci - realistyczny świat czy świat superbohaterów?
Klocki Lego dla dzieci - realistyczny świat czy świat superbohaterów?
02.02.2022

Bardziej nawet: wszak w realnym świecie superbohaterowie nie występują, a w świecie klocków Lego owszem! Jakie zestawy powinniśmy wybierać – wszystko zależy od upodobań naszego dziecka. Kupujmy więc takie zestawy, które najbardziej odpowiadają jego zainteresowaniom, a sprawimy mu ogromną radość!

Zestawy realistyczne, czyli coś dla przyszłych lekarzy, pilotów i strażaków!

Każde dziecko jest niesamowicie ciekawe świata. Są jednak rzeczy, które interesują je bardziej niż inne. Zestawy Lego City będą idealnym wyborem dla tych dzieci, które chcą wcielać się w przedstawicieli przeróżnych zawodów: od strażaków, przez lekarzy czy astronautów, aż po policjantów czy operatorów maszyn.

Zestawy Lego City to także sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej naszego dziecka. Może ono bowiem budować prawdziwe budynki i miejsca takie jak:

  • szpitale;
  • remizy straży pożarnej;
  • wesołe miasteczka;
  • bazy kosmiczne.

Dziecko ma szansę na to, aby w bezpieczny i kreatywny sposób poznawać sposób funkcjonowania ważnych dla społeczeństwa miejsc. Kto wie, może dziecko, które zbuduje szpital i wcieli się w postać lekarza, będzie chciało zostać nim w przyszłości? Prowadzenie ciężkich maszyn takich jak koparki nie należy do łatwych zadań. Podobnie jest z takimi pojazdami jak autobusy. A samoloty? Dziecko, które ma z nimi do czynienia od najwcześniejszych lat może zostać pilotem samolotów pasażerskich i dosłownie (ale w znacznie pożyteczniejszy sposób!) bujać w obłokach.

Rozwijajmy więc pasje naszych dzieci, a zestaw z serii Lego City na pewno pomogą nam w tym zadaniu. Nie można oczywiście zapominać, że dziecko, które bawi się klockami z takiego zestawu, ma ogrom frajdy. I nie jest to frajda pozbawiona walorów poznawczych!

Dla dzieci z otwartą głową, kreatywnych i lubiących zabawę z wyobraźnią!

Człowiek tworzy nie tylko szpitale i lotniska. Działalnością człowieka jest również niesamowita umiejętność używania wyobraźni do kreowania światów i postaci fantastycznych. Do takich niewątpliwie należą postaci superbohaterów. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście Spiderman z uniwersum Marvela. Figurka Lego Spidermana ma swoją własną serię tematyczną i jest świetną propozycją dla dzieci, które chcą używać swojej wyobraźni. Za jej pomocą ożywią Lego Spidermana i będą przeżywać wraz z nim niezwykłe przygody.

Zestawy Lego Spiderman to nie tylko figurka samego Pajęczego Superbohatera, ale także jego adwersarzy. Dziecko bawiąc się tymi figurkami, będzie mogło również wynieść z nich bardzo ważne moralne przesłanie. Dobro może zwyciężyć zło, wystarczy na nie reagować i nie dopuszczać do niego. Tę i inne lekcje będzie mogło wyciągnąć nasze dziecko podczas zabawy z zestawami Lego Spidermana.

Kreatywność dziecka i jego wyobraźnia to narzędzia, które mogą mu się przydać w przyszłości. Takie dziecko może stać się bowiem twórcą popularnych komiksów, scenarzystą, pisarzem, reżyserem czy aktorem. Odgrywanie ról nie wszystkim przychodzi z łatwością, a kreatywny sposób myślenia to cecha dzieci inteligentnych. Nie wahajmy się zatem przed kupowaniem dziecku zestawów klocków Lego, które bazują na postaciach superbohaterów. Oni to, jak sama nazwa wskazuje, są nie tylko prawi, ale również niezwykle inteligentni, błyskotliwi, pełni humoru i przede wszystkim: dobrzy!

Realistyczny świat czy świat superbohaterów?

Wybierając zestawy Lego dla swoich dzieci, kierujmy się głównie ich zainteresowaniami. Trafiony prezent w postaci idealnie dobranego zestawu sprawi naszemu dziecku ogromną frajdę, zapozna go ze światem, także od tej fantastycznej strony!

Jeśli decyzja dotycząca wyboru pomiędzy realistycznym światem, czyli Lego City, a światem bohaterów, czyli Lego Spiderman, jest zbyt trudna.. Portal klockidladzieci.pl i ogromny wybór klocków dla małych i dużych pomoże wybrać i rozwiać wszelkie wątpliwości. 

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Patrycja (Ocena: 5) 03.02.2022 10:41
Bohaterów z DC widziałam na stronce media expert. Polecam sobie zerknąć na tą ofertę tam, bo promki są spore na te klocki czasami.
odpowiedz
fuksja (Ocena: 5) 02.02.2022 15:00
u mnie synowie akurat nie lubią bawić się takimi klockami, wolą np. drewnianego Małego Konstruktora od alexandra, zestaw zawiera deseczki, kolorowe śrubki, które służą do złożenia modelu. Fajne jest tu to że z jednego zestawu można ułożyć 3 różne modele.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie