Mieszkanka Zurychu oferuje miejsce do spania za 2200 zł miesięcznie. W porządku, gdyby nie chodziło o balkon...

Co ciekawe, oferta cieszy się sporym zainteresowaniem.
Mieszkanka Zurychu oferuje miejsce do spania za 2200 zł miesięcznie. W porządku, gdyby nie chodziło o balkon...
Zdjęcie autorstwa Taryn Elliott z Pexels
03.02.2022

Aktualnie ceny zakupu mieszkania stają się dla wielu coraz bardziej nieosiągalne. Niemniej jednak nie lepsza sytuacja przedstawia się na rynku wynajmu domów. I choć w Polsce kwoty te już są naprawdę wysokie, w Szwajcarii przybierają one jeszcze bardziej kosmiczną postać. Nic więc dziwnego, że każdy próbuje nieco przyoszczędzić lub obniżyć cenę wynajmu. A jak można to zrobić? Najlepszą opcją jest oczywiście odstąpienie komuś na przykład jednego z pokoi. Taki pomysł nie przypadł jednak do gustu pewnej dziewczynie, mieszkającej w Zurychu. Postanowiła więc ona nieco zmodyfikować to rozwiązanie i… wynająć nocleg na własnym balkonie.

Przeczytaj też: Polskie małżeństwo zbudowało dom za... 6 tysięcy złotych! Jak to możliwe?

Dziewczyna z Zurychu oferuje nocleg na swoim balkonie za ponad 2000 złotych

27-letnia Sandra zdecydowała się na niecodzienne ogłoszenie. Konkrety? Dziewczyna postanowiła poszukać współlokatora. Niemniej jednak zamiast pokoju ma dla niego… nocleg na balkonie. Dlaczego chce wynająć „pokój z widokiem na gwieździste niebo”? Powodem jest właśnie chęć obniżenia swoich miesięcznych kosztów, a także danie innym możliwości zdobycia taniego miejsca do spania w Zurychu. Co więcej wiadomo na temat jej oferty?

Dwuosobowy namiot jest wodoszczelny i posiada matę izolacyjną. Nowy mieszkaniec mógłby jeszcze również otrzymać materac oraz poduszki. Najemca miałby też opcję, by korzystać z kuchni, łazienki oraz salonu. Za tę nietypową szansę noclegową trzeba zapłacić 500 franków szwajcarskich, czyli około 2 200 złotych.

W tym mieście sytuacja osób poszukujących mieszkania jest bardzo trudna. Znalezienie niedrogiego pokoju do wynajęcia jest prawie niemożliwe - napisała Sandra.

Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że zimą będzie jej trudno znaleźć współlokatora, niemniej wiele osób twierdzi, że jest w stanie przemyśleć ofertę, ale gdy zrobi się nieco cieplej. Ogłoszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Dotarło ono też do lokalnych władz, które dziś ustalają, że 27-latka działa zgodnie z prawem.

Skusiłabyś się?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LUTY
Horoskop miłosny na LUTY - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2022 00:34
Kiedyś takie coś było najlepszym żartem podczas nocowania znajomych. Ty śpisz na balkonie. A tu proszę, niektórzy jednak śpią ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.02.2022 12:10
Obłąkana jakaś
odpowiedz

Polecane dla Ciebie