Polskie małżeństwo zbudowało dom za... 6 tysięcy złotych! Jak to możliwe?

Projekt ma 35 metrów i prezentuje się zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz niesamowicie „instagramowo”.
Polskie małżeństwo zbudowało dom za... 6 tysięcy złotych! Jak to możliwe?
fot. Instagram @domzniczego
24.12.2021

Mały, drewniany domek to marzenie wielu. Niestety jednak mnóstwo osób rezygnuje z niego z obawy przed dużymi kosztami. Okazuje się jednak, że są to myśli całkowicie niepotrzebne, ponieważ mega stylową, letniskową chatkę można zbudować już za… 6 000 złotych. Tak, to nie żart. Jak to możliwe?

Przeczytaj też: Kasia Cichopek pokazała, jak mieszka. Takiego balkonu można pozazdrościć!

Dom z niczego – polskie małżeństwo zbudowało letniskowy domek z materiałów przeznaczonych do utylizacji

Państwo Gruchacz postanowili wybudować domek letniskowy w Małopolsce. Projekt ma 35 metrów i prezentuje się zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz niesamowicie „instagramowo”. I choć mogłoby się wydawać, że takie „cacko” pochłonęło majątek, w rzeczywistości kosztowało tyle, co wycieczka w egzotyczne kraje. Jakim cudem?

A takim, że większość materiałów właściciele tej nieruchomości potrzymali od rodziny i znajomych. Domek budowali i remontowali po swojej pracy. Z czego głównie składa się ta konstrukcja? Przede wszystkim ze starej wiaty z poddanego rozbiórce domu. A co z wyposażeniem? Tutaj również są meble i przedmioty z odzysku lub… kupione w super atrakcyjnych cenach. Jak zdradzają właściciele, najdroższą rzeczą w tym projekcie była… praca elektryka, która wynosiła 800 złotych. Za całość przyszło im zapłacić dokładnie 5992 złote. A ile czasu tworzyli oni „domek z niczego”? Pół roku.

Dodajmy jeszcze, że domek jest letniskowy, ale dzięki kominkowi, można w nim spędzać czas także zimą. W domku znajduje się salon z aneksem kuchennym i sypialnia ulokowana na antresoli.

Piękny, prawda?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DOMEK LETNISKOWY (@domzniczego)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DOMEK LETNISKOWY (@domzniczego)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DOMEK LETNISKOWY (@domzniczego)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DOMEK LETNISKOWY (@domzniczego)

Polecane wideo

Najskrytsze łóżkowe fantazje mężczyzn. O czym marzą TAK NAPRAWDĘ?
Najskrytsze łóżkowe fantazje mężczyzn. O czym marzą TAK NAPRAWDĘ? - zdjęcie 1
Komentarze (49)
Ocena: 4.73 / 5
Monter (Ocena: 3) 24.08.2022 20:10
6 tys kosztuje dobra pila i tarcze zeby taki dom postawic .
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 10.04.2022 16:39
Dokładnie, w życiu nie możliwe. Sam jestem w trakcie budowy i wiem ile to kosztuje. 6 tyś to przy budowie można liczyć na koszty paliwa na wyjazdy po zakupy i telefonów do fachowców którzy ciągle przesuwają terminy. Materiały z odzysku? A co z przewodami elektrycznymi, rurami do wody, kanalizacji? Też z odzysku.. Pójdźmy dalej farby gładzie, kleje do płytek też z odzysku? Zdaje sobie sprawę że to mały domek i nie ma tego wiele ale to wszystko koszty, koszty koszty, tu gniazdo tam lampka tu okno tam drzwi i co niby wszystko z odzysku? Drewno też musiało być ponownie obrobione, maszyny do tego i akcesoria też kosztują no i rozumię że działkę też dostali od znajomych.... Czy może to nie jest koszt budowy. A co z przyłączem Energi podłączyli po znajomości za darmo a woda ze studni wyciągana wiadrem, czy pompą, nie inaczej z odzysku:) ? Ludzie nie wierzcie w takie pierdoły bo będziecie baaardzo zdziwieni i zaskoczeni jak podejmiecie to wyzwanie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.04.2022 18:24
Suuuuuupeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
odpowiedz
Edi (Ocena: 5) 03.04.2022 21:15
7 tys elektryk sobie liczy, kominek też kilka tysięcy , a na resztę skrzyknęła się rodzina, znajomi , a nawet jak nie to niestety nie każdy włada piłą, farby , narzędzia chyba też dostali , zresztą wszystko , nie wierzcie w te pierdoły , natomiast domek bardzo ładny , ale jestem realistą a nie marzycielem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2022 19:46
(◍•ᴗ•◍)❤(◍•ᴗ•◍)❤(◍•ᴗ•◍)❤(◍•ᴗ•◍)❤(◍•ᴗ•◍)❤(◍•ᴗ•◍)❤
odpowiedz

Polecane dla Ciebie