Na co zwrócić uwagę, planując ustawienie łóżka w sypialni?

Sypialnia to jeden z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu — spędzamy tam sporą część naszego życia.
Na co zwrócić uwagę, planując ustawienie łóżka w sypialni?
28.09.2021

Zdrowy i niczym niezakłócony sen to podstawa zdrowego funkcjonowania każdego człowieka oraz niezbędny składnik zdrowego stylu życia. Jednak urządzając sypialnię, często skupiamy całą swoją uwagę na jej stylistyce. Skandynawski czy wręcz przeciwnie glamour? A może sypialnia rustykalna? Tymczasem kolory i dodatki mają drugorzędne znacznie, jeśli nie przemyślimy dobrze układu pomieszczenia. Jak znaleźć optymalne ustawienie łóżka? Zapraszamy do artykułu po garść porad i inspiracji.

Jak najlepiej ustawić łóżko w sypialni?

Pierwszą kluczową kwestią, by czuć się dobrze we własnej sypialni, jest prawidłowe ustawienie łóżka w sypialni. Oczywiście podstawą dobrego snu jest wybór dobrego materaca lub wymiana zużytego na nowy. By mieć pewność, że wybrany model naszego materaca spełni nasze oczekiwania, warto postawić na materac sprawdzonej marki. Dużym uznaniem cieszy się marka Hilding, która od prawie 80 lat specjalizuje się w produkcji innowacyjnych materaców. Najlepiej, by łóżko stało w centralnym miejscu sypialni, a w miarę możliwości, by przylegało jedynie z jednej strony do ściany. 

Jak najlepiej ustawić łóżko w sypialni?

Unikajmy zbyt bliskiego ustawiania mebli, o które możemy się obijać, wstając po ciemku. Nie powinniśmy również ustawiać łóżka zbyt blisko okna ani w pobliżu kaloryferów. Ani przeciągi, ani podmuchy gorącego powietrza nie są dla nas korzystne i pogarszają jakość naszego snu. Jeśli nie należymy do rannych ptaszków, warto w miarę możliwości nie umieszczać sypialni w pomieszczeniu, którego okna wychodzą na wschód — unikniemy w ten sposób budzenia nas we wczesnych godzinach przez promienie słońca.

Aranżacja sypialni, która poprawi jakość naszego snu

Urządzając sypialnię, zwłaszcza o mniejszym metrażu, pamiętajmy o złotej zasadzie: Im mniej, tym lepiej. Zbyt wiele przedmiotów i meble ustawione zbyt blisko siebie wywołują wrażenie ogólnego chaosu, a w konsekwencji mogą przytłaczać i przeszkadzać w wypoczynku. Sypialna powinna być pomieszczeniem, w którym się wyciszamy i uspokajamy. Pomogą w tym stonowane kolory, jak beże i brązy. Polecanymi kolorami w sypialni są również odcienie błękitu oraz zieleni.

Jak najlepiej ustawić łóżko w sypialni?

W sypialni pary równie istotne jak ustawienie łóżka i wystrój jest wybór materaca — niewygodny lub zbyt wąski materac dobrany dla pary może wywoływać niepotrzebne konflikty. Najlepiej postawić na materace specjalnie zaprojektowane dla dwóch osób jak modele Hilding Zorba lub Hilding Melody. Dzięki przemyślanej konstrukcji umożliwiają komfortowy sen obojga partnerów, nawet w przypadku występowania dużej różnicy wagowej między nimi. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz ustawienia łóżka w odpowiednim miejscu nie powinniśmy zaniedbywać kwestii temperatury w sypialni. Optymalny zakres temperatur zawiera się w przedziale 18-21 stopni. Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka temperatura otoczenia przyczynia się do poczucia dyskomfortu w trakcie snu. Dobrym nawykiem jest zadbanie o dobrą cyrkulację powietrza w sypialni poprzez częste wietrzenie, szczególnie tuż przed snem. Zadbajmy także o regularne zmienianie pościeli, najlepiej uszytej z naturalnych, oddychających materiałów jak len lub bawełna.

Jeśli jesteśmy alergikami, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materac, na którym śpimy. Najlepiej, by był to certyfikowany materac od sprawdzonych producentów, jak np. model Hilding Boogie. Specjalnie zaprojektowany, by zachować optymalną higienę podczas snu, ułatwi życie wszystkim osobom, cierpiącym na reakcje alergiczne. Użyte materiały i konstrukcja umożliwiająca swobodny przepływ powietrza zapobiegają namnażaniu się we wnętrzu materaca roztoczy, grzybów i bakterii.

 

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Mateusz (Ocena: 5) 29.09.2021 10:20
Bardzo sobie cenie materac nawierzchniowy. Kupiliśmy z narzeczonym go miesiąc temu bo mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu. Niby tylko 7,5cm a jednak zrobił ogromną różnice, bo plecy przestały mnie boleć. Także od siebie totalnie polecam materac Hilding Alt :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.09.2021 10:19
fajnie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie