Najlepsze place zabaw do ogrodu! Co dzieci mogą w nich znaleźć?

Będąc rodzicem, dobrze wiesz, że dzieci bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu.
Najlepsze place zabaw do ogrodu! Co dzieci mogą w nich znaleźć?
10.08.2021

Są one nie tylko ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale wpływają również na zdrowie i rozwój malucha. Przebywając codziennie minimum dwie godziny na dworze, Twoje dziecko stymuluje układ krążenia i układ oddechowy do prawidłowego funkcjonowania. Aktywność wpływa na rozwój kości i mięśni. Bawiąc się na słońcu, jego organizm wytwarza bardzo potrzebną witaminę D. Nie jest sekretem to, że dzieci, które rzadko przebywają na zewnątrz, częściej chorują i gorzej się rozwijają.

Spacery, jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze, zabawa na placu zabaw - każda aktywność dziecka przynosi mu korzyści. Przyznasz jednak, że nie zawsze masz czas lub ochotę, by towarzyszyć mu w tych zabawach. Niestety maluch nie może sam przebywać poza domem. Chyba że jest to bezpieczna przestrzeń przydomowa, którą ogarniesz wzrokiem, wyglądając przez okno. Warto zagospodarować tę powierzchnię jako miejsce aktywności Twojego dziecka. Niech będzie to teren, na którym Twój maluch z radością będzie przebywał. Atrakcyjnym pomysłem na spędzenie tam czasu są place zabaw dla dzieci do ogrodu. Obecnie ich wybór jest bardzo duży, ale elementy są podobne w każdym zestawie.

Elementy placu zabaw do ogrodu

Ogrodowe place zabaw nie muszą niczym różnić się od tych, stawianych na miejskich terenach. Jedynym ograniczeniem jest wielkość przestrzeni, na której możesz postawić taką atrakcję. W zależności od tego, co lubi Twoje dziecko, oraz w jakim jest wieku, możesz zdecydować się na jedną lub kilka z poniższych propozycji:

Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych atrakcji, by zainteresować malucha. Dużo propozycji znajdziesz w sklepie Maludas. Huśtawki dostosowane są do wieku dziecka - z oparciem dla najmłodszych lub samym siedziskiem dla starszych. Zjeżdżalnie mają różną wysokość, niższe - bezpieczne dla maluszka i wyższe, zapewniające emocje większym dzieciom. Domki rozwijają wyobraźnię, są miejscem do kreatywnych zabaw. Tunel dobrze się sprawdzi jako element toru przeszkód lub miejsce do ukrycia przy zabawie w chowanego. Ścianki wspinaczkowe rozwijają koordynację ruchową. Zestawy sportowe umożliwiają przekształcenie stelażu huśtawki w bramkę piłkarską.

Piaskownica

Oczywiście można również zdecydować się na pojedyncze zabawki, np. konik na sprężynie lub stolik wodny. Jednak nie dadzą one tylu możliwości, co place zabaw do ogrodu dla dzieci.

Z jakiego materiału kupić plac zabaw do ogrodu?

Wybór ogranicza się nie tylko do plastiku i drewna. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również dmuchane place zabaw. Ich niebywałą zaletą jest to, że gdy nie są nadmuchane, zajmują mało miejsca. Mają różne kształty, mogą posiadać zjeżdżalnie i świetnie nadają się do skakania, spełniając funkcję trampoliny. Dla maluchów równie dobre będą plastikowe sprzęty. Zachęcają kolorami, są lekkie i odporne na deszcz. Dla starszych potrzeba mocniejszych materiałów, które udźwigną większy ciężar dziecka. Tutaj sprawdzi się drewno.

plac zabaw dla dzieci

Niezależnie na jaki materiał się zdecydujesz, zwracaj zawsze uwagę na bezpieczeństwo. Zaokrąglone kanty, solidna konstrukcja, brak wystających elementów to podstawa bezpiecznej zabawy. Dzieci nie zawsze są uważne i mają różne pomysły. Sprzęty powinny posiadać niezbędne atesty i certyfikaty, chociażby umieszczony znak CE. To deklaracja producenta, iż produkt spełnia wymagania dyrektyw unijnych, dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania.

Plac zabaw do ogrodu na pewno przyniesie dużo radości Twojemu dziecku. Wybierzcie go razem, niech będzie też spełnieniem jego marzeń. Wtedy z pewnością zapomni o telewizorze, tablecie czy telefonie. Zwłaszcza jeżeli będzie mógł do zabawy zaprosić swoich przyjaciół. 

 

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.08.2021 20:19
Mamy na podwórku trampolinę, huśtawkę, piaskownicę i zjeżdżalnię. Nasza trójka lubi spędzać aktywnie czas na dworze. Jak przyjdą chłodniejsze dni to przeniesiemy się do domu i będziemy grać w Kwaki Rozrabiaki i inne planszówki. Teraz póki co korzystamy z uroków lata.
odpowiedz
Alicja (Ocena: 5) 11.08.2021 14:26
Piękne place zabaw. My niestety mieszkamy w bloku i nie mamy takiej możliwości postawienia. Ale staramy się spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. Synek lubi jeździć rowerkiem biegowym toyza. Też fajna sprawa. Może szybciej się nauczy jeździć na zwykłym rowerze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie