Chcesz utrzymać porządek w domu? Pozbądź się tych 5 rzeczy

Każda mądra gospodyni o tym wie. A Ty?
Chcesz utrzymać porządek w domu? Pozbądź się tych 5 rzeczy
fot. Unsplash (Alex Russell-Saw)
12.08.2021
Wiktoria Sobocińska

Im większy metraż, tym trudniej utrzymać idealny porządek w domu. Każda gospodyni doskonale wie, ile to kosztuje wysiłku, a do tego wymaga mnóstwa pracy. Zwłaszcza, jeżeli spodziewamy się gości.

Zobacz również: 6 przedmiotów, które NATYCHMIAST powinnaś wyrzucić ze swojej kuchni

Na szczęście perfekcyjne panie domu mają swoje sposoby na to, aby ich wnętrza błyszczały przez cały czas. Najlepszym sposobem jest praktyka minimalizmu i regularne pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów. Które z nich możesz wyrzucić z czystym sumieniem już dzisiaj?

Co można wyrzucić z domu, aby utrzymać porządek?

#1 Zepsuty sprzęt AGD

Jedyna opcja to sprzedać go na części, albo całkiem wyrzucić. Skoro do tej pory nikt nie zmobilizował się, aby go naprawić, z pewnością nie będzie to miało miejsca w przyszłości.

#2 Puste butelki i słoiki

Nadal łudzisz się, że zrobisz w nich przetwory albo nalewkę? Tylko niepotrzebnie zajmują miejsce w szafce, a do tego wierzy się, że... przynoszą w domu pecha.

#3 Niepotrzebne kable

Przejrzyj dokładnie szuflady z kablami i sprzętem elektronicznym. Na pewno część rzeczy już dawno nie działa, a Ty nie masz czasu tego naprawić. Odpuść sobie i zrób miejsce na coś nowego.

#4 Ubrania niezakładane od roku

Mówi się, że jeśli nie założyłaś danego ubrania przez ponad rok, to znaczy, że zwyczajnie nie jest Ci już potrzebne. Lubiane części garderoby od razu chwytamy w dłoń, gdy szykujemy stylizację na następny dzień. Oczywiście są wyjątki, takie jak np. balowe suknie albo stroje na bal przebierańców.

#5 Zużyte dywaniki

Zajrzyj do kuchni, łazienki i przedpokoju i sprawdź stan dywaników. Czy są czyste? Czy wydzielają nieprzyjemny zapach? Po tym poznaje się dobrą gospodynię. Jeśli zamiast wypranych dywaników leżą brudne ręczniki... odpowiedź nasuwa się sama. Te stare i zniszczone możesz wyrzucić z czystym sumieniem.

Zobacz również: Jak sprawić, żeby Twoje mieszkanie prezentowało się bardziej luksusowo? 5 sprytnych trików

Polecane wideo

Industrialny dom Kasi Glinki. Jak wygląda jej królestwo?
Industrialny dom Kasi Glinki. Jak wygląda jej królestwo? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 2.6 / 5
Bełkot (Ocena: 1) 30.01.2022 03:39
Porady roku...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2022 20:38
Tfvxvhvjtbdhtnyvhr fhswqfrwrteuoppjlhhsgsd. Hdfgdgdvd bthedgfhfgdhfnvjjhhnvcbcbvc. Bnbnkdcc c vb. Nfhfsngcndn🤪😔🧐😑😐🙃😗😗😉🤨😝♥️💌
odpowiedz
Pan shit (Ocena: 1) 19.12.2021 22:20
Stary taty majty w kraty
odpowiedz
Bora (Ocena: 1) 09.12.2021 21:44
W niczym to mi nie pomaga
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.12.2021 21:43
W niczym to mi nie pomoglo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie