Komputer stacjonarny: jak kupić odpowiedni model?

Jaką specyfikację techniczną powinien mieć komputer biurowy? Które marki są najbardziej stylowe?
Komputer stacjonarny: jak kupić odpowiedni model?
fot. materiały prasowe
15.07.2021

Jeśli myślisz o zakupie komputera do Twojego biura, z pewnością zależy Ci przede wszystkim na jego wyglądzie. W końcu w pracy spędzasz tyle czasu, że to, aby obcować tam z ładnymi przedmiotami, ma niebagatelne znaczenie. Kupując komputer do biura, nie należy jednak zapominać o jego walorach użytkowych. Podrzucamy wskazówki, jak wybrać idealny sprzęt.

Komputer do biura – stacjonarny czy laptop?

Dla większości z nas dużo lepiej sprawdzi się komputer stacjonarny. Jest tak dlatego, że pracując przy komputerze tego rodzaju, zazwyczaj możemy przybrać wygodniejszą pozycję niż tą przy laptopie. Ponadto wygląd takiej maszyny jest zwyczajnie bardziej profesjonalny i reprezentacyjny.

Laptop do 2000 zł będzie natomiast dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy często muszą podróżować i brać go ze sobą. Tak samo, jeśli często zabieramy swoją pracę do domu, komputer przenośny może okazać się lepszym wyjściem. Jeśli na przykład pracujemy w domu dwa i więcej razy w tygodniu, wygodniej będzie nam przenosić cały komputer, niż za każdym razem kopiować pliki.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem tego problemu będzie praca w chmurze. Dzięki niej masz dostęp do swoich plików z każdego komputera na Ziemi. Coraz więcej firm korzysta z tego rozwiązania do pracy zdalnej, dlatego być może nie należy rezygnować z zalet komputera stacjonarnego.

Komputer do biura – kwestie techniczne

Komputer biurowy najczęściej nie musi posiadać zbyt dużej mocy. Okazuje się bowiem, że programy z pakietów biurowych, takie jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne, nie zużywają zbyt dużo zasobów komputera. O ile nie pracujesz z zaawansowanymi programami graficznymi lub nie montujesz filmów, z powodzeniem wystarczy Ci komputer ze średnio wydajnym procesorem, na przykład z rodziny Core i3 Intela. W zupełności wystarczy też zintegrowana karta graficzna.

Podobnie nie jest wymagana pamięć RAM o zawrotnej prędkości – wystarczy technologia DDR3. Nie należy oszczędzać natomiast na dysku twardym, którym powinien być szybki SSD. Wolniejsze dyski niepotrzebnie mogą spowolnić czas wczytywania się plików i w konsekwencji sabotować szybkość naszej pracy.

Komputer do biura – styl

Komputer stacjonarny lub laptop do biura powinien odznaczać się odpowiednim stylem. Maszyny zwracające na siebie uwagę diodami RGB czy takie w zbyt odważnych kolorach nie będą najlepszym rozwiązaniem. Postaw raczej na klasyczną czerń, ewentualnie biel lub odcienie grafitu.

Standardowy kształt obudowy komputera to sześciokątny prostopadłościan i wybierając urządzenie, które będzie stać w biurze, nie należy wzbudzać niepotrzebnej sensacji, decydując się na maszynę o nietypowym kształcie.

Jeśli chodzi o konkretne marki o ciekawym, a równocześnie niezbyt ekstrawaganckim designie, dobrymi propozycjami będą komputery z serii Dell Inspiron czy Lenovo Idea Center. Ciekawą opcją, zwłaszcza jeśli nie zależy nam na systemie Windows, są komputery Mac firmy Apple. Cechują się one bowiem wyjątkowo ładnym wzornictwem, są też uważane w wielu kręgach za bardziej prestiżowe niż zwyczajne pecety. Jeśli żadna z propozycji Ci nie odpowiada, po prostu odwiedź stronę sklepu internetowego i sama wybierz coś dla siebie!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie