Jaki materac i poduszka zapewnią optymalne wsparcie dla Twojego kręgosłupa?

Nasze ciało z pewnością szybko nam za to podziękuje, a rano będziemy wyspani i wypoczęci.
Jaki materac i poduszka zapewnią optymalne wsparcie dla Twojego kręgosłupa?
Fot. mat. partnera
30.03.2021

Co zrobić, żeby sen był komfortowy i zdrowy dla naszego kręgosłupa? Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w dobrej jakości materac oraz poduszkę, które zapewnią optymalne wsparcie i zadbają o prawidłowe ułożenie naszego ciała podczas snu. Nasze ciało z pewnością szybko nam za to podziękuje, a rano będziemy wyspani i wypoczęci.

Zadbaj o swój kręgosłup

Na problemy z kręgosłupem cierpi coraz większa liczba osób dorosłych, młodzieży, a nawet dzieci. Jest to spowodowane m.in.: siedzącym trybem życia, spędzaniem wielu godzin przed ekranem komputera (czemu sprzyja chociażby zdalna edukacja), siedzeniem na niewłaściwym krześle w niewłaściwej pozycji czy spanie na niewłaściwym materacu i poduszce. To ostatnie może wydawać się błahostką, jednak marka SleepMed - renomowany producent materaców o wysokiej technologii - przekonuje, że na jakość i komfort naszego snu, a co za tym idzie - na zdrowie naszego ciała - poduszka i materac mają niebagatelny wpływ.

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca?

W wielu sklepach dostępne materace mają 4 poziomy twardości - H1 miękki, H2, H3 i H4 - twardy. Materace H1 i H2 zalecane są dla osób o małej wadze, które nie borykają się z problemami z kręgosłupem, natomiast materace H3 i H4 są twardsze i przeznaczone z reguły dla osób o większej masie ciała oraz większymi problemami z układem kostnym. Co jednak, jeśli nasza waga często się zmienia (np. u kobiet w ciąży) albo nie wiemy, że mamy skrzywienie kręgosłupa i wymaga on bardziej specjalistycznego traktowania?

Z pomocą przychodzi marka SleepMed, która dzięki technologii hybrydowej umożliwia zmianę twardości w obrębie jednego materaca. Jak to działa? Każdy materac z kolekcji Plus i Hybrid Plus posiada 4 osobne warstwy - dla ułatwienia mające różne kolory - które można samodzielnie ułożyć i dopasować do swoich potrzeb. Po rozpięciu poszewki możemy np. zdjąć piankę, jaka znajduje się na samej górze i przełożyć ją na sam dół. W efekcie materac będzie miał zupełnie inną twardość niż na samym początku. Firma SleepMed na swojej stronie podaje dokładne wytyczne, jakie ułożenie warstw (wg kolorów) jest potrzebne, by uzyskać pożądaną twardość.

Dla bardziej wymagających klientów SleepMed przygotował dodatek w postaci maty kokosowej, która zwiększy twardość każdej powierzchni. Można ją wykorzystać zarówno do materaca - np. jeśli na miękki materac położymy matę kokosową, to uzyskamy podłoże średnio twarde - albo na inną kanapę czy miejsce do spania. Tego typu mata zapewni komfort snu i sprawi, że nasz kręgosłup odpocznie po całodniowym wysiłku.

poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna - czym się charakteryzuje?

Materac to jednak nie wszystko. Aby nasz kręgosłup i plecy miały optymalne wsparcie, potrzebna jest także dobra poduszka. Coraz popularniejsze stają się poduszki ortopedyczne których zadaniem jest odpowiednie podtrzymywanie głowy, szyi i barków. Leżąc na takiej poduszce, odcinek szyjny naszego kręgosłupa podpierany jest na całej długości. Dzięki temu napięcie w mięśniach zmniejsza się, a my możemy w pełni się rozluźnić. Poduszka tego typu nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób z problemami kręgosłupa. Mogą z niej korzystać również osoby zdrowe, które chcą zapobiegać wystąpieniu takich schorzeń.

Aby jednak poduszka ortopedyczna spełniała swoje zadania, musi być dobrze dobrana. Szczególną uwagę przy wyborze powinniśmy zwrócić na naszą budowę ciała. Osoby postawne, z dużą masą ciała i posiadające szerokie barki powinny wybierać poduszki największe (o wysokości około 13-15 cm). U osób o drobnej budowie najlepiej sprawdzą się poduszki o wysokości 10-11 cm. Ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Leżąc na plecach, bardziej komfortowo będziemy czuć się z poduszką wyższą, a gdy śpimy na boku, lepiej sprawdzi się poduszka niższa. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę twardość naszego materaca. Im jest on twardszy, tym wyższa powinna być poduszka. Po dobór odpowiedniej poduszki ortopedycznej warto udać się również do producenta SleepMed, który ma bogaty i różnorodny asortyment, a eksperci SleepMed z pewnością pomogą przy wyborze najlepszej poduszki i dopasowaniu jej do wybranego materaca.

SleepMed - najwyższy komfort snu i wypoczynku

Produkty marki SleepMed - zaufanego i renomowanego producenta materacy i poduszek - są dostępne także online. Regulacja twardości to tylko jeden z wielu aspektów, które sprawiają, że produkty tej marki to naprawdę dobra inwestycja. Artykuły wykonane przez SleepMed są trwałe (15 lat gwarancji), higieniczne, zapewniają odpowiednią przepuszczalność powietrza (dzięki technologii AirForce), a ponadto świetnie dostosowują się do ciała. W dobie pandemii, kiedy łatwiej jest nam robić zakupy w sieci, materace i poduszki SleepMed można zakupić przez Internet - i to bez strachu, że wybrana twardość nie spełni naszych oczekiwań, ponieważ zawsze można ją zmienić.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie