O czym pamiętać, urządzając kompaktowe wnętrze?

Jesteś singlem lub singielką? Ten artykuł Cię zainteresuje!
O czym pamiętać, urządzając kompaktowe wnętrze?
fot. iStock
19.03.2021

Małe mieszkanie nie musi dziś kojarzyć się z ciasnotą i bałaganem. Niewielka, dobrze zaaranżowana przestrzeń może być świetnym rozwiązaniem dla singla, który szuka mieszkania w dużym mieście. Mały metraż ma w tym przypadku przynajmniej dwa plusy: generuje mniejsze koszty i zapewnia optymalną ilość miejsca dla jednej osoby. Aby jednak spełnić drugi warunek, niezbędny jest przemyślany projekt wnętrza stworzony tak, by wykorzystać każdy centymetr dostępnej nam powierzchni.

Fot. Paulina Ledzion

Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Mały metraż jest wymagający. Trzeba w nim zastosować praktyczne rozwiązania, na każdym etapie prac pamiętając o całościowym efekcie wizualnym. Jeśli mieszkanie da się objąć jednym spojrzeniem, priorytetem jest harmonijna przestrzeń. Taki efekt można osiągnąć, stawiając na jasne kolory ścian, ciemne posadzki i naturalne, jakościowe materiały.

Fot. Paulina Ledzion

Nowoczesny, industrialny styl sprawdza się świetnie w małym wnętrzu w warszawskim Wawrze, zaprojektowanym przez WATS STUDIO, które jest świetnym przykładem dobrze pomyślanego mieszkania dla singla. Materiały użyte przy wykończeniu nawiązują do kolorów natury. Wyrazistymi motywami są tu cegła i drewno. Dzięki temu wnętrze jest minimalistyczne, ale nie surowe. Zyskuje spójność i tyle wolnej przestrzeni, na ile pozwala metraż. 

Doświadczenie architektki Pauliny Ledzion z WATS STUDIO podpowiada, że przy tego typu projektach warto zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalne gospodarowanie przestrzenią. Jeśli cenisz sobie prywatność, warto pomyśleć o oddzieleniu strefy osobistej od ogólnej. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się w tym przypadku ukryte drzwi, tworzące jedną linię ze ścianą lub lekkie drzwi przesuwne. Oba pomysły pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, praktycznie ją porządkując.

Fot. Paulina Ledzion

Odpowiedni nastrój

Mówiliśmy już o tym, jak budować harmonię w małym wnętrzu. Aby jeszcze lepiej zadbać o jego funkcjonalność, musimy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. W naszej przestrzeni idealnie sprawdzi się ciepłe światło wielopunktowe z opcją regulacji. Dzięki temu możemy dostosować je do naszych potrzeb w każdej chwili.

Fot. Paulina Ledzion

Bez względu na to, czy aranżujemy dużą, czy mała przestrzeń, dla końcowego efektu ważna jest spójna wizja i dbałość o detale. Odpowiednie meble i dodatki oraz sprzęt AGD na wymiar to elementy obowiązkowe przy organizacji małych mieszkań. Aby mieć pewność, że potencjał twojego metrażu zostanie wykorzystany w 100%, zdaj się na fachowców. Architektka Paulina Ledzion, właścicielka WATS STUDIO, pomoże Ci stworzyć idealne wnętrze!

Paulina Ledzion

Instagram: @wats_studio

Architekta, właścicielka WATS STUDIO.  Prywatnie miłośniczka gór i swojego psa Watsona, który dzielnie asystuje we wszystkich projektach.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.02.2022 19:42
Paulina rocks. Nat
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.03.2021 16:48
Coś duże to mieszkanie jak na ,,kompaktowe", ale może lata na mieszkaniu studenckim mi wypaczyły odbiór przestrzeni :D Do takiego serio serio kompaktowego wnętrza to od siebie polecam sofę Skagen od Puszmana, pierwsze co kupiłam do własnej kawalerki, niesamowicie poręczna i porządna, widać że inwestycja na lata.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie