Jak modnie udekorować salon? Oryginalny pomysł!

Znakomicie zastąpią wiele łapiących kurz bibelotów.
Jak modnie udekorować salon? Oryginalny pomysł!
fot. materiały prasowe
18.02.2021

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu i przyjmujemy w nim gości, dlatego. Aby jednak miał „to coś”, warto stworzyć w nim klimat za sprawą stylowych akcesoriów dekoracyjnych. Niekoniecznie muszą to być zbierające kurz bibeloty. Zobacz kilka pomysłów na modne aranżacje wnętrz!

Urządzamy salon – o czym warto pamiętać?

Aby nasz salon miał duszę, warto zastanowić się nad stylem, który będzie w nim dominował. Do dyspozycji jest wiele różnorodnych inspiracji, które możemy dopasować do swoich potrzeb po względem kolorów, stylu mebli, dodatków i dekoracji. Aranżując wnętrze, pamiętaj, by skupiać się nie tylko na walorach estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalności. O ile różnorodne drobiazgi oraz delikatne tekstylia świetnie prezentują się na instagramowych fotografiach, to w życiu codziennym mogą się okazać zupełnie niepraktyczne, a nawet niewygodne w utrzymaniu.

Kiedy już z całą pewnością jesteśmy w stanie zdecydować, jakie kolory będą towarzyszyć nam na ścianach, lub z jakich mebli będziemy korzystać, warto przyjrzeć się bliżej pomysłom na udekorowanie przestrzeni. Niewielkich rozmiarów pokój dzienny zawalony wielkimi poduchami czy zbędnym dywanem może zostać nadmiernie przytłoczony. Dlatego warto postawić wtedy na dekoracje, które nie zajmują cennego miejsca. Naklejki na ścianę to doskonały sposób na wprowadzenie przytulności w sposób dyskretny, a przy tym niezwykle efektowny. Nowoczesna grafika, piękny napis, czy kontury mapy to genialne rozwiązanie, dzięki któremu ożywimy każdą powierzchnię.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bricomarché Po Sąsiedzku (@bricomarche.po.sasiedzku)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bricomarché Po Sąsiedzku (@bricomarche.po.sasiedzku)

Najmodniejsze pomysły na ozdobienie wnętrza

Współczesna moda nie promuje jedynie tego, co jest efektowne. Aktualne trendy stawiają przede wszystkim na praktyczne rozwiązania, dlatego odchodzi się od wykorzystywania niepotrzebnych drobiazgów, które w nadmiarze mogą wpływać niekorzystnie na przestrzeń. Jeśli zależy nam na tym, by w oryginalny sposób udekorować salon, nie bójmy się postawić na naklejki na ścianę, które umożliwiają atrakcyjne wyróżnienie danej powierzchni, podobnie jak popularne ramki ze zdjęciami, czy plakaty. Te przedstawiające kwiaty, wspaniale uzupełnią salon urządzony z romantycznym sznytem. Z kolei pochylone drzewo stanie się pięknym akcentem w pomieszczeniu inspirowanym stylem ekologicznym.

Nowoczesna przestrzeń skandynawska może zostać ozdobiona mądrym hasłem, a miejsce nad sofą pomogą uatrakcyjnić naklejki na ścianę w kształcie zachwycających motyli czy unoszących się ptaków. Wystarczy nieco popuścić wodze fantazji, a już nigdy nie pomyślisz, że ściany w Twoim salonie są nudne!

 

Artykuł sponsorowanya

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie