Fiolet w sypialni, szarość - nigdy w kuchni! Jak wpływają na nas kolory różnych pomieszczeń?

To ważna ściągawka dla wszystkich, którzy właśnie urządzają mieszkanie.
Fiolet w sypialni, szarość - nigdy w kuchni! Jak wpływają na nas kolory różnych pomieszczeń?
Fot. iStock
05.03.2021

Remontowanie i urządzanie mieszkania to wiele wyzwań. Przede wszystkim jest to dość długotrwały proces i zazwyczaj przeciąga się w nieskończoność. To też nieustanne wycieczki do sklepów budowlanych i dobieranie kafelków, płytek, paneli... Można by tak wymieniać jeszcze długo. Nic dziwnego, że niewiele osób wspomina swój remont z rozrzewnieniem. 

Zobacz również: Tylko 38 sekund. To wystarczy, żeby goście wyrobili sobie zdanie o Twoim domu

Ale urządzanie mieszkania potrafi też przynieść wiele frajdy. Największą motywację do działania stanowi wizja końcowa wymarzonego “m”. Wówczas głowienie się nad farbami i kolorami ścian w poszczególnych pomieszczeniach staje się jakby przyjemniejsze. 

I całe szczęście, ponieważ zdaniem ekspertów nigdy nie powinno się zostawiać tego tematu przypadkowi. Podobno kolor ścian ma wielki wpływ na nasze samopoczucie, a nawet może zapewnić powodzenie w pewnych sferach życia. Ale uwaga - odcień, który doskonale sprawdzi się w jednym pomieszczeniu będzie zupełnie nieodpowiedni w innej części mieszkania, uczulają eksperci. Na jakie kolory zatem postawić, a jakich wystrzegać się za wszelką cenę podczas urządzania swojego lokum? 

Kolory ścian. Jak dobrać barwy do wnętrza? 

O tym, jak istotną rolę pełnią kolory w poszczególnych pomieszczeniach opowiadała projektantka wnętrz Suzy Chiazzari w rozmowie z portalem metro.co.uk. 

Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie poziomu energii i odnowienie radości z życia niż wprowadzenie do niego koloru. Nasz mózg jest zaprogramowany tak, aby reagować na kolorowy świat. Nie jest więc zaskoczeniem, że kolory w naszych domach wywołują natychmiastowy i silny wpływ na nasz nastrój i zachowanie 

- mówiła ekspertka. Wymieniła też, jakie kolory powinny zagościć w poszczególnych pomieszczeniach, a które zupełnie się w nich nie sprawdzą. W galerii znajdziesz idealną ściągawkę na ten temat - w sam raz na okres, gdy sama będziesz urządzać mieszkanie.

Polecane wideo

Wszyscy mówią o trzecim mieszkaniu Julii Wieniawy. Oto wnętrza jej dwupoziomowego apartamentu
Wszyscy mówią o trzecim mieszkaniu Julii Wieniawy. Oto wnętrza jej dwupoziomowego apartamentu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.07.2021 10:59
Czerwień mi sie akurat idealnie z sypialnia kojarzy, chyba uwarunkowanie kulturowe ;) Zielony w salonie jest rzeczywiście bardzo fajny, chociaż u siebie mam biel+pastelowy róż, taki słodki klimat. Meble sama odnawiałam, białe przecierania na drewnie mi się zawsze marzyły. Pośrodku narożnik Adele od Puszmana (na zamówienie, świetny wybór bo in real life okazało się że wygląda jeszcze lepiej i jest bardzo wygodny) i jeszcze w zeszłym roku na zamówienie mi uszyli drapowane zasłony z weluru też pastelowe. Ściany trzy białe, jedna różowa. tata mi trochę nie daje żyć że wymyśliłam różowy salon, ale mi się podoba a to najważniejsze :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie