Fiolet w sypialni, szarość - nigdy w kuchni! Jak wpływają na nas kolory różnych pomieszczeń?

To ważna ściągawka dla wszystkich, którzy właśnie urządzają mieszkanie.
Fiolet w sypialni, szarość - nigdy w kuchni! Jak wpływają na nas kolory różnych pomieszczeń?
Fot. iStock
05.03.2021

Remontowanie i urządzanie mieszkania to wiele wyzwań. Przede wszystkim jest to dość długotrwały proces i zazwyczaj przeciąga się w nieskończoność. To też nieustanne wycieczki do sklepów budowlanych i dobieranie kafelków, płytek, paneli... Można by tak wymieniać jeszcze długo. Nic dziwnego, że niewiele osób wspomina swój remont z rozrzewnieniem. 

Zobacz również: Tylko 38 sekund. To wystarczy, żeby goście wyrobili sobie zdanie o Twoim domu

Ale urządzanie mieszkania potrafi też przynieść wiele frajdy. Największą motywację do działania stanowi wizja końcowa wymarzonego “m”. Wówczas głowienie się nad farbami i kolorami ścian w poszczególnych pomieszczeniach staje się jakby przyjemniejsze. 

I całe szczęście, ponieważ zdaniem ekspertów nigdy nie powinno się zostawiać tego tematu przypadkowi. Podobno kolor ścian ma wielki wpływ na nasze samopoczucie, a nawet może zapewnić powodzenie w pewnych sferach życia. Ale uwaga - odcień, który doskonale sprawdzi się w jednym pomieszczeniu będzie zupełnie nieodpowiedni w innej części mieszkania, uczulają eksperci. Na jakie kolory zatem postawić, a jakich wystrzegać się za wszelką cenę podczas urządzania swojego lokum? 

Kolory ścian. Jak dobrać barwy do wnętrza? 

O tym, jak istotną rolę pełnią kolory w poszczególnych pomieszczeniach opowiadała projektantka wnętrz Suzy Chiazzari w rozmowie z portalem metro.co.uk. 

Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie poziomu energii i odnowienie radości z życia niż wprowadzenie do niego koloru. Nasz mózg jest zaprogramowany tak, aby reagować na kolorowy świat. Nie jest więc zaskoczeniem, że kolory w naszych domach wywołują natychmiastowy i silny wpływ na nasz nastrój i zachowanie 

- mówiła ekspertka. Wymieniła też, jakie kolory powinny zagościć w poszczególnych pomieszczeniach, a które zupełnie się w nich nie sprawdzą. W galerii znajdziesz idealną ściągawkę na ten temat - w sam raz na okres, gdy sama będziesz urządzać mieszkanie.

Polecane wideo

Wszyscy mówią o trzecim mieszkaniu Julii Wieniawy. Oto wnętrza jej dwupoziomowego apartamentu
Wszyscy mówią o trzecim mieszkaniu Julii Wieniawy. Oto wnętrza jej dwupoziomowego apartamentu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie