Japandi. Minimalistyczny styl, który zapragniesz mieć w swoim mieszkaniu

Łączy w sobie prostotę i egzotykę, a efekt jest przepiękny.
Japandi. Minimalistyczny styl, który zapragniesz mieć w swoim mieszkaniu
Fot. Pinterest. com (pinterest.co.uk/pin/510314201520735221)/Instagram.com (@japandi_design)
27.12.2020

W ciągu ostatnich kilku lat w domach Polaków zapanowała moda na styl skandynawski. W naszych wnętrzach zaczęły dominować stonowane kolory, takie jak biel, beż i różne odcienie szarości. Fani tego stylu przekonują, że ten minimalizm zapewnia harmonię i wyciszenie. 

Zobacz również: Tylko 38 sekund. To wystarczy, żeby goście wyrobili sobie zdanie o Twoim domu

Czy ten trend w wystroju wnętrz utrzyma się także w nowym, 2021 roku? Tak... i nie. Można powiedzieć, że powróci, ale w niego innej, bardzo egzotycznej odsłonie, czyli japandi. Na czym polega ten styl i dlaczego eksperci przewidują, że w nowym roku będziemy dekorować mieszkania właśnie zgodnie z jego zasadami? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Japandi (@japandi_design)

Japandi, połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego 

Japandi to połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego. Sugeruje to już sama nazwa - “japan-” wzięło się od “Japanese” (japoński), a końcówka “-andi” odnosi się do “Scandinavian” (skandynawski). Serwis Pinterest podaje, że wyszukiwanie haseł związanych z tym trendem wzrosło o 100 proc. w skali rok do roku. Można więc założyć, że rok 2021 przyniesie jeszcze większe zainteresowanie tym kierunkiem jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Jak zatem wygląda styl japandi i co odróżnia go od klasycznego stylu skandynawskiego? 

Podobnie jak klasyczny styl skandynawski, japandi opiera się przede wszystkim na minimalizmie, prostocie i funkcjonalności. Został jednak wzbogacony o detale typowe dla egzotycznej Japonii, takie jak szacunek do natury, wyrafinowanie i zamiłowanie do szczegółów. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Japandi (@japandi_design)

Wnętrza urządzone zgodnie ze stylem japandi są bardziej przytulne niż te skandynawskie. To zasługa m.in. miękkich wykładzin i dużej ilości drewna – nie tylko na podłodze, ale także na ścianach. Wyjątkowego, egzotycznego klimatu dodają bambusowe maty, wiklinowe kosze czy gliniane naczynia. 

japandi bardzo istotna jest również kolorystyka. To przede wszystkim barwy ziemi, a więc beże, brązy, zgaszona zieleń, szarość czy chłodny błękit. Tutaj nie ma miejsca na krzykliwe kolory. Pomieszczenia mają być oazą spokoju, zapewniać wyciszenie i harmonię. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Japandi (@japandi_design)

Co sądzicie o stylu japandi? Urządzilibyście swoje mieszkanie zgodnie z takim trendem? 

Zobacz również: Ikigai, japońska sztuka szczęścia. Na czym polega?

Polecane wideo

Jak mieszka Julia Wieniawa? Zobacz zdjęcia jej pięknego apartamentu!
Jak mieszka Julia Wieniawa? Zobacz zdjęcia jej pięknego apartamentu! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.12.2020 12:37
Świetnie urządzone mieszkanie :) Uwielbiam drewno w mieszkaniu, dlatego u siebie mam dębowy parkiet z Parkietlux, drewniane ramy luster i obrazów oraz meble z elementami drewna, bardzo ładnie to wygląda. Teraz będę zastanawiać się nad japońskimi detalami ;)
odpowiedz
Lidia (Ocena: 5) 27.12.2020 16:47
Podoba mi się, ale dopiero teraz widzę sens w urządzaniu mieszkania. Kupiłam lokum w Apartamenty Lubicz w Rowach i nareszcie jest sens urządzać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie