Jak stworzyć komfortowy kącik do pracy zdalnej?

Oto kilka kwestii, o których warto pamiętać przy jego urządzaniu.
Jak stworzyć komfortowy kącik do pracy zdalnej?
fot. Andrew Neel / Unsplash
04.12.2020

Dla wielu osób niezbędnym elementem aranżacji domu jest wygodny kącik do pracy, który stał się szczególnie ważny w sytuacji domowej izolacji. Niestety w wielu mieszkaniach brakuje miejsca, aby poświęcić na ten cel cały pokój. W takim przypadku musimy wydzielić odpowiednią ilości przestrzeni w sypialni lub salonie.

Jedną z najważniejszych kwestii jest dobranie komfortowych mebli. Szczególne znaczenie ma odpowiednie siedzisko, które zapewni prawidłową postawę ciała podczas codziennego użytkowania. Wygodne krzesła do biurka znajdziesz na przykład na tej stronie: https://halomeble.pl/krzesla-do-biurka-obrotowe/706-horus-obrotowe.

Home office: jak urządzić przestrzeń do pracy w domu?

Aranżacja kącika biurowego do pracy w dużej mierze zależy od metrażu mieszkania i tego, ile miejsca możesz na niego poświęcić. W przypadku dużego domu nie ma problemu, aby stworzyć w tym celu osobny pokój. Jeśli jednak do dyspozycji masz niewielką przestrzeń, najważniejsze staje się umiejętnie rozplanowanie każdego metra kwadratowego. Na samym początku najlepiej dopasować odpowiednie biurko. W tym przypadku największe znaczenie ma funkcjonalność, aby zapewniało komfortową pracę, a jednocześnie nie zabierało zbyt dużo powierzchni.

Przy urządzaniu przestrzeni do pracy najlepiej postawić na minimalizm oraz łatwe, w pełni sprawdzone rozwiązania. Skup się na odpowiednim oświetleniu. Dobrym pomysłem jest montaż kilku źródeł światła, w tym rozproszonego i kierunkowego. Duże znaczenie ma też wygospodarowanie miejsca do przechowywania potrzebnych rzeczy, takich jak segregatory z dokumentami czy niezbędne przybory biurowe. To wszystko ułatwi Ci zachowanie uporządkowanej przestrzeni.

Fot. Vadim Sherbakov / Unsplash

Jak wybrać wygodne krzesło do biurka?

Do kluczowych elementów wyposażenia domowego biura zalicza się też wygodne siedzisko. Najlepiej zaopatrzyć się w nowoczesne krzesła, które zapewnią Ci odpowiednią pozycję podczas siedzenia. Czym jeszcze powinno się charakteryzować?

Wybierając odpowiednie krzesło do biurka, miej na względzie przede wszystkim swoje zdrowie i komfort użytkowania. W końcu trudno wyobrazić sobie kilkugodzinną pracę, siedząc na mało wygodnym siedzisku. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na obrotowe krzesła z możliwością regulacji wysokości siedziska i pozycji oparcia. Pozwoli to dopasować je do Twojego wzrostu i  indywidualnych potrzeb. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, kiedy ze stanowiska pracy korzystasz nie tylko Ty, ale również inni domownicy. Dodatkowym atutem z pewnością będą podłokietniki, które pozwolą się oprzeć podczas wykonywania obowiązków, a także zagłówek i specjalne wyprofilowania na oparciu.

Fot. materiały prasowe

Poza samą konstrukcją krzesła do biurka zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii, które mają znaczenie zarówno dla wygody użytkowania, jak i estetyki mebla. Mowa o rodzaju wykorzystanego materiału i jego fakturze. Największą popularnością cieszą się teraz modele tapicerowane. Decydując się na taką propozycję, skup się na dopasowaniu twardości i sprężystości tkaniny do Twoich potrzeb. Niektóre są pokryte specjalną siatką zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie