Powstała sąsiedzka aplikacja do wymiany roślin. Zaopiekuj się „bejbikami” i poznaj nowych ludzi

To coś pomiędzy Olx a Vinted. Pomaga poszerzyć miejską dżunglę.
Powstała sąsiedzka aplikacja do wymiany roślin. Zaopiekuj się „bejbikami” i poznaj nowych ludzi
fot. iStock (KatarzynaBialasiewicz, AnnaStills)
26.11.2020
Zuzanna Niedzielska

Roślinna zajawka dopada coraz więcej osób, zwłaszcza tych mieszkających w blokach, którzy na parapecie mogą zaprojektować unikalną miejską dżunglę i poczuć trochę kontaktu z naturą.

Facebook aż huczy od specjalnych grup z poradami właścicieli kwiatów czy tych dotyczących dbania o ogród. A to wszystko w miłej, sąsiedzkiej atmosferze. I bez wychodzenia z domu!

Zobacz również: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej

Mówi się, że roślinka doniczkowa jest w stanie zastąpić domowego pupila i zapewnić nam trochę towarzystwa. Możemy podziwiać ją, obserwować rozwój, widzieć efekt swojej pracy, a niektórzy lubią nawet czasem porozmawiać ze swoim kwiatkiem. To głównie z myślą o nich powstała nowa aplikacja.

Sąsiedzka aplikacja do wymiany roślin

Skoro istnieją platformy, gdzie możemy wymieniać i sprzedawać niepotrzebne przedmioty czy ubrania, dlaczego nie pomyśleć o takim miejscu wyłącznie dla roślin? Na ten innowacyjny pomysł wpadli założyciele aplikacji Plantswapp, na której możesz wymienić lub sprzedać niechciane kwiaty czy podzielić się sadzonkami, albo zrobić zakupy w celu poszerzenia swojego domowego ogródka. 

Lubicie małe sadzonki? My pieszczotliwie nazywamy je "bejbikami" 😊 Ich rozsadzanie i rozmnażanie to wielka przyjemność...

Specjalna aplikacja nie dość, że daje roślinom drugie życie, to pozwala również na tworzenie wyjątkowej społeczności i poznawanie ludzi o zbliżonych zainteresowaniach.

Możesz oddawać rośliny za darmo, wymieniać się lub sprzedawać swoje nadwyżki. Wszystko oparte jest o grupy - podobnie jak w mediach społecznościowych

- czytamy na Instagramie.

Wystarczy założyć profil i określić swoje preferencje. Wtedy zwiększamy szanse na to, że właściciel pożądanej roślinki zgłosi się do nas sam.

Gdzie wymienić się kwiatami?

Plantswapp dzieli ogłoszenia na cztery kategorie: Szukam, Oddam, Zamienię i Sprzedam. Dzięki usłudze udostępniania lokalizacji, aplikacja pokazuje oferty najbliżej miejsca naszego zamieszkania.

Możesz przeglądać ogłoszenia na tablicy lub na mapie. Nie masz ochoty jechać po roślinę na drugi koniec miasta? Ustaw swoją lokalizację na mapie i sprawdź, co Twoi sąsiedzi mają do zaoferowania

- tłumaczy plantsw.app.

Roślinna aplikacja zrzesza pasjonatów zieleni z danej okolicy i umożliwia im swobodną komunikacje. W dodatku jest całkowicie darmowa. 

Jak podoba wam się wizja takiej sąsiedzkiej wymiany? Może tej jesieni zaopiekujesz się kwiatkiem?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Plantswapp (@plantsw.app)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Plantswapp (@plantsw.app)

Zobacz również: 6 najlepszych kwiatów do sypialni. Pomagają w zasypianiu i oczyszczają powietrze

Polecane wideo

Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram
Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie