Czujesz, że w Twoim domu panuje zła energia? Wypróbuj rytuały oczyszczające przestrzeń

Skutecznie oczyszczają atmosferę i wypędzają złe duchy.
Czujesz, że w Twoim domu panuje zła energia? Wypróbuj rytuały oczyszczające przestrzeń
fot. Unsplash (Marcos Paulo Prado, Kira auf der Heide)
20.11.2020
Zuzanna Niedzielska

Nie każdy dom kojarzy się z przytulnym i bezpiecznym miejscem. Czasami już po przekroczeniu progu budynku czuć w powietrzu jakąś dziwną energię, która negatywnie wpływa na wszystkich domowników. Nie musisz jej widzieć ani specjalnie odczuwać, ale możesz doświadczać w środku kłótni, pecha, niepowodzeń albo dziwnych wypadków czy niewyjaśnionych zjawisk.

Zobacz również: Numerologia: Co oznacza numer Twojego mieszkania?

A może zwyczajnie jest Ci źle w swoim mieszkaniu i czujesz, że po powrocie odbiera Ci siłę, motywację, kreatywność, a nawet zaczyna boleć Cię głowa. Mówi się, że warto oczyszczać pomieszczenia, w których stało się coś złego lub ktoś umarł, bo duchy mogą nadal w nich przebywać. Być może nawet nastrój i emocje byłych właścicieli nadal przebywają w ścianach i rezonują z Tobą.

Niezależnie od powodu Twojego niepokoju, istnieją naturalne sposoby na naprawienie tego stanu rzeczy i oczyszczenie przestrzeni z negatywnego wpływu. Jak i za pomocą czego to zrobić?

Oczyszczanie mieszkania ze złej energii

Gruntowne porządki

W pierwszej kolejności uporządkuj wszystkie swoje rzeczy i zastanów się, czy któreś przedmioty nie "krzyczą" wręcz do Ciebie swoją obecnością. Być może są to nietrafione prezenty, zapisane kartki, albo figurki czy obrazy, których wcale nie lubisz. Nawet pedantyczne wnętrza mogą potrzebować oczyszczenia, jeśli gdzieś ukryte są niechciane drobiazgi.

Sprawdź, czy nie gromadzisz zbyt wielu pamiątek z przeszłości, zamiast cieszyć się chwilą obecną. Najlepiej weź każdą rzecz do ręki i podejmij decyzję, co z nią zrobić, a następnie posegreguj wszystko na kupki: na sprzedaż, do oddania, do wyrzucenia.

Kryształy

W rytuałach oczyszczających przestrzeń nie wolno zapominać o magicznej mocy kamieni szlachetnych. Warto wczytać się w działanie każdego z nich, w zależności od tego, czego w danym momencie najbardziej potrzebujemy. Czarny turmalin zneutralizuje negatywną energię pochodzącą od przedmiotów oraz ludzi i ochroni przed szkodliwym działaniem urządzeń elektronicznych, a orgonit naprawi i złagodzi atmosferę w domu. Szczególną moc oczyszczającą posiadają również kryształ górski, malachit oraz tygrysie oko. Zdaj się na własną intuicję.

Pozytywne obrazy i pamiątki

To, czym się otaczasz, ma na Ciebie ogromny wpływ. Każdy dźwięk, słowo i obraz zapisują się głęboko w naszej podświadomości. Jeśli chcesz naprawić energię w domu, w pierwszej kolejności zacznij od tego, co znajduje się w Twoim najbliższym otoczeniu.

Rozejrzyj się po pokoju i zobacz, czy na ścianach wiszą obrazy z pozytywnym przekazem. Jakie napisy pojawiają się najczęściej. Czy stojące figurki przynoszą domownikom szczęście, czy wręcz przeciwne. Według zasad feng shui postacie powinny występować parami.

Sypanie soli

Niegdyś był to obrzęd służący do wypędzania z domu złych duchów, a nawet wampirów. Sól ma bowiem właściwości odkażające i oczyszczające. Wystarczy posypać nią wszystkie kąty w pomieszczeniu i zostawić na 48 godzin. Po tym czasie wibracja całego domu podniesie się.

Palo santo lub biała szałwia

Obydwa kadzidła mają piękny, specyficzny zapach, który od razu uspokaja, a nawet pozwala łączyć się z wyższą świadomością. Dziś biała szałwia oraz palo santo, inaczej święte drewno, są tak popularne, że kupisz je stacjonarnie w każdym sklepie ezoterycznym. Ta starożytna metoda do tej pory służy do oczyszczania pomieszczeń oraz ludzi z negatywnej energii. Słodki dym natychmiast pozbędzie się z przestrzeni tego, co złe, pod warunkiem, że przed podpaleniem pomyślisz właściwą intencję.

Zobacz również: Jak posprzątać pokój, aby zapewnić sobie pieniądze, udany związek i karierę? 6 prostych zasad feng shui

Polecane wideo

7 prześlicznych plakatów do Twojego mieszkania
7 prześlicznych plakatów do Twojego mieszkania - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 20.11.2020 12:56
Siorbanie to idealny rytuał dla pani domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2020 10:07
Artykuł zwraca naszą uwagę na coś więcej, podpowiada że to co nas otacza to coś więcej od tego co da się zobaczyć i dotknąć. Wskazuje też podświadomości żeby nie zapominać o sobie samym. Wzbudza szacunek do tego co jest ponad ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie