Czynności, które osłabiają baterię w Twoim smartfonie

Wystrzegaj się ich, a telefon na pewno wytrzyma o wiele dłużej.
Czynności, które osłabiają baterię w Twoim smartfonie
fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/75435362498485221/ & https://pl.pinterest.com/pin/129478558024707826/)
15.10.2020
Wiktoria Sobocińska

Nareszcie stałaś się posiadaczką wymarzonego iPhone'a i zainstalowałaś na nim wszystkie najnowsze aplikacje. Każdego dnia służy do ważnych rozmów, rozrywki, korzystania z sieci czy robienia zdjęć.

Niestety, bateria starcza zaledwie na jeden dzień, a Ty nie ruszasz się z domu bez ładowarki, albo powerbanka? Być może narażasz swoją baterię na zbytnie obciążanie. Sprawdź, jak możesz to zmienić. 

Zobacz również: 10 rzeczy, które powinniśmy czyścić codziennie, ale tego nie robimy

Jak zadbać o baterię w telefonie?

Otwarte karty wyszukiwarki

W pośpiechu lubimy zostawiać sobie otwarte strony "na później". Niestety, szybko tworzy się z tego cały wachlarz kart, do których i tak nie wracamy. Czasami po prostu o nich zapominamy, dlatego warto raz na jakiś czas sprawdzić ten stan. Taki nawyk spowalnia pracę telefonu i wyczerpuje baterię.

Aktywne aplikacje

Niektóre zainstalowane aplikacje pobierają znacznie więcej energii niż pozostałe. Zaliczają się do nich m.in. Instagram, TikTok czy Spotify. Upewnij się, że na pewno regularnie z nich korzystasz, a po zakończeniu nie zapomnij ich zamknąć.

Jasność ekranu

Im jaśniej świeci, tym szybciej wyczerpuje się bateria w telefonie. Możesz dostosować funkcje ekranu do otoczenia, w którym się znajdujesz, albo od razu skorzystać z trybu oszczędzania energii.

Powiadomienia

Czerwone kropeczki i chmurki nie dość, że skutecznie rozpraszają naszą uwagę, to jeszcze dodatkowo obciążają telefon. Wybierz tylko te komunikaty, które są dla Ciebie najważniejsze. 

Wyszukiwanie WiFi

Ta funkcja działa w tle, wcale nas o tym nie informując, dlatego bardzo łatwo o niej zapomnieć. Niestety, pożera mnóstwo baterii, a jeśli korzystamy z transmisji danych, wcale nie jest potrzebna.

Udostępnianie lokalizacji

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele aplikacji śledzi nasze aktualne położenie. Wejdź w ustawienia i ustal, którym z nich chcesz udzielać takich informacji lub ogranicz tę opcję do minimum, aby uratować cenne procenty na swoim telefonie

Zobacz również: Nikt Cię nie chce? Winny może być Twój telefon!

Polecane wideo

Nie uwierzysz, co ukrywa za telefonem. To źródło jej ogromnych kompleksów
Nie uwierzysz, co ukrywa za telefonem. To źródło jej ogromnych kompleksów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Meśka (Ocena: 5) 28.10.2020 17:59
No na pewno aplikacje zżerają baterie, ale na szczęście w moim telefonie (Alcatel 3L 2020) mam ją na tyle mocną, że właściwie tego nie zauważam :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie