10 rzeczy, które powinniśmy czyścić codziennie, ale tego nie robimy

Teraz już będziesz o tym pamiętać... fuj!
10 rzeczy, które powinniśmy czyścić codziennie, ale tego nie robimy
fot. iStock (Jose Manuel Perez, Mintr)
01.09.2020

W pośpiechu czasem trudno jest nam pamiętać o prawidłowej higienie i zachowywaniu czystości każdego przedmiotu. Pieniądze czy telefon to oczywiste elementy codzienności, o których zanieczyszczeniu przypomina nam każdy członek rodziny, a nawet informacje w mediach.

Zobacz również: Genialny trik, dzięki któremu plastikowy pojemnik na żywność wyczyści się sam

Choć pandemia koronawirusa sprawiła, że częściej dezynfekujemy dłonie i staramy się korzystać z transakcji bezgotówkowych, to są jednak rzeczy codziennego użytku, o których zapominamy na co dzień. Okazuje się, że bakterie lubią gromadzić się w miejscach, o których nie miałaś pojęcia. Następnym razem warto je przeczyścić, niezależnie od stanu epidemii, a najlepiej robić to regularnie. Dla własnego zdrowia i komfortu psychicznego. Mamy nadzieję, że nie jesteście teraz w trakcie jedzenia, bo przedstawimy wam naprawdę niesmaczną listę...

10 rzeczy, które powinniśmy czyścić codziennie

Pierścionki

Pamiętaj, aby regularnie czyścić biżuterię, zwłaszcza, kiedy nosisz ją bardzo długo lub np. zasypiasz z pierścionkiem. Gromadzi się tam wiele bakterii - na dłoniach osób noszących pierścionki czy obrączki jest zdecydowanie więcej zarazków!

Kierownica

Kolejnym miejscem, w którym lubią rozwijać się bakterie, jest wnętrze samochodu. Nie musisz każdego dnia czyścić na błysk całego pojazdu, ale pomyśl o kierownicy, na której codziennie kładziesz swoje brudne dłonie...

Słuchawka od prysznica

Stały przepływ wody nie gwarantuje tego, że słuchawka sama się wyczyści. A zbierające się w niej bakterie wdychamy podczas każdej kąpieli.

Klawiatura

Codziennie korzystamy z komputera, nie wspominając już o tym, że zamiast w kuchni, jemy przy nim posiłki. Sprawdź, czy przypadkiem z wnętrza Twojej klawiatury nie da się ugotować obiadu...

Pilot

Choć nie u wszystkich znajdziemy dzisiaj telewizor, to jednak osoby, które korzystają z TV, dotykają pilota przynajmniej kilka razy dziennie. Na powierzchni brudnych pilotów mogą znajdować się bakterie, drożdżaki, a nawet pleśń... fuj!

Umywalka

To właśnie tutaj codziennie myjemy zęby i ręce, na pewno więcej niż raz. Umywalki w łazience to wyjątkowe źródło bakterii i brudu, dlatego powinno się je czyścić jak najczęściej.

Klamka

Jest jednym z najczęściej dotykanych przedmiotów. I to brudnymi rękoma - w końcu najpierw otwieramy drzwi wejściowe, a dopiero później myjemy dłonie. Może znajdować się na niej mnóstwo mikroorganizmów szkodliwych dla naszego zdrowia.

Parapet

Parapety mogą sprzyjać atakom alergii i utrudniać domownikom oddychanie. Dlaczego? Właśnie tam zabierają się pyłki, zanieczyszczenia, a nawet pleśń.

Szczoteczka do zębów

Nie dość, że zostają na nich resztki jedzenia i nazębnego osadu, to jeszcze trzymamy je na wierzchu w łazience...

Przełączniki 

Instynktownie włączamy i wyłączamy światło kilkanaście razy dziennie, nie zdając sobie sprawy z tego, że to miejsce też jest siedliskiem bakterii. Zwłaszcza, gdy przez mieszkanie przewija się kilka osób.

Zobacz również: Włóż buty do zamrażarki i zobacz, co się stanie. Rewelacyjny trik sprawdza się za każdym razem

Źródło: brightside.me

Polecane wideo

Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia!
Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia! - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Alicja (Ocena: 5) 03.09.2020 14:35
A to o takich rzeczach trzeba artykuły pisać? U mnie to normalne, że o tym pamiętam. Mam w domu hipoalergiczny płyn uniwersalny i do łazienek zaa-zoo-laa, także posprzątanie kilku powierzchni to żaden problem. Jedynie szczoteczek nimi nie czyszczę tylko je wyparzam ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.09.2020 10:38
Myślałam, że wszystko to jest oczywiste, aż dziwne, że trzeba o tym pisać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.09.2020 08:28
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie