Jak urządzić sypialnię niewielkim kosztem? Zacznij od tego elementu

Niższa cena uniwersalnego materaca niekoniecznie musi iść w parze z gorszą jakością.
Jak urządzić sypialnię niewielkim kosztem? Zacznij od tego elementu
fot. materiały prasowe
12.08.2020

Wiele z nas nie ma możliwości ani aspiracji do tego, aby większość mebli i elementów wystroju wnętrz projektować i wykonywać według indywidualnego zamysłu. Możliwość skorzystania z już gotowych do zakupu, przygotowanych projektów i propozycji od znanych firm ułatwia dokonanie wyboru i skompletowanie mebli sypialnianych, kuchennych czy salonowych. Sięgając po sprawdzone, uniwersalne rozwiązania i popularne materiały czy wymiary łóżek lub materaców sypialnianych zyskujesz pewność, że nie będziesz mieć w przyszłości problemów z dobraniem innych dodatków do sypialni.

Co daje wybór uniwersalnego materaca?

Wybranie stelaża do łóżka, który ma na przykład konstrukcję automatyczną i mechaniczną, z góry skazuje nas na sięgnięcie po materac 160x200 dopasowany swoim materiałem i budową do bardzo konkretnych łóżek. Jeśli masz nietypową sypialnię, być może byłaś zmuszona kupić stelaż łóżka na zamówienie. Niestandardowe wymiary długości i szerokości wymuszają wtedy wybranie niestandardowego gabarytowo materaca. To z kolei w przyszłości narzuca konieczność dobierania prześcieradeł czy stosownych okryć dla kołdry i poduszek. Brzmi jak całkiem sporo fatygi, prawda?

Niektórzy producenci na rynku celowo od samego początku projektują meble i akcesoria o mało kompatybilnych wymiarach, aby zmusić klientów raz wybierających daną markę do dobierania w przyszłości wyłącznie produktów z tej samej serii. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wybierać rozwiązania najbardziej uniwersalne. W przypadku łóżek i dominujących gabarytów, materac 160x200 jest jednym z najczęściej wybieranych, projektowanych i zamawianych produktów, chociażby na Godre.pl.

Jakość materaca z sieci może przebić jakość produktu z salonu

Także klienci stacjonarnych sklepów z materacami i salonów meblowych chętnie sięgają po materace w tych rozmiarach. Tak duże łóżko gwarantuje pełen komfort wypoczynku dla każdej pary, bez względu na jej preferencje i możliwości aranżacyjne. W punktach stacjonarnych prezentowane są jednak głównie materace już gotowe, przygotowane z myślą o użytkowniku, który nie ma specyficznych potrzeb. Każdy sklep internetowe, również Godre, może w podobnej cenie znacznie zmodyfikować model bazowy materaca, dodać do niego więcej funkcji, warstw, syntetycznych surowców itp. Dzięki temu w podobnej cenie salonowego uniwersalnego modelu możesz uzyskać model znacznie bardziej zindywidualizowany i dopasowany do własnych potrzeb.

 

Materiał partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Monia (Ocena: 5) 01.09.2020 09:18
Jeśli chodzi o materace, które w sypialni są kluczowe to polecam te z https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe ja skorzystałam i nie żałuję.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie