Włóż buty do zamrażarki i zobacz, co się stanie. Rewelacyjny trik sprawdza się za każdym razem

Wydaje Ci się to abstrakcyjne, ale naprawdę działa!
Włóż buty do zamrażarki i zobacz, co się stanie. Rewelacyjny trik sprawdza się za każdym razem
fot. iStock (NiseriN)
04.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Ten nietypowy sposób zasłynął z tego, że jest darmowy, skuteczny i można wykonać go w domowych warunkach. Pewnie nie pomyślałaś, że możesz pomóc swojej ulubionej parze butów, wkładając ją do... zamrażalnika. Do tej pory trzymałaś w nim raczej lody i mrożonki na obiad. 

Zobacz również: Trik z herbatą, który pokocha każda fanka czystości. Od razu wszystko lśni

Zapewne znasz babciny sposób na zabicie wszelkich zarazków - wystarczy wystawić je na mróz zimą. Latem jednak nie mamy takiej możliwości. Dlatego z odsieczą nadchodzi własna zamrażarka. 

Buty w zamrażarce: skuteczny trik

Możliwe, że masz poważny powód, aby zamrozić swoje buty. Tak, dobrze przeczytałaś. Możesz uratować w ten sposób ukochane szpilki, tenisówki czy sandałki i zaoszczędzić sobie sporo problemów. Zwłaszcza latem, kiedy zapach potrafi być nieprzyjemny i bardzo intensywny...

Ale nawet jeśli nie wyczuwasz nieprzyjemnego zapachu i nie zaobserwowałaś nic niepokojącego, warto od czasu do czasu profilaktycznie przeprowadzić taki zabieg. Co więcej, taka lodowata "sauna" nie zniszczy butów tak, jak zwykłe pranie w pralce. 

Jak to zrobić?

Zanim wyrzucisz ulubioną parę butów, spróbuj najpierw zamrozić ją na 48 godzin. Muszą być całkowicie suche, a każdy but umieszczony osobno w plastikowym woreczku. Może się okazać, że w ten sposób pozbędziesz się problemów raz na zawsze, bowiem po zamrożeniu:

  • zlikwidujesz pleśń z butów,
  • zabijesz bakterie i zarodniki grzybów,
  • zneutralizujesz niemiły zapach,
  • odświeżysz je bez narażania na ewentualne zniszczenia.

Tak się składa, że niektóre materiały bardzo źle reagują na szorowanie czy moczenie w wodzie. Regularnie zamrażając obuwie możesz je oczyścić i odświeżyć bez narażania na różne mechaniczne działania. Będziesz zaskoczona efektem!

Gdy po wszystkim wyjmiesz buty ze środka, obchodź się z nimi wyjątkowo ostrożnie. Nie rozmrażaj ich na kaloryferze, piecyku, mocnym słońcu ani za pomocą suszarki. Odłóż i poczekaj, aż same wrócą do pierwotnego stanu.

Jeśli to jednak będzie za mało, potraktuj je cytrusami lub cedrem. Wystarczy, że skórki świeżej pomarańczy, cytryny lub limetki włożysz do środka i zostawisz na noc. Zaczną wówczas wydzielać naturalne olejki eteryczne. Z kolei cedr doskonale wchłonie wilgoć i zadziała przeciwgrzybicznie. 

Zobacz również: LOVE IT: Najładniejsze buty na lato 2020

Źródło: kobieta.onet.pl

Polecane wideo

Te buty o dziwnej nazwie znów wracają do łask. To najmodniejszy element garderoby na nadchodzące lato
Te buty o dziwnej nazwie znów wracają do łask. To najmodniejszy element garderoby na nadchodzące lato - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.07.2020 15:18
Buciki obok pomrożonego mieska mmm pyszne ciociu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 22:59
Nie zgrywa mi się trzymanie jedzenia obok noszonego obuwia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie