Ten element wystroju sypialni kojarzycie z Ikei, teraz robi furorę. Skąd taka popularność?

Grupa Hilding Anders jest jednym z czołowych producentów materacy. Dowiedz się, dlaczego!
Ten element wystroju sypialni kojarzycie z Ikei, teraz robi furorę. Skąd taka popularność?
fot. materiały prasowe, Vladislav Muslakov / Unsplash
29.05.2020

Początki Grupy Hilding Anders sięgają 1939 roku. To wtedy w skromnym warsztacie na południu Szwecji Hilding Andersson zaczął wytwarzać wysokojakościowe materace z myślą o jak największym komforcie i jakości snu. Firmę przejął syn założyciela Olle. Dzięki jego zawziętości i innowacyjnemu podejściu rodzinny biznes przerodził się w jednego z najważniejszych producentów materacy nie tylko w Szwecji, ale i w całej Europie.

Hilding – jeden z najstarszych producentów materacy w Europie

Dziś produkty Hilding Anders (również pod innymi markami) można kupić w ponad 60 krajach na całym świecie, a produkowane są w ponad 19 krajach.

W Polsce materace Hilding pojawiły się w 2001 roku. Przez pierwsze dwa lata były dostępne wyłącznie w dystrybucji IKEA, od 2003 roku Polacy mogą kupować je pod marką Hilding, a od 2008 – Curem. Z czasem lider branży wprowadził także do sprzedaży na polskim rynku produkty pod markami Jensen oraz Bedding.

fot. materiały prasowe

Jakie materace oferuje Hilding?

Projektanci Hilding tworzą materace z uwzględnieniem najnowszych badań na temat jakości snu, wsłuchują się też w głosy klientów. To właśnie dlatego firma oferuje bardzo szeroki wachlarz swoich produktów.

W głównym podziale (ze względu na rodzaj wypełnienia) możemy wyróżnić materac piankowy oraz sprężynowy. W ofercie Hilding odnajdujemy kolejne rodzaje wykorzystujące konkretne typy tych materiałów:

Materace piankowe termoelastyczne

Pianka termoelastyczna (Visco/Memory) obiera swój kształt pod wpływem temperatury ciała użytkownika, dopasowując się do jego krzywizn i dając optymalne wsparcie.

Materace piankowe lateksowe

Pianka lateksowa jest sprężysta i „odbojna”, jednak jej największą zaletą są bardzo zaawansowane właściwości hipoalergiczne.

Materace piankowe wysokoelastyczne

Pianka wysokoelastyczna jest bardzo sprężysta i łatwo dopasowuje się do kształtu ciała na podstawie powstającego nacisku.

Materace sprężynowe kieszeniowe

Sprężyny znajdujące się wewnątrz takiego materaca są umieszczone w osobnych kieszeniach z flizeliny. Dzięki temu mogą one pracować indywidualnie i dopasowywać się do nacisku.

Materace sprężynowe multipocket

W materacach typu multipocket znajduje się znacznie więcej kieszonek wypełnionych drobniejszymi sprężynami. Dzięki temu materac jeszcze lepiej podpiera sylwetkę użytkownika.

Materace sprężynowe Pocket Plus

Materace Pocket Plus wypełnione są jeszcze drobniejszymi sprężynkami – mają one przy tym wysokość aż 15 cm! zastosowanie tego rodzaju sprężyn to gwarancja maksymalnej sprężystości materaca. Więcej o materacach kieszeniowych przeczytasz tutaj: materace-sklepy.pl

Materace hybrydowe

W materacach hybrydowych stosowane są warstwy zarówno piankowe, jak i sprężynowe. Pozwala to na wyciągnięcie tego, co najlepsze z obu typów materacy.

Materace specjalistyczne

Niektórzy użytkownicy mają specjalne potrzeby – dla nich właśnie w ofercie Hilding zostały umieszczone materace specjalistyczne: nawierzchniowe, medyczne oraz dziecięce i młodzieżowe.

Ponadto, oprócz materacy, Hilding oferuje inne produkty pozwalające na zwiększenie komfortu i jakości snu: łóżka, poduszki, stelaże pod materac czy ochraniacze na materac.

Pomimo dobrego materaca, miewasz problemy ze snem? Sprawdź: Jak szybko zasnąć – sprawdzone sposoby na zaśnięcie

 

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie