Nudzi Cię wygląd Twojego telefonu? W taki sposób zamienisz go w małe dzieło sztuki!

Personalizowane etui na smartfony robią furorę na Instagramie.
Nudzi Cię wygląd Twojego telefonu? W taki sposób zamienisz go w małe dzieło sztuki!
fot. materiały prasowe
20.05.2020

Telefon już dawno przestał być urządzeniem spełniającym jedynie dwa podstawowe zadania, jakimi jest odbieranie i nawiązywanie połączeń. Już od dłuższego czasu stanowi jedną z ważniejszych rzeczy w życiu każdej z nas. Przez wielu jest uważany jako swoista wizytówka, za pośrednictwem której ma się kontakt z całym światem i która towarzyszy mu w niemal każdej chwili. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego – świat idzie do przodu, a technologia odgrywa w nim coraz większą rolę. Same funkcje telefonu, jak się okazuje, to nie wszystko – liczy się również jego wygląd. W tym artykule skupimy się na tym, jak odświeżyć telefon w taki sposób, by nie tylko wyglądał lepiej, ale i współgrał z Twoim dzisiejszym „ja”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stylowe etui na Twój telefon (@etuocases)

Zacznijmy od tego, co najbardziej widoczne

Co rzuca się w oczy od razu po wyjęciu telefonu, czy to przez nas, czy to przez kogoś innego? Jego obudowa! Podczas gdy niegdyś skazani byliśmy na korzystanie z domyślnego i zaprojektowanego przez producenta wzoru, dziś pokrowców na telefon jest całe mnóstwo. W sklepach możemy znaleźć większość wzorów pasujących do popularnych zainteresowań i trendów, nawiązujących do filmów, seriali, gier czy chociażby świata natury. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, ale i modelu telefonu, do którego dobieramy etui. Samsung S9, Xperia Z3, Xiaomi Redmi Note 7 – telefonów jest na pęczki i czasem ciężko jest znaleźć sklep, który zaoferuje etui szyte na miarę naszego konkretnego urządzenia. Ciężko, ale tylko z pozoru.

Fot. materiały prasowe

Z pomocą przychodzi internet, za którego pośrednictwem możemy kupić pokrowce do absolutnie każdego modelu telefonu. Co jednak bardzo ciekawe, istnieją serwisy pokroju Etuo.pl, które pozwalają samodzielne zaprojektowanie własnego etui. Jeszcze bardziej interesujący jest fakt, że serwisy te nie wymagają od nas żadnych zdolności graficznych – zazwyczaj wystarczy posiadać właściwą fotografię, przejść przez kreator, wykonać kilka kliknięć i... zamówić!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stylowe etui na Twój telefon (@etuocases)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stylowe etui na Twój telefon (@etuocases)

Etui to jednak nie zawsze tylko wzór. Wiele firm wprowadza również unikalne kształty swoich pokrowców. Uszy królika? Nie ma problemu! Kształt postaci z ulubionej kreskówki? To również jest wykonalne. Branża zajmująca się akcesoriami tego typu rozwinęła się w fenomenalny sposób i można śmiało stwierdzić, że jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o dobór pokrowców, jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

Wygląd wewnętrzny też ma znaczenie!

Co robimy, gdy ktoś dziś spyta nas o godzinę? Jeśli nie mamy zegarka, pierwszym naszym odruchem będzie sięgnięcie po telefon. Prawdą jest, że (zgodnie z tym, co powiedzieliśmy wcześniej) wyciągając przykładową Motorolę One Vision, etui jest pierwszą rzeczą, na którą każdy zwraca uwagę. Drugą jest tapeta ekranu blokady, z poziomu którego zwykle pokazujemy komuś godzinę. Sami dla siebie możemy „wzbogacić” nasz telefon również o standardową tapetę, widoczną podczas przeglądania głównego menu, a bardziej wymagający mogą sięgnąć po tak zwane launchery.

Fot. materiały prasowe

Launcher stanowi nakładkę, która kompletnie zmienia wygląd domyślny menu i wszystkich elementów systemowych danego urządzenia. Wyposaża go w pasujące do całości widgety, umożliwia szybki dostęp do wielu miejsc w telefonie, a przede wszystkim dopasowuje się do indywidualnych preferencji, pozwalając zmienić absolutnie wszystko, co według nas takiej zmiany wymaga. Co ciekawe, sam telefon już na start wyposażony jest w launcher – z tym, że jest on domyślnie wgranym programem producenta, do którego każdy się już przyzwyczaił. Odrobina wysiłku i możemy go szybko zmienić!

Podsumowując...

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak odświeżyć wygląd Twojego telefonu, na samym początku sięgnij po proste i powierzchowne, ale bardzo efektowne metody. Podstawą okazuje się etui na telefon, które choć w samym urządzeniu zmienia niewiele, sprawia, że jego wygląd jest zupełnie inny. Zadbane etui to jednak nie wszystko. Tapeta, wygaszacz czy nawet launcher również zwiększą atrakcyjność Twojego sprzętu. Wystarczy odrobina wyobraźni i wykorzystanie dostępnych możliwości!

 

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie