Po zobaczeniu tych zdjęć już nigdy nie zaśniesz z otwartymi drzwiami do sypialni

Pokój dziecka też powinien być zamknięty przez całą noc.
Po zobaczeniu tych zdjęć już nigdy nie zaśniesz z otwartymi drzwiami do sypialni
Fot. Unsplash
16.02.2020

Dom jest miejscem, w którym czujemy się najbezpieczniej. To nasza oaza spokoju, którego nic nie powinno zakłócić. Wypadki chodzą jednak po ludziach i nawet we własnym mieszkaniu może zdarzyć się coś niespodziewanego. Wspominamy o tym nie po to, by straszyć, ale uwrażliwić.

Zobacz również: Co w kobiecej sypialni wzbudza męską niechęć? 5 rzeczy, które musisz schować przed randką

Z takiego samego założenia wyszli amerykańscy strażacy, którzy zdecydowali się upublicznić w mediach społecznościowych dramatyczne zdjęcia. Te przedstawiają skutki pożaru, ale pokazują również, jak uniknąć najgorszego. Okazuje się, że nasze życie mogą uratować niepozorne drzwi.

W tym przypadku do pokoju dziecięcego, ale sypialnia dorosłych powinna być zabezpieczona dokładnie w taki sam sposób.

źródło: Facebook / The Cold Spring Harbor Fire Department

Fotografie pokazują, jak ważne jest zamykanie drzwi do pokoju, kiedy idziemy spać. Z jednej strony wyglądają na całkowicie zniszczone, ale z drugiej - pozostały praktycznie w nienaruszonym stanie i zabezpieczyły przed rozprzestrzenieniem się ognia. Uratowały życie

- czytamy na facebookowym profilu jednostki The Cold Spring Harbor Fire Department.

Strażacy zachęcają przede wszystkim rodziców, by zamykali drzwi do sypialni śpiących dzieci. Kiedy są całkowicie otwarte lub uchylone, wtedy mamy do czynienia ze złudnym poczuciem bezpieczeństwa. Efekt może być całkowicie inny.

Zobacz również: 5 błędów, które popełniamy urządzając mieszkanie

źródło: Facebook / The Cold Spring Harbor Fire Department

Na zdjęciu powyżej widzimy te same drzwi od strony sypialni. Dokładnie widać, jak gęsty dym próbował wedrzeć się do środka, ale one same pozostały nienaruszone. Okazały się skuteczną barierą, która powstrzymała ogień. Dla większości komentatorów to spore zaskoczenie.

„Nigdy nie domykałam drzwi do pokoju córki, bo wtedy wydawało mi się, że mam wszystko pod kontrolą. Teraz widzę, jak bardzo było to nieodpowiedzialne” - napisała jedna z nich.

Zazwyczaj wydaje nam się, że wtedy łatwiej dostrzec ewentualne niebezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że pożar rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i przy otwartych drzwiach może nas zaskoczyć już w sypialni. A wtedy będzie już za późno.

Zobacz również: 7 detali, przez które twoje mieszkanie wygląda tanio. Pozbądź się ich szybko

Polecane wideo

5 najczęściej popełnianych błędów w dekoracji mieszkania
5 najczęściej popełnianych błędów w dekoracji mieszkania - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 2) 16.02.2020 20:14
A co w sytuacji gdy pożar pojawi się właśnie w pokoju dziecka??? Spali się a my będziemy spokojnie spać bo drzwi były zamknięte?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.02.2020 12:32
Myślałam że będzie coś paranormalnego a tu o zwykłym pożarze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie