Trik z herbatą, który pokocha każda fanka czystości. Od razu wszystko lśni

Zapomnij wreszcie o smugach.
Trik z herbatą, który pokocha każda fanka czystości. Od razu wszystko lśni
Fot. Unsplash
24.01.2020

Wydaje się, że prawdziwa królowa czystości powinna mieć w domu cały arsenał detergentów, które ułatwiają sprzątanie. Płyny, pianki, aerozole - im więcej chemii, tym bardziej sterylne otoczenie. A także zniszczone dłonie i cierpiąca przy okazji planeta. Nadmiar chemikaliów tak naprawdę do niczego dobrego nie prowadzi.

Zobacz również: 3 proste triki, dzięki którym pranie zawsze będzie wyglądało nieskazitelnie

Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się chałupnicze i bardziej naturalne metody dbania o porządek. Wiele z nas nie wyobraża już sobie sprzątania bez sody oczyszczonej czy octu. Gwarantujemy, że od dziś będzie to także niepozorna torebka herbaty.

Sposób znaleziony na facebookowej grupie „Mrs Hinch Cleaning Tips” okazuje się prosty i niezwykle skuteczny.

źródło: Facebook / MrsHinchCleaningTips

Znasz ten widok? Szybka mikrofalówki lub piekarnika zazwyczaj pokryta jest lustrzaną powłoką. A przy okazji także zaciekami, smugami i odciskami palców. Usunięcie ich to wyższa szkoła jazdy, bo nawet najlepszy płyn do mycia szyb pozostawia zazwyczaj widoczne ślady.

Można ich łatwo uniknąć, ale najpierw trzeba poznać ten trik. Skutecznym środkiem myjącym okazuje się niepozorna herbata - zdradza internautka.

I załącza stosowne zdjęcie, które na pewno przekona Cię do tej metody.

Zobacz również: 7 detali, przez które twoje mieszkanie wygląda tanio. Pozbądź się ich szybko

źródło: Facebook / MrsHinchCleaningTips

Aby uzyskać podobny efekt, należy włożyć torebkę czarnej herbaty do kubka i zalać ją wrzątkiem. Powinna moczyć się aż do wystygnięcia płynu, bo wtedy napar będzie naprawdę mocny i skuteczny.

W kolejnym etapie zanurz papierowy ręcznik w ciemnym płynie i przetrzyj połyskującą powierzchnię. Niech Cię nie przerażą widoczne smugi - kiedy wszystko wyschnie, nie pozostanie żaden nieestetyczny ślad.

Internautka, która podzieliła się tym sposobem, wykorzystuje go do mycia nie tylko mikrofalówki, ale także luster, szklanego stolika czy urządzeń ze stali nierdzewnej. Spróbujesz?

Zobacz również: 3 powody, dlaczego ubrania brzydko pachną. I to od razu po wyjęciu z pralki

Polecane wideo

Kasia Tusk ma idealny apartament. Każdy chciałby tak mieszkać
Kasia Tusk ma idealny apartament. Każdy chciałby tak mieszkać - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie